Pokaż wyniki od 1 do 10 z 233

Wątek: Auto zdechlo podczas jazdy

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Aldik, oglądasz pewnie w Niemczech. Tutaj koszty regeneracji silnika są wyższe, niż kupienie słupka i wstawienie. Inna sprawa, że mechanicy też się boją tutaj robić takie naprawy - wolą gotowe zestawy do wstawienia. Poza tym, z racji też tych kosztów, ludzie jeżdżą do końca, aż stanie. Inna banka, że jak kupują auto z gwarancją, to tutaj nie popuszczają, a Niemcy lubią się sądzić dosłownie o wszystko. Tutaj bardzo popularne są ubezpieczenia prawne i dlatego bardzo często są sprawy oddawane właśnie do nich.

    Kiedyś, zanim kupiłem e66, miałem zaklepanego S500 z rozrządem do roboty. Tutejsze ASO wyceniło mi robotę najtaniej - na okolice 7.000EUR.

    Widziałem temat w dziale F01, że jakiś kolega w 760i wyczuł, że coś jest nie tak, a tam jest 12 garów. Przy 8 garkach łatwiej wyłapać, więc mam wrażenie, że to też jest lekka przesada z nagonką na problemy z 750i F01.

    Z wymianą łańcucha ogólnie spoko - moża zrobić za te 2000zł, ale komu oddać auto??? To jest największy dla mnie problem. Szukałem warsztatu, co mi durne łożysko wymieni, to mi wymyślali, że w jeden dzień mogą się nie wyrobić, "bo jak coś się urwie"... 6 warsztatów obdzwoniłem i każdy wykazywał znamiona, że nigdy tego nie robili. W końcu zrobiłem sam. Podobnie było z uszczelniaczem wału. Strach auto oddawać, bo później ktoś coś spapra, a ja będę się głowił co jest nie tam. Jak zrobię sam, to później dużo łatwiej mi dojść o co chodzi, jeśli są jakieś następstwa mojej nieuwagi. W zasadzie ja tutaj widzę tylko jedną opcję - oddać auto do ASO, gdzie będę miał gwarancję na robotę. Ciekawe ile to u nich jednak kosztuje...? Za naprawę uszczelniacza wału chcieli 3125zł. Napisałem z ciekawości maila do nich.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 22-01-2017 o 17:44

Podobne wątki

  1. [elektryka] zapaliła sie podczas jazdy
    Przez marktds w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 14:42
  2. Auto przerywa podczas jazdy
    Przez edibmw7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-10-2015, 19:38
  3. [elektryka] Auto gaśnie podczas jazdy!
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 20:47
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:38
  5. dymi podczas jazdy
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 08:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •