Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 89

Wątek: [audio] E38 - poprawa naglosnienia

  1. #71
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez tequila1909 Zobacz posta
    Tyle to ja wiem, nawet fajna Alpina leży na półce, ale chcę zachować sterowanie z kiery co przy 'nowym' radiu może być ciężkie bez jakiś zmian.
    Masz tam wtyk Jack z tyłu, do zdalnego sterowania?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #72
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Masz tam wtyk Jack z tyłu, do zdalnego sterowania?
    Nie mam.......
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  3. #73
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    124
    BMW
    728i
    Skąd
    wlkp
    Czy dołożenie samego wzmacniacza (4 kanałowego, w cenie ok 400 zł) do fabrycznego zestawu nagłośnienia (stereo, auto doposażone w nawigację, telewizję, telefon i zmieniarkę), bez instalowania półki, tuby (moim zdaniem tuby nie pasują do tego auta) ma jakikolwiek sens ? W moim aucie (E38 728i 99') o przebiegu 370k zaczęło już pierdzieć nagłośnienie przy dźwiękach basowych przy średnio głośnym słuchaniu muzyki (nie mówiąc już o głośnym słuchaniu). Robiłem już w moim aucie zimne luty w BM24 (wyłączało się) ale chciałbym polepszyć głośność i jakość nagłośnienia bez znaczących modyfikacji auta. Czy może ewentualnie zamiast wstawiać wzmacniacz - wymienić seryjne głośniki na zestawy hertza, pioneera etc.?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez julaswdx ; 24-03-2019 o 10:54

  4. #74
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Najprostsze rozwiązanie to użycie konwertera sygnału Hi-Low, do niego podłączyć wzmacniacz stereo.
    Oryginalne głośniki w przednich drzwiach zastąpić przyzwoitym zestawem odseparowanym z 13cm wooferm.
    W puszkach za głośnikiem wyciąć duży otwór, analogicznie zrobić to w piance wygłuszenia. Konieczne będzie tylko dorobienie daszka, żeby woda nie kapała do puszki lub na tapicerkę.
    Dodatkowo od frontu, na wzór oryginalnego uszczelnienia, nakleić uszczelkę na front głośnika, żeby uszczelnić połączenie tapicerka - głośnik.
    Głośnik wysokotonowy często da się zmieścić w miejscu głośnika średniotonowego.


    Takie rozwiązanie potrafi dać bardzo dużą poprawę. U Szajboosa kiedyś na spocie chłopaki szukali subwofera, a to grał tylko zestaw VDO HPC1300 pod wzmacniaczem Sony XM6020.
    O ile wzmacniacz da się dostać używany, to wspomniany zestaw jest bardzo ciężko dostępny, ale myślę, że da sie znaleźć inne przyzwoite zestawy. Przykładowo Hertz HSK130
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #75
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    136
    BMW
    Alpina b12
    Skąd
    Warszawa
    Panowie w swojej e38 zostawiłem oryginalne radio dołożyłem wzmacniacz z bluetooth,wszystkie głośniki zmieniłem na morel, a po opuszczenii tylnego podłokietnika pojawiło sie miejsce na małą skrzynkę basową. Koszt całości około 10k i gra mega dobrze.

    Pozdrawiam,
    Michał

  6. #76
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Jeszcze jedno pytanko, czy z mojego kaseciaka da rade wyprowadzić wyjście AUX ?
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  7. #77
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez tequila1909 Zobacz posta
    Jeszcze jedno pytanko, czy z mojego kaseciaka da rade wyprowadzić wyjście AUX ?
    AUX to wejście...
    TAK czy siak da się wyprowadzić wejście AUX i wyjście RCA na dodatkowy wzmacniacz. Zależy co i do czego ci potrzebne. W swojej e38 miałem zrobione to i to.

  8. #78
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez sebobass Zobacz posta
    AUX to wejście...
    TAK czy siak da się wyprowadzić wejście AUX i wyjście RCA na dodatkowy wzmacniacz. Zależy co i do czego ci potrzebne. W swojej e38 miałem zrobione to i to.
    Źle się wyraziłem, chce aux'a żeby np podpiąć telefon i puścić z niego muzykę.

    Dużo z tym roboty?
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  9. #79
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Rozebrać radio i 3 piny do wlutowania.

  10. #80
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez tequila1909 Zobacz posta
    Jeszcze jedno pytanko, czy z mojego kaseciaka da rade wyprowadzić wyjście AUX ?
    A jakie radio masz? Już kiedyś był temat na forum o AUX.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •