Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 89

Wątek: [audio] E38 - poprawa naglosnienia

  1. #51
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    6
    Tak czytam i czytam, i nie wiem co zrobić, sam zastanawiam się nad poprawieniem audio w swojej 7. Mam tylko jeden problem, strasznie nie lubię ingerencji w serie.

    W przyszłym tygodniu założę jakiegoś suba.

    Mam dwa założenia:
    1. Maksymalnie mały koszt,
    2. Maksymalnie duży efekt,

    Może się uda :] , ale jeśli to nie wypali, to chyba zmienię samochód albo zastanowię się nad profesjonalnym audio

  2. #52
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ups00
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    112
    BMW
    e38 m62b44 orientblau
    Skąd
    Kraków
    Witam auto podobne wiec powinno cos pomoc.

    audio w bmw

  3. #53
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    21

    To nie takie proste...

    Szanowni Koledzy, z nagłośnieniem nie jest tak prosto jak piszecie. Oczywiście, można krytykować seryjne nagłośnienie BMW 7, ale należy pamietać w jakiej klasie jest samochód. Jeśli ktoś chce kozaczyć po dyskotece, to musi mieć sopran i bas. Zaletą nagłośnienia oryginalnego, jest to, że przy dłuższym słuchaniu nie męczy. BMW 7 jest samochodem również do długich tras (może przede wszystkim). Zauważcie, że pogłaśniając sprzęt, proporcje dźwieków (sopran, mid, bas) pozostają niezmienione. Życzę powodzenia po przeróbkach. W E36 touring chciałem zmienić głośniki z przodu. Za oryginalne na giełdzie dał bym max 10zł/szt. Zakładałem magnaty i z wyższej półki, po 800 zł/pare i droższe. Najlepszy bas był przy oryginalnych. Stwierdzono, że powinieniem zmienić wzmaczniacz, bo to nie jest logiczne. Zmieniłem - bez efektu. Mam DSP i rzeczywiście przydałoby się więcej basu. Zastanawiam się nad wymianą głośników w tylnej półce, ale po poprzednich doświadczeniach jestem pełen obaw. Może akustyka skrzyni w E38 jest korzystniejsza i będzie efekt. Ostatnim kryterium oceny audio zawsze jest odsłuch.

    Dziękuję i pozdrawiam :-)

  4. #54
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Zmiana Professional na DSP ??

    Ile roboty jest ze zmianą Professionala na DSP, i jakie elementy trzeba przerzucić?

    Po tym co usłyszalem w autach z subwooferami, postanowiłem zaniechać kombinacji i bazować na oryginalnych rozwiązaniach. Zastanawiam się nad kupnem kompletu DSP (lub najlepiej zamianą z dopłatą z mojej strony), dlatego chciałbym wiedzieć na co się porywam :)

    --------------------------------
    mało kto tu zagląda więc założę taki nowy temat...

  5. #55
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    21

    Przerobka na DSP

    Raczej nie pakuj się w taką zabawę. To nie jest prosta sprawa, wymianie trzeba poddać prawie wszystko (tuner zostaje). Wymiana okablowania jest konieczna, przewody do głośników w drzwiach, zwrotnice... Naprawdę jest co robić. Oczywiście można się bawić, ale skala problemu jest duża.

    Pozdrawiam

  6. #56
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    a czy sama półka od DSP z oddzielnym wzmacniaczem da dobry efekt? Pytam bo mam na czesci bume z DSP niedaleko poznania i moze warto się zakręcić za jakimiś elementami, jezeli nie pelen efekt, to chociaż jakąś opłacalną poprawę brzmienia.

    Jezeli nie zmienie okablowania a zmienie glosniki z tymi "koszami" plastikowymi (bo tam chyba są przetwornice) bedzie slychac wiecej średnicy bez pierdzenia? Czy podepne wzmacniacz dsp pod obecną wiązkę (mam professionaka czyli jakistam wzmacniacz jest) ?? Nie oczekuje ze zagra to tak jak dsp, ale jesli udaloby sie za niewielka kase cos wytargowac to moze warto?

    jezeli nie dadza zadnego efektu glosniki w drzwiach to moze wlasnie tylko polke z bassami kupie i do tego podepne jakis wzmacniacz dodatkowy? Nie chce tuby w bagazniku ani worku na narty. Chce krótkiego, szybkiego i energicznego bassu a nie cieplego buczenia...

  7. #57
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    21

    Z polka DSP i glosnikami to dobry pomysł

    Uważam, że takie rozwiazanie jest do przyjęcia. W tylna półke możesz zamontować jakieś lepsze głośniki, ale spróbuj z oryginalnymi głośnikami jeśli masz możliwość. Akustyka ma bardzo wiele parametrów (często niemierzalnych). Musisz jeszcze jakoś pozyskać sygnał do wzmacniacza. Najprościej z sygnału głośnikowego (za końcówka mocy), ale tutaj podejście indywidualne jest dobre. Jeśli chodzi o okablowanie, to wielu je krytykuje, jednak osobiście uważam, że przy odsłuchu raczej nie będzie dużej (jeśli wogóle słyszalnej) róznicy.

    Pozdrawiam i życzę powodzenia :-)

  8. #58
    Początkujący Użytkownik Awatar pawianbtv
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    31
    BMW
    BMW E38 2.8 iA
    Skąd
    Bytów
    Witam!
    Analizowałem Wasz temat i tak się zastanawiam, normalne seryjne radyjko, nie podoła z głośnikami i bassem, pomimo tego, że jest wzmacniacz...?
    Od razu się przyznam, że z tematu radia i muzyki jestem zielooony :D
    Pozdrawiam
    Nie spać, zwiedzać, zapierdalać.

  9. #59
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Seryjne radio nawet z DSP i niby wzmacniaczem jest w tych autach do bani. Rozwiązaniem stosunkowo tanim jest upakowanie mocniejszego wzmaka z filtrami i ewentualnie lepszych głośników. Parametry radia czy tunera są nawet niezłe i największym problemem jest mało mocy i płaskie brzmienie. Kiedyś już opisałem mój "patent" http://7er.pl/showthread.php/38134-P...983#post440983
    Ostatnio edytowane przez Bingo ; 11-08-2014 o 13:40

  10. #60
    Początkujący Użytkownik Awatar pawianbtv
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    31
    BMW
    BMW E38 2.8 iA
    Skąd
    Bytów
    Bingo pobawił bym się chętnie w te klocki.
    Napewno bym chciał bass w bagażniku jakiś wzmacniacz i wymienić wszystkie głośniki z drzwi na nowe.
    Tylko nie mam pojęcia jakie głośnik bass wzmacniacz kable i co jak i gdzie podłączyć gdzie ukryć i w ogóle.
    Planuję też zakup takiego urządzonka ;D http://allegro.pl/radio-nawigacja-gp...493825797.html
    nie wiem tylko czy to urządzeni będzie obsługiwane przez kierownicę i czy reszta na przykład spalanie ilość kilometrów do rzejechania też będzie wyświetlana na tym cudeńku :)
    Z góry dzięki
    Nie spać, zwiedzać, zapierdalać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •