Strona 14 z 24 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 233

Wątek: Auto zdechlo podczas jazdy

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    pamietaj że w nowych benzynach też masz turbo i też zje..e wtryski :)
    Na szczęście w mojej nima ani tego, ani tego :D
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Tommo Zobacz posta
    A na serio, diesel pasuje do luksusowego samochodu jak kwiatek do kożucha. Zauważ, że poza zbiurokratyzowaną Europą nikt nawet nie pomyśli wkładać diesla pod maskę, poza ciężarówkami i vanami.
    Jak najbardziej się z Tobą zgadzam. 730d to jak M5 z LPG. Choć ja ani jednego się nie wstydzę, ani drugiego bym nie wstydził, chyba, że wydałbym pół bani w salonie.
    By the way, Tommo, coraz bardziej mi po głowie chodzi zamiana na takie coś, jak Ty masz... Zastanawia mnie tylko ta cała wrzawa ws. pomp wysokiego ciśnienia w V12. Orientujesz się w temacie?

    Europa idzie w diesle, bo w takich Niemczech na stacji nie ma hot-dogów, tylko ścierwiaste i brutalnie drogie kanapki ;).

    Co do:
    - wtrysków: w dieslu o wiele wiele wiele szybciej szlag je trafia, co w benzynie raczej rzadko się zdarza (nie wspominajmy o trefnym F01)
    - dwumasy: takie same problemy, jak z konwerterem, tyle, że tańsze i prostsze w naprawie/wymienie; jak dla mnie dwumasa to super sprawa i wcale nie taka problematyczna - wiem, bo jeździłem Golfem z zaaplikowanym sztywnym kołem, zamiast dwumasy -> jak dla mnie tragedia
    - turbo: w dieslu masz znacznie bardziej problematyczną zmienną geometrię i mniejsze szczeliny między kołem i konturem, gdzie w benzynie masz zwyczajny wastegate
    - w dieslu masz jeszcze pompę wysokiego ciśnienia, która też lubi paść i DPF, który u mnie akurat nie sprawia najmniejszych problemów mimo bardzo krótkich odcinków przez ostatnie 1,5 roku

    Wracając do tematu... teraz widzę jak to działa. damened1 zwrócił moją uwagę - łańcuch z wału korbowego idzie na pompę i z pompy na rozrząd (a myślałem, że z wału idzie prosto na rozrząd). Faktycznie więc nie ważne który pęknie, będzie sieczka:
    - jak pęknie dolny, to wał przestane napędzać rozrząd i będzie kolizja
    - jak pęknie górny, to wałek nie ma napędu i znowu kolizja

    Jest oczywiście jeszcze trzeci łańcuch napędu pompy olejowej i jak on sieknie, to będzie sajgon znany z VW 2,0PD - brak ciśnienia oleju = zatarcie silnika.

    Według mnie musi być jakaś konkretna przyczyna zerwania. Przecież to nie możliwe, że silnik jeździ 200.000km i nagle pęka łańcuch bez sporego rozciągnięcia i słyszalnych hałasów. Obstawiam duże opory na pompie, ewentualnie, że coś bardzo twardego wpada pod ślizg i stąd demolka.
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 17-01-2017 o 23:53

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    A co moze wpaść do silniki poza tymi nieszczęsnymi klapkami których nie mam? Raczej mało prawdopodobne ze mi i znajomemu coś wpadło do silnika tak samo jak oboje mamy duże opory na pompie No chyba ze to norma i od tego sie w tym modelu rozciągają łańcuchy i pękają.
    U mnie słyszałem delikatne stukanie myślałem ze to któraś rolka i byłem umówiony zeby to sprawdzić w sobotę a strzelił w środę o ile pamietam.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,520
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Widocznie same łańcuchy, slizgi itp są robione z coraz gorszych materiałów, do tego serwis longlife i awaria jest kwestia czasu

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Łancuch po 200 kkm dolny jest wyciągnięty o 1,5 cm od nominału. Nie wydaje żadnych niepokojących dzwięków. Jest po prostu zrobiony z gówna i papieru toaletowego. Dzieci w rowerkach mają mocniejszy.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    K..a jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie wydaje przed urwaniem niczego dziwnego, zero dźwięku ? W 2.0d znanych głównie z e90 też były te same jaja z rozrządem i wiele osób twierdzi że to słychać !

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    W E90 ewidentnie słychać a w tym nic. Kumpel ostnio zmieniał. Silniczek chodził jak pszczółka a po rozebraniu okazało się ,że dolny łańcuch był już przed śmiercią. Wyciągnięty był o 16 mm. Wymienił bo robił sobie to sam a tez się sporo naczytał o tych łańcuchach i normalnie wydygał co się okazało strzałem w dychę.
    Trza je wymieniać jak paski i tyle. Fakt ,że wymiana paska jest wiele łatwiejsza no ale nic nie poradzisz. Łańcuchom w tych czasach żywotność spadła a paski coraz dłuższe te interwały wymiany mają.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    W E90 ewidentnie słychać a w tym nic. Kumpel ostnio zmieniał. Silniczek chodził jak pszczółka a po rozebraniu okazało się ,że dolny łańcuch był już przed śmiercią. Wyciągnięty był o 16 mm. Wymienił bo robił sobie to sam a tez się sporo naczytał o tych łańcuchach i normalnie wydygał co się okazało strzałem w dychę.
    Trza je wymieniać jak paski i tyle. Fakt ,że wymiana paska jest wiele łatwiejsza no ale nic nie poradzisz. Łańcuchom w tych czasach żywotność spadła a paski coraz dłuższe te interwały wymiany mają.
    Sprawdziłem z ciekawości ile ogniw mają nasze dolne łańcuchy - 66szt. 16mm to 0,24mm rozciągnięcia na każdym z ogniw. Zakładając, że 40% długości pracuje na linii ciągnącej (po tej bez napinacza), to masz rozciągnięcie na poziomie 6,4mm. Silnik nie ma prawa pracować normalnie, bo jest to tożsame z przeskoczeniem łańcucha o ząb. Wziąłem tutaj pod uwagę tylko dolny łańcuch.

    Nie podważam tutaj Twoich informacji miro, ale chodzi mi, że rozciągnięcie łańcucha wiąże się też z zaburzoną pracą silnika, a to wcześniej na pewno by się objawiało kontrolką "check engine" na desce. Dlatego moim zdaniem to nie jego rozciągnięcie odpowiada za zerwanie.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 18-01-2017 o 18:07

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    W 2.0d rozrząd hałasuje, a w m57xx nie. Różnica jest taka, że w 2.0d do 300 tkm w prawie każdej rozrząd trzeba robić, a w 3.0d myślę, że 1 na 10 - 20 strzeli.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    W tych 2.0d była akcja serwisowa na łańcuchy - mało kto o tym wie. A w f nie.

Podobne wątki

  1. [elektryka] zapaliła sie podczas jazdy
    Przez marktds w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 14:42
  2. Auto przerywa podczas jazdy
    Przez edibmw7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-10-2015, 19:38
  3. [elektryka] Auto gaśnie podczas jazdy!
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 20:47
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:38
  5. dymi podczas jazdy
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 08:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •