Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Układ kierowniczy - Stuki na nierównościach, luzy na kierownicy, "pływanie"

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    64
    BMW
    735i
    Skąd
    Krk
    Wstępna diagnoza - do wymiany drążek środkowy. Prawdopodobnie wymieniać będę w weekend, dam znać czy coś to dało. Krzyżak sprawdzaliśmy i wygląda na to że nie ma tam najmniejszego luzu.

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    64
    BMW
    735i
    Skąd
    Krk
    Wymieniony drążek razem z końcówkami, ustawiona geometria i jak się tłukło tak się tłucze... Ja już nie mam do tego siły.

    Zna ktoś kogoś z Krakowa lub okolic (może być też woj. świętokrzyskie) kto NAPRAWDĘ zna się na tych autach?

    Kupa kasy wydana i ciągle to samo. Co jest nie tak z tymi "fachowcami" w Polsce?

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    To ze został wymieniony drążek środkowy i jest bez zmian nie znaczy ze wymieniono go niesłusznie.
    Jesli drązek miał luz to dobrze ze zmienili - gorzej tylko jesli nie miał luzu i wymienili bo im zasugerowałeś.

    Jesli Twoj mechanik wymienia wszystko w ciemno to podjedz sobie na stacje kontroli pojazdów i poproś o sprawdzenie gdzie Ci sie tlucze.
    Przy odrobinie szcześcia zrobią ci to za free i bedziesz wiedział co jeszcze masz do wymiany.
    Przyjzyj sie uważnie wachaczom.

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    64
    BMW
    735i
    Skąd
    Krk
    Nic nie sugerowałem, zostawiłem auto i powiedziałem że tłucze się na nierównościach. Widziałem drążek no i rzeczywiście były luzy a jeden sworzeń był całkowicie nieruchomy. Warsztat jest raczej poważny, są już długo "na rynku" i robią tylko bmw. Mówią, że w zawieszeniu nie ma już żadnych luzów. Jedyna możliwość to przekładnia do wymiany/regeneracji. Nie chciałbym się znowu wpakować w koszty i wydać 2k na przekładnie po czym okaże się że jednak to coś innego.

    Wygląda na to że bez stacji kontroli się nie obejdzie.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    25
    BMW
    jeszcze nie ma
    Skąd
    Kraków
    Podłączę się do tematu. Też m podobny problem. Tylne z zawieszenie ok, zero luzów. Przód wymienione wahacze, łączniki stabilizatora, drążek środkowy, końcówki drążka, geometria ustawiona a auto prowadzi się nie stabilnie. W koleinach żyje swoim życiem. Oczywiście cały układ się usztywnił ale rzuca nim dalej. Ja myślę o przekładni lub krzyżaku na kolumnie kierowniczej.

    Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar andre1981
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    101
    BMW
    Było 535I E34 730ia E32 . Jest 730i E38 .X3 3.0i
    Skąd
    ORZESZE,ŻORY
    Witam ,tak jak piszesz przekładnia i krzyżak .Ja miałem to samo miliony mechaników wymienionych częśći zawieszenia i co się okazało lużna przekładnia (popuściła się śruba ta od góry ) i krżyżak tak wybity ze latał na wszystkie strony. I też żaden mechanik tego nie zobaczył!!!

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    64
    BMW
    735i
    Skąd
    Krk
    Andre - co zrobiles z przekladnia? Regenerowales, kupiles uzywke? Jakie to sa koszty?

    Jesli chodzi o krzyzak to sam osobiscie bylem pod autem i mechanik ruszal kolumna i patrzylismy na krzyzak czy ma luzy.

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    25
    BMW
    jeszcze nie ma
    Skąd
    Kraków
    Zauważyłem że na nierównej drodze koła skracają się jak im wygodnie. Dodatkowo czasami drga kierownica Prz około 100km/h a po skręcie w lewo ściąga samochód w lewo, po skręcie w prawo ściąga w prawo. Czasem też jest ok i jedzie równo i nic nie drga.
    Regenerowałeś przekładnię? Masz servotronic?
    Ostatnio edytowane przez mard0k ; 24-12-2016 o 13:02

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar andre1981
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    101
    BMW
    Było 535I E34 730ia E32 . Jest 730i E38 .X3 3.0i
    Skąd
    ORZESZE,ŻORY
    Ja przekładni nie regenerowałem tylko dokładnie ją podokręcałem żeby nie było luzów między przekładnią a saniami plus krzyżak .teraz aż ciężej chodzi .

Podobne wątki

  1. [mechanika] układ kierowniczy
    Przez LUQA w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-03-2017, 12:13
  2. [pozostale] układ kierowniczy-serwotronic problem
    Przez ruti w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2014, 21:18
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 18:35
  4. [Układ kierowniczy] Błędy servotronic
    Przez zuczek09 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 20:52
  5. [zawieszenie] [e65] układ kierowniczy
    Przez szatann w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 19:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •