Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: Problem z wymianą napinaczy E66 (silnik n62)

  1. #31
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    34
    BMW
    E65 N62B36
    Skąd
    Skarżysko Kamienna
    Polecam Ci temat tego gościa - http://www.bimmerfest.com/forums/sho...731948&page=11 . Ja przy wymianie rozrządu się na nim posiłkowałem , masz tam 33 strony .

  2. #32
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    41
    BMW
    E66
    Skąd
    Szczecin
    świetna fotorelacja. dzięki śliczne

  3. #33
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    41
    BMW
    E66
    Skąd
    Szczecin
    ...i ponownie wracam do tematu. Mam rozebrany silnik i dynda sobie na żurawiku ;-) Ale do rzeczy: jeden ze ślizgów (po stronie kierowcy) połamany :-( Wymieniam cały komplet na polifty. Co ciekawe: łańcuch pompy oleju jest bardzo luźny. Jest jakaś możliwość naciągnięcia go??

  4. #34
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    41
    BMW
    E66
    Skąd
    Szczecin
    No i sprawa wyjaśniona. Zaczynając od początku:

    objawy - grzechotanie przy odpalaniu, wypadanie zapłonu na poszczególnych cylindrach, błąd emisji spalin związany z obiegiem wtórnego powietrza.

    co znalazłem - jacyś magicy uszczelnili dolną miskę olejową silikonem wysokotemperaturowym co skutkowało oderwaniem się resztek silikonu i osadzenie się na sitku przewodu ssącego olej co mocno utrudniło przepływ. Co za tym idzie pompa oleju była bardziej obciążona (obsługa m. in. 4 vanosów) co skutkowało wyrzucaniem błędów wypadania zapłonu na cylindrach. Przy okazji wyszło że jakimś cudem ktoś uszkodził czujnik valvetronica znajdujący się na końcu jednego z wałków rozrządu i go ...o zgrozo... przykleił !!! Wyszły też uszkodzone ślizgi łańcucha po stronie kierowcy. Co ciekawe: łańcuchy rozrządu ani trochę nie są wyciągnięte. Kanały obiegu powietrza wtórnego również są pozapychane sadzą, ale to już błąd technologiczny. ...i następne jaja wyszły: mianowicie okazuje się że ktoś już grzebał w tym silniku i pomieszał sprężyny zaworów dolotowych z wydechowymi (a one mają inne wymiary)

    małe fotostory:

    https://goo.gl/photos/wa5Lq2PrK61VgURK9


    co robię - przy okazji wszystko: oczyszczenie brudnych i zasilikonowanych elementów, zakup nowego czujnika valvetronic, wymiana wszelkich możliwych uszczelnień, planowanie głowicy, poprawienie gniazd zaworowych, wymiana uszczelniaczy zaworów, oczyszczenie kanałów powietrza wtórnego w głowicach, wymiana łańcuchów i ślizgów, wymiana panewek korbowych (panewki główne wału jeszcze dobre), diagnostyka alternatora i rozrusznika, wymiana łącznika elastycznego skrzynia/wał, wymiana oleju i miski z filtrem w skrzyni

    na dniach oddaję głowice do fachowców, odbieram i składam maszynę
    Ostatnio edytowane przez damciu ; 07-06-2017 o 21:25

  5. #35
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    No to będzie igła teraz :) Uważaj na nowe czujniki Valvetronica. Je podobno łatwo połamać ściągając/zakładając pokrywy.

  6. #36
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2021
    Posty
    2
    BMW
    e60 545
    Skąd
    Warszawa

    Problem z wymianą napinaczy E66 (silnik n62)

    Witam Forum,

    Podobny temat (napinacz od strony pasażera n62b44) tyle ze w budzie e60.

    O dziwo wydaje mi się ze cieknie z metalowej podkładki pod napinaczem.
    Obstawiam tez czujnik ciśnienia, umyłem i poobserwuje.

    Powiedzcie, czy w razie konieczności wymiany tej podkładki, podnosząc silnik nie ma obawy o uszkodzenia ?
    Mam na myśli łożysko na wyjściu ze skrzyni, krzyżak wału, sam wał, podporę ?
    Unosząc silnik do góry (w mojej ocenie jakoś min 5cm) całe zginanie pójdzie na podporę skrzyni.
    Do tego kwestia węży z przodu (chłodzenie, klima, przewody od chłodzenia skrzyni)

    Oprócz poduszki nic nie popuszczaliscie przy takim zabiegu ?

Podobne wątki

  1. Problem z wymianą oleju w 5HP30
    Przez berlov w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-03-2016, 23:38
  2. silnik problem bmw e38 740d OT
    Przez orzel_man w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-12-2015, 08:04
  3. Wymiana napinaczy pasów !!!
    Przez maniek42 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-09-2011, 21:53
  4. [silnik] Czy jest sporo zamieszanie z wymianą rozrusznika w E32 750i?
    Przez Kafarek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 20:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •