Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 89

Wątek: [audio] E38 - poprawa naglosnienia

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez phdream
    RockR mam wrazenie ze nie wiesz co piszesz.W jednym poscie piszesz o urzadeniach Plug&Play czyli na seryjnym okablowaniu,a post nizej piszesz ze albo robic pozadnie albo wcale.Czegos nie rozumiem.
    U siebie mam zmienione radio+wzmak i podobnie jak 7ka tylko ze mam skrzynie z glosnikiem wychodzacym z podlokietnika i gra niemilosiernie(wszystko od Trola,takze ci co widzieli i slyszli wiedza jak to gra)
    A co, zestaw przygotowany przez konkretną firmę dokładnie pod e38 za PRAWIE 5000ZŁ to nie jest porzadnie??!! Piszę, że nie ma sensu bawić się we własną twórczość w stylu a pujdę sobie do M&M i spytam pana jakie glosniczki za tyle i tyle mi poleca do 7er...

    Ze skromnym budżetem, uważam że głośników nie ma co ruszać, tylko zrobić na początek sam bass - wyprowadzić i zmostkować kanały na wzmacniacz z filtrem + jakaś skrzynka.

    Ciekaw jestem jak ma 7ka. Żałuję, że nie mogę posłuchać :(

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    128
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Warszawa
    tristeza, wsadziles glosniki infinity + radio bez wzmacniacza? jak sie ma bas przy takim zestawie? jest w ogole slyszalny czy tylko srednie i wysokie tony?

    Niestety mam wrazenie, ze nie wszyscy przeczytali do konca moj temat...
    Skrzynka bylaby najlepszym i najprostrzym rozwiazaniem ale nie ma technicznej mozliwosci, poniewaz mam butle z gazem tuz za siedzeniami, przeswit z tunelu jest minimalny. Chyba ze sie myli i nie ma znaczenia czy tunel bedzie zasloniety, a sub oddalony od dziury.

    Nie interesuja mnie zestawy profesionalne za 5000pln czy zabudowa za 10-15tys.
    Chce miec lepsze, a nie audiofilskie brzmienie.

    Jednostka sterujaca zostaje, jakos dzwieku jest wystarczajaca, brakuje tylko basu. Ponawiam pytanie: co bedzie najkorzystniejsze w moim przypadku?

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Proponuję kupić dobrą skrzynkę, (nie tubę tylko skrzynię!), wzmacniacz chyba że skrzynia jest aktywna, i wywiercić 2-3 dziury w półce za zagłówkami. Zasłonić je jakimikolwiek maskownicami do głośników i wsio :) bass powinien być. Z tym że tak jak juz pisałem - jeżeli dać wiarę gościom od car-audio potrzeba naprawdę konktretnego suba żeby tą budą ruszyć. Niekoniecznie jakiejś zaje**stej jakości, ważne by głośnik miał jak największą średnicę. Powinno zagrać.

    Ale niestety nie wyobrażam sobie słuchania muzyki bez tonów średnich - a tych oryginalne glośniki przy dużej głośności nie wyprodukują. To jest MÓJ problem :/

    Napisz ile masz kasy na to (od - do) postaram się pomóc na ile będę mógł.

    PS. czemu nie dałeś butli w miejsce kola zapasowego? o_O

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    474
    BMW
    e65 745..e46 330 M Sport....e30 325 Turbo..E38 728iA M Sport..BMW e39 M5 439bhp..BMW E60 525 M Sport
    Skąd
    uk,kent
    Wiem ze to nic specjalnego ale pomyslalem ze wlepie swoje audio:

    2X 30cm AUDIOBAHN
    1X MONOBLOCK (1000watt rms @1ohm,120amp bezpieczniki,150A glowny)
    1X Focal 130VR przod drzwi
    1X Clarion VRX588RUSB (dotykowy panel 7cali,podlaczone sterowanie z kierownicy)
    1X Kondensator Juice JW1D 1.2 Farada



    http://img220.imageshack.us/gal.php?g=dscf1787.jpg
    "Driving a fast daewoo lanos is like coming out of the closet. It suprises every one at first, but in the end your still gay."

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    128
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Warszawa
    RockR, Twoje rozwiazanie jest w miare sensowne, tylko boje sie kupic skrzynke w ciemno, zeby mi potem nie gralo tylko w bagazniku. Jak kupie i podlacze wzmacniacz chyba poszukam kogos kto uzyczylby na chwile suba i wtedy sprawdze czy bedzie jakas roznica. Jezeli tak to moge wiercic dziury w polce.

    Srednie tony sa dla mnie wystarczajace z obecnych glosnikow (Hertz).
    Budzet jaki chcialem przeznaczyc to powiedzmy 600-1500pln razem ze wzmacniaczem. Oczywiscie jeszcze raz podkreslam, ze nie chce 1000W mocy tylko troche lepsze brzmienie niz oferuje oryginalne naglosnienie.

    Butla juz byla jak kupilem samochod, nie mialem na nia wplywu.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    474
    BMW
    e65 745..e46 330 M Sport....e30 325 Turbo..E38 728iA M Sport..BMW e39 M5 439bhp..BMW E60 525 M Sport
    Skąd
    uk,kent
    kumpel ma w e38 25cm JBL w zamknietej skrzyni i jednak nie to.ja dziur nie wiercilem i bym nie wiercil(ale to tylko ja) fakt u mnie nie da sie wysiedziec przy 75% ale nie trzeba tak sluchac.wazne jest brzmienie i glebia basu.wiadomo wybor nalezy do ciebie.no i budzet
    ograniczony.nie kombinuj z glosnikami w srodku zbytnio bo basu i tak nie uzyskasz zadowalajacego.no i podstawa to radio seryjne ma chyba 2 x 5 watt rms?!!rownierz kombinowalem w kierunku tego by orginal zostal,mialem zmieniarke itd. ale efekt byl mierny(bardzo chcialem zeby drewienko mi sie zamykalo).

    pozdrawiam
    "Driving a fast daewoo lanos is like coming out of the closet. It suprises every one at first, but in the end your still gay."

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez mongooes
    tristeza, wsadziles glosniki infinity + radio bez wzmacniacza? jak sie ma bas przy takim zestawie? jest w ogole slyszalny czy tylko srednie i wysokie tony?
    Tak wsadziłem infinity napędzane wzmakiem w radyjku. Basu raczej mało ;D ale gra ładnie. Jeśli chodzi o oryginalne radio - spróbuj wsadzić "normalne" jakiegoś pionka, albo JVC i już nie będziesz chciał patrzeć na oryginał BMW (przynajmniej ja tak miałem - spora różnica w jakości dzwięku
    Suba może wykombinować w tylnej kanapie jakoś? Myślę nad czymś takim, bo bagażnik potrzebny

    Co do przegrody bagażnika, można wywalić kawał blachy za podłokietnikiem - jest tylko na nitach i masz otwartą przestrzeń do kabiny

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    przyznam, ze tez kombinowalem wczesniej tak jak mongoose, ale zrezygnowalem. Mam podobny budżet :/

    A może rzeczywiście da się za to coś zrobić ???

    ja mam taki plan :) odłączyć oryg. wzmacniacz professional - przez niego powinny iśc wszystkie kanały z radyjka jakie wracają potem do glosnikow auta. to co wchodzilo do ori wzmaka podpiąć do wejsc nowego wzmaka, a co wychodzilo do wyjść (czyli taka podmianka). Nastęnie zamienić wszytskie 8 głośniczków na takie o parametrach dostosowanych do nowego wzmacniacza. Byc może na drodze radio - wzmacniacz dałoby rade wsadzić jakiś procesor dźwięku - stosunkowo niedrogie rzeczy na allegro. i wtedy raczej niezależnie od jakosci dzwieku z radia, procesor i dobrej klasy wzmacniacz powinien to wszystko ładnie poukladać i obrobić na takiej samej zasadzie jak wzmacniacz domowy wyciaga ladny dzwiek z komputera na auxie. hmm???

    a sub to już całkiem oddzielna sprawa :)

    co o tym powiecie???

    PS. MAM PROŚBĘ abyscie opisując wasze audio pisali odrazu mniej wiecej ceny poszczegolnych elementow ;)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    miałem taki problem w e34, basu null... i kombinowałem... phonocar, który był w scorpio nie grał wogóle... :D parę eksperymentów... wynik... to dwie dziury w półce 2 x 25cm tonsil i blaupunkt 4x ileśtam... :D wszystko szło przez wzmacniacz... i to grało... teraz ten komplet działa u kolegi w e36 i też jest super efekt...

    w e38 nie wiem jak będzie, jednak głosniki 25cm są lepsze niż 30 i 38, tzn muzycznie lepiej wychodzą... znawcy pewnie wiedzą o co chodzi... ja w tej dziedzinie jestem lajkonikiem(laikiem :D ) myślę, że w e38 2x25cm porządnej firmy, dziury w blasze i jakiś prosty wzmak da efekt basu jaki jest potrzebny dla was i mnie... jednak jeszcze sie nie zdecydowałem na jakiekolwiek cięcia w e38 :D ;)

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    jak chcecie wiecej bassu ze zwyklych glosniczkow sugeruje zainteresowac sie firma PowerBass z USA :) wiadomo ze na podstawowych klockach cudu sie nie uzyska.. ale te glosniczki dobrze zasilane naprawde potrafia kooopnac :)

    sam testowalem rozne.. i jesli chodzi o bass to wlasnie PB sa super :) polecam wszystkim..

    ps. oczywiscie bez wzmaka na przedni zestaw sie nie obejdzie :) ale jak juz to zrobicie to mysle ze czesc z Was oleje skrzynki w bagazniku :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •