Poka¿ wyniki od 1 do 9 z 9

W±tek: [ pozostale] kopci

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    112
    BMW
    730i bieda wersja
    Sk±d
    zielona góra

    [ pozostale] kopci

    witam posiadaczy serji 7 mam ma³y problem z moja 730i m30. Za³o¿y³em instalacje lpg zwyk³a na mikserze i odziwo instalacja spisuje sie swietnie nie strzela równo trzyma wolne obroty jestem naprawde zadowolony, ale pojawi³ sie problem przy starcie zimnego silnika (odpalam tylko na benzynie) mocno kopci na niebiesko zaznaczam ze auto nie pali oleju od wymiany do wymiany bez dolewek. auto przesta³o plynnie chodzic na benzynie nie pisze o wolnych obrotach bo z nimi jest ok ale w momecie jazdy na benzynie czasem potrafi szarpnac i mam wrazenie ze na lpg idzie znacznie lepiej(auto nigdy nie strzeli³o na lpg) pozdrawiam i prosze o pomoc wstyd zeby 730i puszcza³o chmure
    radzik

  2. #2
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Feb 2009
    Posty
    77
    BMW
    735iA
    Sk±d
    Osobnica
    hmm czy nie jest tak ¿e po ingerencji w uk³ad dolotowy powietrza mieszanka paliwowo powietrzna jest za bogata

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Sk±d
    iNOWROC£AW
    siemka kolego :D
    dymienie na niebiesko wystepuje tyko na moment czy troche d³uzej?
    bo jezeli na moment to stawiam na uszczelniacze zaworów

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    112
    BMW
    730i bieda wersja
    Sk±d
    zielona góra
    wiec kopci tylko przez momet koncówka wydechu nie jest t³usta wiec uszczelniacze odpadaja na 99.9% dostaje zbyt bogata mieszanke, ale dlaczego?
    i dlaczego straci³a na mocy to jest temat który spedz mi sen z powiek pomocy
    radzik

  5. #5
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    18
    Cytat Zamieszczone przez radzik
    dlaczego straci³a na mocy to jest temat który spedz mi sen z powiek pomocy
    nie znam sie za bardzo na mechanice :P ale jak kupilem swoja e32 z gazem (poszedl do wywalenia) to po zdjeciu zwezki od gazu z dolotu powietrza zrobila sie duzo bardziej zwawa :) wiec to pewnie to...

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Sk±d
    iNOWROC£AW
    wiec jak tylko przez moment przy odpaleniu to nadal stawiam na uszczelniacze a co do zwê¿ki to popieram kolege homera.brakuje jej ci±gu. koñcowka wydechu nie musi byc tlusta przy uszkodzonych uszczelniaczach.

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Volumax
    Do³±czy³
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Sk±d
    Warszawa
    Czy jeste¶ pewny ¿e gaziarz wpi±³ siê prawid³owo w instalacjê elektryczn± ??? Moim zdaniem tu szukaj problemu. Sprawd¿ oprócz tego s±dê i przep³ywkê. Pod³±cz furê pod kompa sprawd¼ b³êdy. Mo¿e s±da dostajê fa³szywy sygna³ i komp ¶wiruje. Podobny efekt mo¿e byæ przy uszkodzonej przp³ywce lub walniêtym czujniku po³o¿enia wa³ka. Przy poprzednim autku mia³em podobny problem

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    112
    BMW
    730i bieda wersja
    Sk±d
    zielona góra
    nie no te uszczelniacze odpadaja na 100% jak pisa³em wczesniej nie bierze oleju najbardziej prawdopodobna wydaje mi sie kwestia mieszalnika gazu jak wiemy auto na zimnym silniku dostaje wiêksz± dawke paliwa przez zmniejszony dolot nie ma odpowiedniej proporcji paliwo powietrze i stad niebieski dym poprostu nie przepala, ale to tylko gdybanie umówi³em sie z gazownikiem na spotkanie jak poprawi to co z... napewno napisze co sie zmieni³o :D
    radzik

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Sk±d
    Wroc³aw
    ten niebieski dym to niespalone paliwo a nie jak tu pisza koledzy olej.
    Niespalone paliwo które jeszcze przedostanie siê przez katalizator ma zapach rozpuszczalnika :) czy cos w ten deseñ. znam przypadek BMW e32 730 która potrafi³a przy schodzeniu z pe³nych obrotów waln±c ogniem po rurach i tam siedzia³a sonda. dostawa³ za bogat± mieszankê i dopala³a siê w t³umikach. Na zimnym j± zalewa³o a na ciep³ym spala³o.St±d sprawd¼ rano jeszcze czy jak j± przegazujesz na benzynie i odpu¶cisz peda³ czy bêdzie lekko strzelac w t³umiku.
    Znacie kogo¶ z Wroc³awia kto za rozs±dne pieni±dze pod³±czy e32 pod kompa i zczyta b³êdy????

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •