Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Wątek: Maly dylemat-prosba o opinie specow :D

  1. #21
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez arielowaty
    osiemnastki masz dobre ori rozmiar.na 19stki sie nie skusze wiecej-kombinowalem prawie wszystkie opcje z oponami az skonczylem na 245/45/19 przod i tyl fele 8,5cala ale jazda jakas taka "drewniana" byla-nawet z cisnieniami kombinowalem.poprostu mi nie pasi chyba sie starzeje :what: ;D :D

    ps.jakie doznania sa na 18" ori.
    Ja mam zimówkę na 18" więc jest miękka ja nie lubię jak mi buja autem wole duże, szerokie koło które jest mocno stabilne na drodze mam nadzieję że przy 19" i twardej letniej oponie będę czół że auto ma na czym stać :)
    po za tym 18 jest typową felgą dla tego autka całkowicie standardowa jak np 16" dla Opla vectry czy cuś takiego :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #22
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez ROBERTO
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    ja mam
    235/50/18 i 255/45/18


    ja mam identyczne orginalne M wiec ten rozmiar musiał być ori w e38. Zastanawia mnie tylko czy cisnienie we wszystkich powinno być 2.5 bara...
    mi się wydaje że taki rozmiar nawet podaje instrukcja obsługi a na bank usłyszymy taką na serwisie. Stąd trochę dziwny wydaje mi się skok na 19" podany przez kolegę... tak czy siak zanim kupię opony zaciągnę informacji w serwisie BMW
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #23
    Cytat Zamieszczone przez arielowaty
    chyba troszke jednak za duzo ale jednak niech sie 7ka wypowie.jak mialem 19stki to dopiero przod 2.1bar tyl 2.3 bylo w miare komfortowo tyle ze moja 2.8 :) :medit:
    Na tabliczce mam napisane ze przy rozmiatach rych opon powinno być 2.5 a przy załadowanym nawet 2.7. Tez sie zdziwilem ze jest 2.5 na 2 osiach ponieważ zawsze myslalem ze tyl powinien mieć wiecej



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  4. #24
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Cytat Zamieszczone przez ROBERTO
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    ja mam
    235/50/18 i 255/45/18


    ja mam identyczne orginalne M wiec ten rozmiar musiał być ori w e38. Zastanawia mnie tylko czy cisnienie we wszystkich powinno być 2.5 bara...
    mi się wydaje że taki rozmiar nawet podaje instrukcja obsługi a na bank usłyszymy taką na serwisie. Stąd trochę dziwny wydaje mi się skok na 19" podany przez kolegę... tak czy siak zanim kupię opony zaciągnę informacji w serwisie BMW

    Czy kliknięcie EDYCJI TO PROBLEM ??????

  5. #25
    7ka
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez arielowaty
    Panie 7ka a co powiesz na takie 18" 8j et15
    sa w super cenie dwu czesciowe...
    http://img8.imageshack.us/img8/1277/acsnitzer18stki.jpg


    ps.apropo 19tek i opon 245/45/19 roznica miedzy nimi a 235/50/18 to jest raptem
    0.3 cala w wysokosci opony(0.76cm) :? :/ ????!!!!
    http://www.miata.net/garage/tirecalc.html
    swietne felgi ;) bardzo ladnie bedzie wygladac i pasuje bez problemu

    jakie cisnienie... kazdy silnik ma inne cisnienie..

    na tabliczce masz napisane jakie powinienes miec..problem w tym ze tam jest do 18" i na 100% tyl ma inna wartosc niz przod ;)

    a 2,5 na przod to "letko" :D przy duzo ;)

  6. #26
    Cytat Zamieszczone przez 7ka


    jakie cisnienie... kazdy silnik ma inne cisnienie..

    na tabliczce masz napisane jakie powinienes miec..problem w tym ze tam jest do 18" i na 100% tyl ma inna wartosc niz przod ;)

    a 2,5 na przod to "letko" :D przy duzo ;)



    to fotka z ksiazki obsługi 740d. sam zobacz :) też mi sie wydawało dużo ale tam są nawet wieksze wartości. Sorki za jakość mialem tylko tel. pod ręką ;)
    mam założone tak jak wyzej pisałem 235/50/18 przód i 255/45/18 tył. Z tabeli wynika że w obu przypadkach przy mniejszym obciażeniu powinno być 2.5 bara na koło



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    474
    BMW
    e65 745..e46 330 M Sport....e30 325 Turbo..E38 728iA M Sport..BMW e39 M5 439bhp..BMW E60 525 M Sport
    Skąd
    uk,kent
    faktycznie masz racje-pewnie musi byc po 2,5 bo silnik ciezki. :D w mojej 2800cc fabryka zaleca 2,2 przod tylu nie pamietam.
    "Driving a fast daewoo lanos is like coming out of the closet. It suprises every one at first, but in the end your still gay."

  8. #28
    7ka
    Gość
    no kurde skoro biblia tak podaje ...tak musi byc.. ;)

  9. #29
    najlepsze jest to że przy duzym obciazeniu powinno byc 3.0 na tyle. Jakbym komuś to powiedział nie pokazujac nalepki czy ksiazki to postukał by mi w glowe ze jakiś nienormalny jestem :):)



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  10. #30
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    a jak masz równe felgi przód i tył to nawet 3.2 dobra sprawa ale jak otworzysz drzwi kierowcy w każdej 7er masz tabliczkę znamionową na której jest to rozpisane jakie powinny być ciśnienia w oponach więc szukać za specjalnie nie trzeba. Ja wciskam przód 2,5 a tył 2,8 tak mi jakoś pasuje.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •