Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 89

Wątek: [audio] E38 - poprawa naglosnienia

  1. #31
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Fakt, maskownice jakieś dyskretne to móglbyś założyć, ale fakt że wszyscy profesjonaliści od car-audio nie zaczną robić bassu bez dziur w półkach - e38 jest zbyt mocno wytlumiona. To nie jest obciach wiercić 7er juz sie tak nie snobujcie na prezydentów :D Prawda jest taka że BMW dało d*py konkretnie w kwestii nagłośnienia i to oni powinni się wstydzić, że teraz trzeba robić takie rzeczy.

    Pokombinujcie z głośnikami, ostatnio zrobiłem eksperyment i podpiąłem pod oba kanały z tylu po 1 tubie (25cm, ok 90W RMS) z filtrem dolnoprzepustowym i odłączyłem gwizdki i kiedy tuby byly za przednimi fotelami to bass łeb urywał. Wyregulowalem i gralo to bardzo głośno a PRZY TYM bardzo czysto (kwestia regulacji - fader 3/4 na tył, bass na 1/3).

    Koszt - 2 tuby Dibeisi (czyli tandeta) po ok 110zl/szt. + 2x filtr dolnoprzepustowy ok 7zł na allegro. Cena/jakość = REWELACJA. Pomyślę, nad mniejszymi tubami jakiejś dobrej firmy. Ale nic za darmo - nie ma miejsca na nogi dla pasażerów - mamy autko 2 miejscowe :D Fajne dla singli. Jeżeli interesuje was taki pomysł mogę założyć osobny temat ze zdjęciami ;)

    Nie pytajcie mnie jak to możliwe że zestaw Professionall charczy na 40W głośniczkach, a napedza całkiem dziarsko 90W tuby.

    Dlatego tez polecam pokombinować z wymianą głośników bo wyglada na to, że nie jest tak źle z tymi wzmacniaczami.

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    137
    BMW
    E38
    Skąd
    Zielona Gora
    Cytat Zamieszczone przez Beni0
    Wachaczi krzywdzisz siebie i to auto. Pomysl jednego z kolegow aby zastapic seryjny wzmacniacz czyms innym wydaje sie sensowny. Poza tym zawsze sa polsrodki i mozliwosc ukrycia dodatkowych glosnikow. wycinanie dziur w tej klasie auta nie przystoi. Wybacz kolego ale dla mnie robisz wies! I potem mowia kto jezdzi BMW. Juz dzis na CB slyszalem o takim jednym ...
    Sek w tym ze seryjny wzmachol zasila wszystkie glosniki jak sie go wyrzuci to trza kombinowac z podlaczaniem 12tu glosnikow, a tu tylko pozamieniasz koble na wejsciu i luzik :D a puleczka bedzie pelen profesjonal nic nie bedzie widac ze tam sa glosniki.
    Mam juz projekt nowej polki trza ja tera wykonac i po problemie. Super miuza i super wykonanie jednoczesnie, mysle ze na poczatku czerwca zabiore sie za nia bo tera mam ful innej roboty. A tak wogule to nie wiocha wywiercic dziurke czy tam dwie jak sie nie ma tego co sie chce a e38 nie moze dac. Ona sie nie obrazi a da jeszcze wiecej przyjemnosci z jazdy :]

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz
    To ja bym wolał kombinować ze wzmakami. Kolega tak zrobił w seryjnym nagłośnieniu Audi. Uwierz mi że o niebo lepiej to gra.

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    137
    BMW
    E38
    Skąd
    Zielona Gora
    Witam! Chcialem odswierzyc temat glosnikow z tylu.
    Troche czasu mi to zajelo ale zrobione juz :D
    Puleczka ladnie sie prezentuje i tez ladnie gra!!!
    Slyszalem jak gra orginalna tylna polka w 740 :razz: i poprostu nie ma porownania !!!
    Tutaj mala foto relacja :]
    http://bmw730ie38.fotosik.pl/albumy/681544.html

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    127
    BMW
    ex: E32 750, E38 730i, E38 735i, E38 725d, E38 730d, E36 325i, E34 540i, E39 540i,740d F01; 730d E65
    Skąd
    Łódź
    Jak wiekszość z Was (chyba jedak wszyscy) mam głośniki Nokii. Kiedyś robiłem e38 750 po lifcie (roku nie pamiętam) i to co gościu miał w aucie to szok (jak dla mnie). Otóż miał fabrycznie zakładane Harman-Kardon. Okazuje się, że taka opcja także istniała. Dla mnie grało to bardzo czysto. Ale ja nie uznaję mp3, śmieć jakich mało. Wygodne ale totalnie bzdetne brzmienie. Jedynie wygoda....
    Z tego co pamiętam to fabrycznie były montowane dwa typy radii
    - Bussines - chyba blaupunkt
    - Profesionall - chyba alpina (?)
    Mam na myśli radio 1 din, nie navi.
    Mam u siebie opcję hi-fi 10 głośników (po 3 z przodu, po dwa z tyłu) plus wzmacniacz i całkiem całkiem, pod warunkiem, że nie za głośno dajemy. :)
    Słuchałem parę profesionalów z subbuferami i faktycznie to jakby głośniki wrzucić do klopa ;]

  6. #36
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    hmmm ??? 8/

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    127
    BMW
    ex: E32 750, E38 730i, E38 735i, E38 725d, E38 730d, E36 325i, E34 540i, E39 540i,740d F01; 730d E65
    Skąd
    Łódź
    No nie wiem czym to wytłumaczyć ale takie mam odczucie. Być może głośniki już były zajeżdżne (ale nie charczały). Dzwięk przytłumiony, płaski, bezbarwny i nijaki, zero emocji.
    Natomiast w tamtej 750 oj jeszcze mi ciarki przechodza po plecach. Co prawda miała DSP ale wyłączyłem to w cholerę. Soczyście brzmiały. Ozywiście, jak wiecie, bardzo dużo zależy od jakości płyty.
    Chylę czoła przed gościem, który był pierwszym właścicielem mojego auta. Jeśli chodzi o dźwięk to nieźle ją wyposażył, jeśli o inne udogodnienia trochę przy sępił ;)
    Jeśli Ci zależy na prawdziwej jakości dźwięku a nie na mcmcmcmc (czytaj bas, bas i tylko bas) musiałbyś wymienić radioodtwarzacz. Bo co Ci po głośnikach np infinity jak źródło nie może oddać wierności, głębi i dynamiki utworu. Polecałbym tutaj radio Nakamichi. Firma mało znana u nas ale to sprzęt bijący generalnie wszystkich producentów na głowę. Jest tylko parę modeli, które powalczyły by z nim jeśli chodzi o jakość dźwięku. Masz np tutaj http://www.allegro.pl/item727796150_...hi_cd_45z.html
    Oczywiście to jest z podświetleniem w kolorze zielonym ale wychodził też bursztyn (nie ma możliwości zmiany koloru podświetlenia) i wygląda jak shit ;) ale jak gra..... marzenie. Jak ktoś ze znajomych ma takie radio to wepnij je do siebie do auta i zobaczysz jak ogromna jest różnica. Oczywiście nie odtwarza mp3 :) (jest taki model nakamichi ale to złom, nie warto się nim interesować).

  8. #38
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Tak czytam, przeglądam i sam nie wiem. Czy ja jestem jakiś mało wymagający, czy mam jakieś lepsze audio seryjnie w aucie. Bo u mnie ani nie charczy ani nie ma za mało basu, wręcz przeciwnie. Jak usiadłem raz z tyłu, włączyłem DSP i podkręciłem głośno muzę to byłem w szoku jak to daje. Jestem bardzo zadowolony a nie sądzę żeby coś było zmieniane lub grzebane w tym nagłośnieniu.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  9. #39
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Tak czytam, przeglądam i sam nie wiem. Czy ja jestem jakiś mało wymagający, czy mam jakieś lepsze audio seryjnie w aucie. Bo u mnie ani nie charczy ani nie ma za mało basu, wręcz przeciwnie. Jak usiadłem raz z tyłu, włączyłem DSP i podkręciłem głośno muzę to byłem w szoku jak to daje. Jestem bardzo zadowolony a nie sądzę żeby coś było zmieniane lub grzebane w tym nagłośnieniu.
    Mam bardzo podobne odczucie, może mi słoń na ucho nadepnął :D
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    128
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez max mt
    Cytat Zamieszczone przez Supermen
    Tak czytam, przeglądam i sam nie wiem. Czy ja jestem jakiś mało wymagający, czy mam jakieś lepsze audio seryjnie w aucie. Bo u mnie ani nie charczy ani nie ma za mało basu, wręcz przeciwnie. Jak usiadłem raz z tyłu, włączyłem DSP i podkręciłem głośno muzę to byłem w szoku jak to daje. Jestem bardzo zadowolony a nie sądzę żeby coś było zmieniane lub grzebane w tym nagłośnieniu.
    Mam bardzo podobne odczucie, może mi słoń na ucho nadepnął :D
    Posluchajcie podstawowego audio czyli 6 glosnikow (4 przod + 2 tyl) to zmienicie zdanie :]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •