Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Poka wyniki od 21 do 30 z 53

Wtek: E32 M60B30 Problemy po wymianie uszczelki pod gowic

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Mar 2015
    BMW
    e32 730i V8
    Skd
    Pabianice
    Na moje szczescie ze nie trzeba glowic zrzucac! Dzis koncze robote, bo sie chlodno strasznie zrobilo natomiast zdarzylem juz zdjac obie pokrywy zawrow zalozylem blokade na kole zamachowym i blokade rozrzadu na glowicy od kierowcy. Jutro czesc dalsza i wrzucejakies fotki z moich dzialan:) a co do kolektorow to nawet mi nic nie mow! Wiesz ile ja sie nameczylem najpierw zeby odkrecic od glowic kolektory a pozniej zeby je znow przykrecic? Aha zaznaczam ze wszystko robilem od gory bez unoszenia motoru wiec chyba sam teraz rozumiesz jaki ze mnie magik:D ale to fakt ze uszczelki bede chcial tez wymienic, ale to w terminie pozniejszym:)

Wysane z iPhone za pomoc Tapatalk

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Mar 2015
    BMW
    e32 730i V8
    Skd
    Pabianice
    Panowie przepraszam za zwok, ale niestety brakowao czasu. A teraz co tam z moj Beatk: zrzuciem czapeczki z obu gowic i najpierw prbowaem obada to wizualnie i rcznie:D zainteresowa mnie napinacz acucha wakw, bo by napity dosownie jak baranie jajca. Zdemontowaem go i okazao si, e skubaniec stoi i ani myli si ugi, na szczcie miaem drugi napinacz z poprzedniej gowicy i ten poszed w ruch, tamten rozebraem i bya w nim po prostu woda po pierwszym rozruchu take jak co mam na podmiank sprawny. zdjem waek dolotowy i obejrzaem dwie pierwsze szklanki nie stwierdzajc problemw. Niestety pomylaem, e to napinacz by winowajc klekotu, gdy dwik dochodzi idealnie z przodu tej gowicy, wic zoyem wszystko z powrotem do kupy. Wiem, e ju w tym momencie si ze mnie miejecie i susznie z reszt, bo jak to mwi szybki dwa razy robi. Wiecie jak to jest 4 miesice bez auta i czowiek pod sam koniec robi gupoty ju. No, ale do rzeczy zoyem to odpalam, oczywicie klekot dalej zosta, dolaem nafty, zagrza si i pochodzi okoo 15 min, spuciem olej, zalaem nowy ju valvoline 10w40 i nowy filterek i c mog wam powiedzie, no czeka mnie rozebranie tego raz jeszcze i wymiana tych nieszczsnych szklanek- trudno si mwi. Ale mam kilka spostrzee i pyta:
    1.Po tym caym remoncie silnik pracuje rwniutko, adnego przerywania jest na prawd klasa, ale niestety na jaowych jak si rozgrzeje to dry;/ tyle e nie to e go rzuca czy jako losowo dry tylko silniczek idealnie rwno pracuje i tak samo idealnie rwno dry, czyli pewnie poduszki motor/skrzynia si kaniaj, no albo jest opcja e wisko i tu pytania jak sprawdzic wisko?
    2.Nareszcie cay ukad odma,separator pracuje jak by powinno- przy odkrcaniu korka wlewu oleju czu lekkie podcinienie i jak si go odkrci silnik zaczyna inaczej pracowa, a przed remontem kompletnie adnej reakcji na korek wic jest adnie.

Oglnie jestem zadowolony z caej pracy i z tego e silnik nareszcie pracuje po prostu piknie, rwno tylko jeszcze te drgania trzeba wyeliminowa, zaj si elektrozaworami i tymi szklankami nieszczsnymi. Panowie jeszcze jedno wane pytanie, czy wanie przez uszkodzone elektrozawory pyn chodniczy moe dostawa si do nawieww? Pytam, bo niestety, ale w kabinie dao si odczu wczoraj zapach chodniczego po odpaleniu nawieww i obawiam si, e moe mnie jeszcze czeka rozbirka deski i robota z nagrzewnic...

A prawdziwy rarytas szykuj na zakoczenie roboty i myl, e usid do tego w lato. Co mam na myli? A no wstpnie zbadaem spraw i doszedem do wniosku, e da si poprawi prac tego silnika jeszcze bardziej i doj do perfekcji jaowego rodem z v12, i troch zmieni krzyw momentu i mocy. Podpowiem jeszcze tylko, e nie chodzi o adne mapowania ani adn zmian czci-wszystko na oryginale:) Niektrzy pewnie domylaj si ju co mam na myli, ale to potem;)
    Ostatnio edytowane przez DjTomeQ ; 02-12-2016 o 10:06

Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Doczy
    Oct 2008
    BMW
    E32 740iA
    Skd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Uszkodzone elektozawory nie maj wpywu na to, e w kabinie cieknie. No chyba e s uszkodzone w ten sposb, e s na stae zamknite (co w zasadzie si nie zdarza) i pyn nie dociera do nagrzewnicy, to maja wpyw, bo nie bdzie wtedy cieko :P

Reasumujc - cieknie na nagrzewnicy albo z O-ringw.

Dowiadczony Uytkownik Awatar prezE32s
    Doczy
    Sep 2008
    BMW
    Byo 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skd
    Chojnw
    Szklanki wymienisz chyba bez cigania gowic :)

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Mar 2015
    BMW
    e32 730i V8
    Skd
    Pabianice
    No oczywicie, e nie bd ciga gowic, hmm chyba mae nieporozumienie-ja czapkami nazywam pokrywy zaworw:D tak czy siak troch roboty przy tym niestety jest. Ale chocia troszk radoci z jazdy wczoraj dostaem, bo si kawaeczek przejechaem i panowie trzeba to sobie powiedzie- nie ma to jak 7er:) przypomnia mi si nawet taki arcik:
    -tatusiu, a czemu Ci wszyscy ludzie klcz?
    -bo to sidemka jedzie synu!

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Mar 2015
    BMW
    e32 730i V8
    Skd
    Pabianice
    Dobra Panowie, operacji cig dalszy. Tak jak mwiem zdjem raz jeszcze pokryw zaworw na tej stukajcej gowicy, rozpiem rozrzd, wyjem waki i szklaneczki. Cao dokadnie obejrzaem i obadaem i znalazem 5 szklanek, w ktrych ten toczek by bardzo mocno zastany, tak e nie sposb eby si ruszy wic te od razu poszy w odstawk. wziem inne szklanki, ktre miaem z drugiej gowicy. Tam toczki chodziy delikatnie, tak e mona byo z atwoci palcami toczek wycign. Przygotowaem sobie strzykaweczk i wszystkie te szklanki napeniem olejem i tak przygotowany zestaw zaoyem. Wszystko poskadaem znowu jak si naley odpalam i taki jest efekt:

https://drive.google.com/open?id=0B-...kVQQjVfcVppMVk

Panowie powiedzcie, doradcie, bo ju nie wiem co jest grane. Dodam, e wczeniej nie byo adnego problemu ze szklankami, dopiero teraz jest i to tylko w tej nowej gowicy. No chyba, e to nie s szklanki? Ale co w takim razie. Dwik sycha ewidentnie z okolic przodu tej gowicy, gdy silnik si rozgrzeje to dwik leciutko cichnie, ale wci jest gony, natomiast jak zwikszy si obroty to wystarczy ponad 1500obr i dwik cichnie zupenie. acuchy rozrzdu sztywne, adnie napite.

Zaawansowany Uytkownik
    Doczy
    Nov 2008
    BMW
    E32 E39
    Skd
    Pozna
    Witam, mi to podchodzi pod kolektory wydechowe, nieszczelnosc uszczelek. Jest tez opcja ze wewnetrzne przegrody w kolektorach sa "luzne" lub nieszczelne.

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Mar 2015
    BMW
    e32 730i V8
    Skd
    Pabianice
    Moesz mie racj, teraz jak tak o tym myl to faktycznie jest par przesanek, ktre mog wskazywa, e to tutaj tkwi problem. Jak odbywaem jazd prbn to zauwayem, e jadc ze sta prdkoci i okoo 3000obr jest cisza, ale jak podam ogie to wtedy sycha ten stukot. Tym bardziej, e kolektor przykrcaem od gry bez unoszenia motoru wic gimnastyka bya nieza i cakiem moliwe, e uszczelka si gdzie uszkodzia. Jutro w takim razie zabior si za to i zobaczymy. Mam nadziej, e to to, bo ju mam dosy rozpinania rozrzdw i rozbierania tego kolejny raz. Kolego dzikuj za wskazanie tropu:)

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Mar 2015
    BMW
    e32 730i V8
    Skd
    Pabianice
    Nakrecilem jeszcze jeden filmik i sam rzucilem okiem jak to tam wyglada, obadalem reka na pracujacym silniku i nie wyczulem zadnego przedmuchu. Oczywiscie uszczelki wymienie, ale mam obawy ze moze to nie byc to.
    https://drive.google.com/open?id=0B-...kI4Q2dOeEFRa2M

Co jeszcze moze to byc?

Wysane z iPhone za pomoc Tapatalk

Zaawansowany Uytkownik
    Doczy
    Nov 2013
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skd
    Mielec

Ja te stawiam e to co z kolektorem (uszczelka / metalowy piercie co s w nich)
    A i przepakuj ten silnik t pukank moe jaki nagar si oderwa i prztyka jaki kana olejowy ?
    Ostatnio edytowane przez bawarczyk88i ; 10-12-2016 o 13:23

Podobne wtki

1. M52B28 - problem po wymianie uszczelki gowicy
    Przez warszawa_24 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 21:20
  2. [silnik] Po wymianie uszczelki pod gowic brak iskry i paliwa(m30, sekwencja)
    Przez siodemka w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 16:08
  3. [zawieszenie] A po wymianie uszczelki pokrywy.....
    Przez neonunit w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 05:11
  4. [silnik] E38 4.4 V8, wymiana uszczelki pod gowic, mona?
    Przez konieczko23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 20:55
  5. [mechanika] m30b30 - wymiana uszczelki pod gowic
    Przez benyhp w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 23:11

Tagi dla tego wtku

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw