Dla tych którym słuchawka bezprzewodowa Siemens BIT II nie koduje się lub zmienili słuchawkę na inną używaną podaję instrukcje parowania słuchawki z modułem GSM Siemens w bagażniku.

W pierwszej kolejności podłączamy inpe i wchodzimy w moduł telefonu
- F6 Activate i tam będą dwie opcje "Log off" lub "Log on" ale do tego wrócimy później.

1. Bierzemy słuchawkę z szufladki do ręki i ją wyłączamy jeśli jest włączona
2. Trzymając wciśnięte klawisze 1, 4, 7 włączamy słuchawkę a następnie wpisujemy kod 78728 co pozwoli nam na wejście w menu serwisowe
3. Szukamy pozycji z menu "abmelden" w celu wylogowania słuchawki i zatwierdzamy tą pozycję (sądzę że to czyści w pamięci słuchawki informacje na temat modułu z którym ma się łączyć)
4. Wyłączamy sluchawkę
5. Włączamy słuchawkę i słuchawka powinna poprosić nas o potwierdzenie próby logowania po podaniu kodu. U mnie zadziałał kod "0000"

W chwili kiedy słuchawka szuka bazy wracamy do inpy i wybieramy opcje "Log off" a następnie "Log on".
U mnie to zadziałało i słuchawka połączyła się z bazą i wszystko działa.

A tutaj info zaczerpnięte z innego forum dotyczące E38, E39:

Powtarzamy wyżej opisaną operacje dla słuchawki 1-5 a następnie

"Zapłon na "0" przełącznik w podstawce słuchawki ( bazie) na "1"
Przekręcamy kluczyk na pozycję "1" i liczymy 15s tyle czekamy
Następnie włączamy zapłon pozycja kluczyka"2" na czas 8s i w czasie tych 8 sekund należy przełączyć w podstawce (bazie) przełącznik z "1" na "0" i znowu na "1"ale na czas 2s
Kiedy skończymy liczyć do 8 cofamy kluczyk z zapłonu "2" na pozycję "1" i w słuchawce wklepujemy "0000" - u mnie nie było konieczności wpisywania zer bo zameldowała się z automatu, ale podaje bo może ktoś będzie miał taką potrzebę.

Ważna uwaga co do czasu cała procedura ma się zamknąć w 15s + 8s i do tego radzę użyć jakiegoś stopera bo mi osobiście nie udało się zrobić licząc w pamięci"