Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Regeneracja zacisków hamulcowych Brembo

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    15
    BMW
    Jeszcze brak
    Skąd
    Lublin

    Post Regeneracja zacisków hamulcowych Brembo

    Witam. Kupiłem zaciski hamulcowe brembo do mojej e30. Oczywiście trzeba je zregenerować i chcę to zrobić samemu. Pomęczyłem się dziś trochę z rozkręceniem tego bo wszystko było zapieczone. Moje pytanie jest następujące: czy te 3 śrubki na imbus (chyba), znajdujące się obok tłoczków hamulcowych, da się wykręcić. Zdjęcie:



    (jedna na dole i dwie obok siebie na górze).

    Zalałem to WD-40 i niech trochę poleży, ale ciekawi mnie czy to wgl rozkręcać. U mnie są strasznie zardzewiałe i nawet nie widać czy to imbus czy torx. Jeśli są do wykręcenia to chciałbym to zrobić aby wymienić wszystkie zużyte elementy i już do tego nie zaglądać.

    Mam zamiar oddać zaciski do piaskowania lub szkiełkowania i mam nadzieję że nie okaże się że już się do niczego nie będą nadawać bo są trochę zniszczone. Chodzi o tą metalową 'obwódkę' wokół tłoczka


  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    585
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Przyszło mi zmierzyć się z podobnym problemem. Ty pewnie już dawno się z tym uporałeś i zapomniałeś.

    Dziś po dokładnym przyjrzeniu się tym "obwódkom" wokół tłoczków, byłem niemal pewien że są to wprasowane tuleje metalowe w aluminiową obudowę zacisku. A jednak nie! Gniazda są wyfrezowane i pokryte jakąś powłoką. Pewnie ceramiczną.

    Miałem zapieczone tłoczki. Dwa lżej wyszły, a dwa bardzo ciężko. Było tak źle, że zostały uszkodzone przy wyciąganiu. Pocieszeniem jest tylko, że i tak nie były w idealnym stanie.

    Zamówiłem zestaw naprawczy. Moje tłoczki mają ciemną powłokę (tak jak i gniazda), a te które oferuje się w sprzedaży, są o ile dobrze widzę, jasnego koloru.
    Ciekawi mnie jak to się spisze w czasie.


    Trochę mnie niepokoi to, co wyczytałem:

    https://www.brembo.com/pl/grupa/news...alipers-brembo


    Póki co czekam na zestaw naprawczy.
    Ostatnio edytowane przez rexman ; 20-03-2023 o 01:37
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

Podobne wątki

  1. [hamulce] Śruby zacisków hamulcowych - różnice ori a febi
    Przez Aldik w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 00:13
  2. [hamulce] Malowanie zacisków
    Przez jarek88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 11:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •