Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 89

Wątek: [audio] E38 - poprawa naglosnienia

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    mam głupi pomysl - teoretycznie wykonalny :D ale to glownie z frustracji sie wzielo...

    a gdyby tak zaadaptowac jakies lepszy zestawik 5.1 zamieniajac satelitki na jakies dobre sredniaki?? :D te zestawy są na 12V xD

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    106
    Cytat Zamieszczone przez arielowaty
    kumpel ma w e38 25cm JBL w zamknietej skrzyni i jednak nie to.ja dziur nie wiercilem i bym nie wiercil(ale to tylko ja) fakt u mnie nie da sie wysiedziec przy 75% ale nie trzeba tak sluchac.wazne jest brzmienie i glebia basu.wiadomo wybor nalezy do ciebie.no i budzet
    ograniczony.nie kombinuj z glosnikami w srodku zbytnio bo basu i tak nie uzyskasz zadowalajacego.no i podstawa to radio seryjne ma chyba 2 x 5 watt rms?!!rownierz kombinowalem w kierunku tego by orginal zostal,mialem zmieniarke itd. ale efekt byl mierny(bardzo chcialem zeby drewienko mi sie zamykalo).

    pozdrawiam
    Ariel a co ty masz za sprzet ze nie dajesz rady wysiedziec przy 75% bo cos mi sie nie chce wierzyc w to. Chyba ze masz 2x18 Atomic APXX plus ze dwa US Ampsy 3000 albo Rockwordy bo onaczej to nie uwierze w to :D ale raczej to nie mozliwe bo kazdy potrzebuje ok 150-200 litrow .
    MOJE CAR AUDIO W E38
    http://forum.7er.pl/moje-skromne-car...db6b8239#44995 I ciagle trwaja ulepszenia.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    128
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Warszawa
    Podjalem juz decyzje o dalszym kierunku mojego audio.
    Komponenty:
    Glosniki: Infinity 6520scs (160mm) [przod]
    Wzmacniacz: Blaupunkt GTA460
    Kable glosnikowe: 2x 2,5mm2
    Kable sygnalowe: Dietz, SinusLine
    Kable pradowe: Dietz 20mm2
    Adapter Hipower->RCA: SinusLine

    Komponenty, ktore wybralem sa celowo tak dobrane abym mial mozliwosc pozniejszej modyfikacji naglosnienia.
    Glosniki 160mm beda zamontowane na plycie MDF, drzwi dokladnie wygluszone. Wzmacniacz narazie musi byc jaki jest, na lepszy brakuje funduszy. Okablowanie specjalnie klade "lepsze" aby w przyslosci miec mozliwosc zmiany wzmacniacza. Na poczatku kupilem adapter na RCA aby przejac sygnal z wyjscia radia. Mam zapasowe radio, w ktorym bede chcial wyprowadzic wyjscie przed wzmacniaczem radiowym. Wzmacniacz jest 4 kanalowy, co pozwoli kontrolowac przednie i tylne kanaly - dlatego tez 2x kable RCA. Do wzmacniacza beda podlaczone przednie i tylne glosniki, w przyszlosci zmienie tylne glosniki + wygluszenie drzwi lub przeznacze tylne kanaly na subwoofer (to sie okaze po testach jakie chce przeprowadzic z pozyczona skrzynka po zainstalwoaniu wzmacniacza).
    Wiekszosc tych elementow juz posiadam, pozostalo mi znalezc plyte MDF (moze ktos wie gdzie w Wawie?) oraz maty wygluszajace. Moze w ten weekend znajde czas na okablowanie oraz podlaczenie wzmacniacza.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    106
    Jak zamierzasz wsadzac glosniki 6.5 w drzwi e38?? Czy bedziesz tak jak ja przerabial tapicerke czy probowal wladowac w miejsce seryjnych 5.25 . Powiem ci jedno ze jak dobrze wygluszysz drzwi( czyt. nie na sztuke) to zdziwisz sie jak potrafia ladnie zagrac przody bez suba pod wzmakiem. Ale zeby to zrobic musisz naprawde szczelnie zaslepic cale poszycie drzwi tu gdzie jest ta pseldo pianka co zakrywa dziure drzwi bo jesli ja zostawisz a tylko wygluszysz blache na drzwiach to szkoda roboty. Przerabialem ten temat dosc dokladnie mozesz poszukac gdzies na forum jest cala moja instalacjia od podstaw i uczylem sie na wlasnych bledach . Robiac teraz od nowa jeszcze raz E38 to napewno zrobil bym podobnie jak ostatnio z roznica ze cala blache gdzie jest ta folio pianka zrobil bym forme z zywicy i dopiero maty, wtedy bylo by naprawde super. Co do wzmaka to niska polka , za ta cene mozna kupic uzywanego Axtona czy stara alpinke albo stara serie soniaka ktory pobije na glowe tego blaupunkta.
    MOJE CAR AUDIO W E38
    http://forum.7er.pl/moje-skromne-car...db6b8239#44995 I ciagle trwaja ulepszenia.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    128
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Warszawa
    jarimir, widzialem juz wczesniej Twoja instalacje i jestem pelny podziwu.

    Wzorujac sie na projekcie kolegi Cobi z bmw-sport.pl (link ) planuje zainstalowac glosniki na plycie mdf i w miare dokladnie wygluszyc drzwi. Wewnatrz samochodu chce aby zostala seria, stad tez boczki pozostana bez przerobki, a radio seryjne.
    Wzmacniacz Blaupunkta musi narazie wystarczyc, jezeli po instalacji glosnikow i "sukcesie" jezeli chodzi o jakosc dzwieku bede myslal o lepszym wzmacniaczu.

    Narazie zainstalowalem wzmacniacz + okablowanie (glosniki jeszcze poprzednie Hertz). O roznicach w odsluchu nie moge nic powiedziec, bo nie zdazylem wyregulowac. Wiem, ze sa znieksztalcenia przy wiekszej glosnosci ale podejrzewam ze to kwestia regulacji adaptera RCA i wzmacniacza.

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    29
    witam,mam pytanie czy jest mozliwosc podlaczenia wzmacniacza do navi/tv 16:9 w e 38? paka Remmy.
    REMMY

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    137
    BMW
    E38
    Skąd
    Zielona Gora
    Witam a tera cos dla tych co nie boja sie skrzywdzic tylnej polki w e38. Ja osobiscie leje na to jak to wyglada, i nie lubie wywalac kupe kasy zeby niewiadomo jaki sprzed pchac do auta. Dla mnie ma grac zadowalajaca i dawac satysfakcje. Potrzebuje basika i to konkretnego jak mi gra miuza w aucie,a w naszych E38 cienizna . Wsadzilem se w tylna polke 2 jajeczka soniacza 280W do tego zwrotnice magnata cudenka o duzym odcieciu na niskie i w cale nie wyglada to tak zle za to ladnie daje!!! :D :D :D
    Z przodu wywalilem kupe noki i wsadzilem magnaty 120W szczerze mowiac nie mozna wsadzac za mocnych glosnikow w przednie pudla bo obliczone sa one na nokie i jest lipa, poprostu glosnik sam sie zabija, ale mniejsza o to. radio poszlo won bo padaka jakich malo. Nowe radyjko sonego 4x50W i tera masakra w bagazniku kable trza ciac :] cala instalacja zostala jedzynie kable pozamieniane miejscami i co najlepsze wykorzystalem orginalny wzmachol. Miuza daje konkretnie.
    Teraz mam plan zabudowy tylnej polki zeby zakryc glosniki calkowicie i zobaczymy jak to bedzie wygladac jak zrobie wrzuce pare fotek pozdro

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez Wachaczi
    radio poszlo won bo padaka jakich malo. Nowe radyjko sonego 4x50W i tera masakra w bagazniku
    nie potrafię sobie wyobrazić jaką masakrę może robić Sony ;( Przecież to podobny syf jak seria tyle,że może lepiej wygląda. :o

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    137
    BMW
    E38
    Skąd
    Zielona Gora
    Hehe masakra odnosila sie do bagaznika ze troszke trzeba instalacje zmasakrowac pociac kasble i takie tam a radyjko soniacza najzwyklejsze mp3 mam je jeszcze w czasow vectry ma z jakies 5 lat :x :hah:

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    150
    BMW
    VW :]
    Skąd
    Łdz
    Wachaczi krzywdzisz siebie i to auto. Pomysl jednego z kolegow aby zastapic seryjny wzmacniacz czyms innym wydaje sie sensowny. Poza tym zawsze sa polsrodki i mozliwosc ukrycia dodatkowych glosnikow. wycinanie dziur w tej klasie auta nie przystoi. Wybacz kolego ale dla mnie robisz wies! I potem mowia kto jezdzi BMW. Juz dzis na CB slyszalem o takim jednym ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •