Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 89

Wątek: [audio] E38 - poprawa naglosnienia

  1. #41
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    jakto 4 przod 2 tyl??? 8/ jest 4sredniaki+4wysokotonowki chyba ze to tylko w pofessionalu??

  2. #42
    Otóż też się zdziwiłem, ale są mega biedne wersje audio, gdzie nie ma głośniczków wysokotonowych. Stąd różnice w odbiorze audio w różnych autach. Ja nie narzekam, bo mam głośniki wysokotonowe tak z przodu jak i z tyłu. Natomiast audio pozbawione tych głośniczków jest faktycznie nie do zaakceptowania.

  3. #43
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    128
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    jakto 4 przod 2 tyl??? 8/ jest 4sredniaki+4wysokotonowki chyba ze to tylko w pofessionalu??
    Przod woofer + 2 wysokotonowe (sredniakow brak)
    Tyl woofer + nic, brak wysokotonowych oraz sredniakow. O subie juz nawet nie wspomne.

  4. #44
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,105
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    A w tych najmocniejszych profesjonałach 14 głośników chyba było. Dźwięk przestrzenny. U mnie basy szczególnie z tyłu dają czadu. A podejrzewam że jak bym trochę przysiedział i odpowiednio poustawiał w DSP to by grało jeszcze fajniej. Jestem ciekaw jakie głośniki u mnie siedzą
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  5. #45
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    127
    BMW
    ex: E32 750, E38 730i, E38 735i, E38 725d, E38 730d, E36 325i, E34 540i, E39 540i,740d F01; 730d E65
    Skąd
    Łódź
    Ja mam z przodu basowe, średniotonowe i wysokotonowe, z tyłu natomiast średniotonowe i basowe. W radiu bas jest ledwo za połową (jedna pozycja). I gra to całkiem nieźle, do zaakceptowania. Ale marzy mi sie audio Harmana :) i kit z całym wyposażeniem ale audio gra bardzo dobrze i soczysto :)

  6. #46
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Słupsk
    Witam. Ja u siebie w e38 posiadam system nałośnienia tj; 14 głośników + oryginalny subwoofer w tylnej półce + DSP. I tutaj mam problem gdyż jak dam głośniej to głośniki trochę "pierdzą". Chcę coś z tym zrobić i zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami.

    1. Przednie głośniki wymienić na 16 cali + wygłuszenie drzwi + wzmacniacz
    oraz
    2. Oryginalny subwoofer z tego co wiem posiada głośniki 13 cali - sztuk 4. Myślę nad wymianą ich na inne lepszej jakości ( średnica głośnika pozostaje ta sama ), oraz cały subwoofer wygłuszyć matą.

    Pierw chciałem dołożyć jakiś subwoofer 12 cali lecz nie chcę zagracać bagażnika gdyż potrzebuję w nim dużo miejsca.

    Co myślicie o tej przeróbce.

  7. #47
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    No stary fajną masz bunie, 40cm głośniki w drzwiach miażdzą :D coś ci sie pokreciło, w drzwiach masz 13cm, a sub ma 4x 16cm, centymetry a nie żadne cale :P, wymiana ich daje naprawde spory efekt o czym zresztą było napisane wcześniej ;). O 16cm w drzwiach była już mowa nie wiem czy to dobry pomysł...

  8. #48
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Słupsk
    Cytat Zamieszczone przez bryce
    No stary fajną masz bunie, 40cm głośniki w drzwiach miażdzą :D coś ci sie pokreciło, w drzwiach masz 13cm, a sub ma 4x 16cm, centymetry a nie żadne cale :P, wymiana ich daje naprawde spory efekt o czym zresztą było napisane wcześniej ;). O 16cm w drzwiach była już mowa nie wiem czy to dobry pomysł...
    Faktycznie chodziło mi o cm. Mówisz że w subwooferrze są głośniki 16cm a nie 13 cm?
    Poniżej zdjęcie subwoofera e38 i wydaje mi się że są to głośniki 13 cm.




    Jakie proponujecie głośniki do subwoofera oryginalnych? Czy będę musiał dokładać dodatkowy wzmacniacz czy ten oryginalny pociągnie?

  9. #49
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    Najkorzystniej dac dodatkowy/we, moc ori glośników jest kilka razy mniejsza niż dokładanych przez co wzmacniacz może ostro dostac.

  10. #50
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Słupsk
    W subwooferze oryginalnym są gklośniki 13 cm 4-y sztuki - przed chwilą sprawdzałem - tylko nie wim jakiej mocy gdyż nie są one opisane.

    Co zauważyłem; to one sa sprawcami tzw. "pierdzenia" przy głośniejszej muzyce. Mam zamiar je wymienić na jakieś porządne głośniki 13 cm - i będą to chyba infinity lub jbl. Do tego zdemontuję cału subwoofer i go wytłumię matami.

    Podpowiedźcie czy lepiej zając się tym oryginalnym subwooferem czy może zrobić przód z głośnikami 16 cm bo już zgłupiałem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •