Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Układ kierowniczy - Stuki na nierównościach, luzy na kierownicy, "pływanie"

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    64
    BMW
    735i
    Skąd
    Krk

    Post Układ kierowniczy - Stuki na nierównościach, luzy na kierownicy, "pływanie"

    Witam wszystkich,

    Od jakiegoś czasu nasila się w moim aucie problem z luzami na kierownicy i uczuciem pływania. Słychać też stuki ale nie potrafię określić w jakim momencie słychać to głuche stukanie. Czasem jak przednie koła zjeżdżają z progu zwalniającego i chwile po zjeździe coś stuknie, czasem na lekkich nierównościach stuka z dosyć dużą częstotliwością a czasem na większych dziurach nic się nie dzieje.

    Słychać też jakieś puknięcia jak na postoju rusza się kierownicą szybko lewo-prawo.

    Wymieniłem już pompę wspomagania bo buczała i dałem się namówić na "nową" regenerowaną firmy Lauber - po jednym dniu znowu buczy. Zastanawia mnie czy może to mieć jakieś znaczenie w tym przypadku.

    Jeśli chodzi o objawy opisane na początku - co to może być? Mechanik mówi że skręcił śrubę do kasowania luzu o pół obrotu i chyba nic to nie dało. Nie chciałbym szukać w ciemno i wolałbym wiedzieć coś więcej zanim oddam komuś auto do naprawy tego.

    Swoją drogą - czy ktoś jest w stanie polecić dobrego mechanika który będzie się znał na tych autach w Krakowie? Jak narazie miałem same nieprzyjemności i muszę jeździć prawie 200 km do rodzinnej miejscowości żeby cokolwiek robić.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    34
    BMW
    740 v8
    Skąd
    szczecinek
    Witaj,kolego ja przerabiałem ten temat ze 3 razy,ja u siebie wymieniłem przekładnie na regenerowana,założyłem i okazało sie że to nie to,co sie okazało to walnięta jest kolumna kierownicza drążek,krzyżak,ja wymieniłem wszystko a na koniec został krzyżak,wymień to i powinno grać.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar andre1981
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    101
    BMW
    Było 535I E34 730ia E32 . Jest 730i E38 .X3 3.0i
    Skąd
    ORZESZE,ŻORY
    Witam, sprawdz przekładnie kierownicza może się plużniła, tak jak u mnie i przy skręcaniu kierownicą krzyżak bił w kanał układu kierowniczego.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    64
    BMW
    735i
    Skąd
    Krk
    MARSIANO:

    Czy mowisz o calej czesc numer 1 z tego schematu?
    http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...DK36619#part01

    andre1981:
    Z tego co zrozumiałem to luz kasuje się na przekładni więc podejrzewam że mechanik by zauważył że jest poluzowana

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Sprawdz czy nie masz luzu na drazku srodkowym oraz tuleji nr 7 z ponizszego schematu
    http://www.realoem.com/bmw/enUS/show...diagId=32_0695

    Sprawdz tez dolne wachacze z przodu. Jak pada sworzen to tlucze jak wsciekly

    Martwi mnie jedynie to kasowanie luzu na przekladni.
    Dzwignij auto na podnosniku i na zgaszonym silniku krec kierownica i sprawdz czy nie rosnie ci opor przy krancowych polozeniach kierownicy. Jesli kierownica chodzi za ciezko to odpusc na tej srubie bo zle sie to skonczy dla przekladni.
    Ostatnio edytowane przez Sanndman ; 28-11-2016 o 17:41

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    śruby od przekładni/krzyżaka (też pod kierownicą) koniecznie skręć na klej anaerobowy co najmniej średni, bo lubią się luzować i nieciekawie byłoby na zakręcie jakby kierownica się skręcił a koła nie

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    64
    BMW
    735i
    Skąd
    Krk
    Dzięki za rady Panowie. Zauważyłem jeszcze dwie rzeczy:

    Pierwsza - jadąc przez przejazd kolejowy jak wystają szyny to kierownica lata na boki i słychać stuki.
    Druga - podczas hamowania, jeśli zahamuje lekko a po jakiś czasie zacznę hamować ostrzej to słychać to stukanie tak rytmicznie - im większa prędkość tym większa częstotliwość.

    Czy to coś innego czy może być jedna z wymienionych przez was rzeczy?
    Ostatnio edytowane przez Cube ; 29-11-2016 o 19:56

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    narazie sprawdź to co zostało napisane.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar szybkikwachu
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    26
    BMW
    E38 2.8 1996
    Skąd
    Warszawa
    Kolego sprawdzałeś może ilość w zbiorniku wyrównawczym?, w sensie czy ucieka ci czy utrzymuje się cały czas na tym samym poziomie?

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    64
    BMW
    735i
    Skąd
    Krk
    Cytat Zamieszczone przez Sanndman Zobacz posta
    narazie sprawdź to co zostało napisane.
    Obawiam się że tak szybko odpowiedzi nie będę mieć bo mechanicy którzy są na miejscu nie mają czasu przez najbliższy czas a sam ani nie mam podnośnika żeby unieść cały przód ani wiedzy jak sprawdzić resztę wymienionych rzeczy. Dlatego pytałem też o kogoś poleconego z Krakowa.

    Cytat Zamieszczone przez szybkikwachu Zobacz posta
    Kolego sprawdzałeś może ilość w zbiorniku wyrównawczym?, w sensie czy ucieka ci czy utrzymuje się cały czas na tym samym poziomie?
    Nie, ale temu akurat mogę się przyjrzeć.

Podobne wątki

  1. [mechanika] układ kierowniczy
    Przez LUQA w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-03-2017, 12:13
  2. [pozostale] układ kierowniczy-serwotronic problem
    Przez ruti w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2014, 21:18
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 18:35
  4. [Układ kierowniczy] Błędy servotronic
    Przez zuczek09 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 20:52
  5. [zawieszenie] [e65] układ kierowniczy
    Przez szatann w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 19:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •