Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: E38 brak ogrzewania

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    56
    BMW
    E38 735i manual
    Skąd
    Wrocław
    Poza tym dalej wydaje mi się, że ten wąż skrajny wchodzi chłodny. Pozostałych 2 nie da się dotknąć takie są gorące.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Nie wyciągac tylko przez węże spróbować przepłukać
    Próbowałeś na zrzuconej wtyczce z elektrozaworów ?

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    56
    BMW
    E38 735i manual
    Skąd
    Wrocław
    Przy poprzednim zaworze probowalem bez wtyczki, na nowym nie. Moze wlac odkamieniacz jakis do chlodnic ?

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja dalej obstaje przy uszkodzonych elektrozarorach.
    Masz jakies będy ?????
    Rozbierz ten stary i zobacz co tam nie tak ale najpierw podłącz na krótko. Oznaczenia biegunów są wernątrz gniazda wtuczki w elektrozaworach. Zobacz czy chodza.!!!!!!

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    56
    BMW
    E38 735i manual
    Skąd
    Wrocław
    Dzisiaj już tym się nie zajmę niestety. Zrobię zdjęcie starych bo na pierwszy rzut oka widać że jakieś gumki dziwnie wystają z jednej i 2 strony w tym starym. Co do tego nowego nie było ich widać. Przed montażem nowego podpiąłem wtyczkę do zaworów tą 3 pinową i bawiłem się temperaturą. Nie było żadnej różnicy tak jakby nie pracowały. Mimo to zamontowałem bo nie byłem pewny czy woda nie podnosi ich do góry podczas przepływu. Co do różnic po montażu nowego elektrozaworka szybciej się nagrzewa prawa strona i przy ustawieniu na maxa dmuchawy leci gorące powietrze a wcześniej gorące leciało tylko przy niskich obrotach a przy wysokich ciepłe. Co do błędów to jutro rzucę okiem i dam znać bo dzisiaj już trochę czas mnie goni ;/

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Zamontuj trojnik zamiast elektrozaworow. Jak bedzie grzac wykluczysz chlodnice.

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Możesz zrobić tak jak @Sanndman pisze a możesz poprostu rozebrać i wyczyścić te elektrozawory o ile są sprawne cewki.
    Tak mogą wyglądać http://twrite.org/shogunnew/files/ih...valvedirty.jpg

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    56
    BMW
    E38 735i manual
    Skąd
    Wrocław
    z tym trójnikiem to bardzo dobry pomysł. Urwanie głowy mam do wtorku także nie wiem czy uda mi się tam pogrzebać wcześniej ale we wtorek to na pewno pomyśle nad tym trójnikiem bo da mi jasną odpowiedź czy zaworki czy nie. jedyny problem jest taki że jest tam na prawdę bardzo mało miejsca. Dzięki za pomoc dam znać czy pomogło jak tylko sprawdzę.

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów

    Post

    Jeżeli miałeś spalone stare elektrozawory to na 100% masz również spalony bezpiecznik od nich pod maską w skrzynce z sterownikami. Te gumki z aukcji po 45zł pasują do praktycznie wszystkich elektrozaworów w modelach wypisanych w aukcji i są niezbędne do naprawy elektrozaworów. Po rozebraniu swoich sprawdź w jakim są stanie gumki i na 99% masz je do wymiany. Dodatko zobacz czy płytki zasilające cewki nie są zwęglone. Jeżeli tak to cewki również są do wymiany. Jeżeli nawet cewki będą sprawne a tylko płytka zwęglona to i tak ich nie uratujesz bo wymagałoby to lutowania a wtedy na 100% spalisz cewki = wymiana nieunikniona. Nie ważne z jakiego roku kupisz elektrozawory każde jedne ze względu na temperaturę wody i wiek będą już miały zużyte gumki, jedynie cewki mogą się do czegoś nadawać jeżeli nie zalała ich jeszcze wystarczająco woda = nie są spalone.

    Rozebrałem już kilkanaście kompletów elektrozaworów i nie widziałem jeszcze nigdy takich z całymi gumkami. Nawet jak kupisz jakieś "działające" i przez zimę będziesz miał super ogrzewanie to na wiosnę jak będzie ciepło i włączysz klimę okaże się że nagle zimne powietrze wieje tylko na twarz a na nogi i szybę ciągle gorące = gumki w elektrozaworach do wymiany. Kolejna sprawa to panel klimatronika, który pada praktycznie tak często jak elektrozawory. Niestety wielu posiadaczy bmw nawet sobie nie zdaje z tego sprawy że właśnie panel to cały sterownik klimy i jakiekolwiek problemy z napięciami na elektrozaworach wynikają z jego uszkodzenia.

    No i oczywiście jeżeli nie masz ogrzewania na postoju a podczas jazdy jest to świadczy o uszkodzeniu pompki wody znajdującej się pod elektrozaworami. Pompki nigdy nie rozbierałem ale na innym forum widziałem że bardzo łatwo je rozbierają i naprawiają. Nie pamiętam dokładnie co wymieniają ale koszta wynoszą poniżej 10zł za naprawę. Miałem jeszcze przypadek że pompka podłączona na "krótko" działała a po podłączeniu do auta już nie, winnym był znowu panel klimatronika, po wymianie pompka zaczęła śmigać.

    Ale się rozpisałem... sprawdź dokładnie wszystko zanim deskę zaczniesz zrzucać.
    Ostatnio edytowane przez Mateusz1109 ; 08-12-2016 o 23:23

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar xedossfm
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    230
    BMW
    ST220, było 735i m62b35 '98
    Skąd
    Zamość

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Mateusz1109 Zobacz posta

    No i oczywiście jeżeli nie masz ogrzewania na postoju a podczas jazdy jest to świadczy o uszkodzeniu pompki wody znajdującej się pod elektrozaworami. Pompki nigdy nie rozbierałem ale na innym forum widziałem że bardzo łatwo je rozbierają i naprawiają. Nie pamiętam dokładnie co wymieniają ale koszta wynoszą poniżej 10zł za naprawę.
    Równolegle jest właśnie prowadzona dyskusja o podobnym problemie więc skopiuję moją wypowiedź:

    "Ze dwa lata jeździłem z niedziałającą pompką wspomagającą i jakoś specjalnie gorzej nie grzało na wolnych obrotach.
    Ożywiłem ją tylko i wyłącznie po to, żeby pchała w reduktor LPG a nie ze względu na ogrzewanie."

    Jeśli chodzi o pompkę to jej rozebranie jest średnio trudne, można połamać szczotki. W większości przypadków potrzebne jest tylko wyczyszczenie komutatora. Czasami szczotki do wymiany.

    Jeśli chodzi o elektrozawory to miałem ich w rękach masę ale nigdy nie widziałem uszkodzonych w których choć jeden byłby w pozycji zamkniętej. Wszystkie uszkodzone były w pozycji otwartej
    i ich uszkodzenie polegało na nie zamykaniu się.

    Tak jak ktoś wcześniej napisał, elektrozawory z niepodłączoną kostką są otwarte.

Podobne wątki

  1. [wnętrze] Brak ogrzewania wnetrza w e65.
    Przez paulo79 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 23-03-2016, 22:17
  2. Brak ogrzewania e38
    Przez staniu w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-09-2013, 20:42
  3. brak ogrzewania ....
    Przez grzechu4don w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 15:19
  4. [klima] brak ogrzewania!!!
    Przez mogewszystko w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 09-12-2011, 11:13
  5. Brak ogrzewania?
    Przez MJ006 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 20:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •