Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60

Wątek: 750iL nierówna praca

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz

    Post 750iL nierówna praca

    Cześć. Od jakiegoś czasu walczę z nierówną pracą silnika w moim poliftowym E38 750iL i prawdę mówiąc skończyły mi się pomysły.
    Z zewnątrz wygląda to tak, że trzepie całą budą dość regularnie (tak jakby co obrót wału), bez względu na temperaturę. Najbardziej jest to wyczuwalne na biegu jałowym przy włączonej klimatyzacji, jednak bez problemu można wyłapać też po jego wyłączeniu (spadają obroty do ~500). Przy mocniejszym depnięciu dość wyraźnie nierówno pracuje, jest sporo głośniej niż powinno i brakuje trochę mocy.
    Samochód nie wywala checka, poza tym co opisałem nie ma więcej objawów. Nie gaśnie, nie przerywa, nie kopci.
    Co już zrobiłem:
    - wymiana uszczelek pod kolektorem, doszczelniony cały dolot, wymienione wężyki i oringi przy wtryskach (ASO)
    - wymienione całe odmy (ASO)
    - wymienione przepływki na nowe (oryginalne)
    - wymienione przewody zapłonowe, palce i kopułki, świece (dobre zamienniki, świece zaraz po zakupie, kiedy problemu nie było)
    - wymieniony czujnik położenia wałka rozrządu (ten błąd samochód wyrzucił po wystąpieniu objawów) na oryginał
    - sprawdzona kompresja
    - wyczyszczony układ paliwowy preparatem Millersa
    - zresetowane adaptacje przez INPA'ę
    INPA nie pokazuje żadnych znaczących błędów, wyraźnie tylko widać nierówną pracę na cylindrach 1, 5, i 6. Screeny poniżej. Po skasowaniu adaptacji wraca do tych samych wyników.
    Rzeczy, które mogą jeszcze mieć znaczenie. Po wymianie uszczelek kolektora samochód potrafił wyrzucić błąd czujnika spalania stukowego, ale po krótkim czasie przestał. Zeszłej zimy wywalił płyn chłodniczy (puścił jeden wężyk), ale raczej nie miało kiedy dojść do przegrzania, szybko zauważyłem. Kompresja się zgadza. Szczerze mówiąc nie kojarzę związku czasowego między jednym a drugim problemem, ale na wszelki wypadek piszę.
    Za wszelką pomoc i wskazówki z góry dzięki.













    Update 06.03.2017:
    Żeby wszystko było w jednym miejscu. Sprawdziłem rozrząd i jest dobry. Zamienione miejscami listwy wtryskowe, czujniki położenia wałka, sondy lambda, cewki i DME. Nowe czujniki spalania stukowego. Wszystko ani odrobinę nie zmieniło pracy silnika.
    Ostatnio edytowane przez ghrh ; 06-03-2017 o 10:37

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    jeżeli rzuca regularnie to oznacza niedopalanie na jeden I ten sam cylinder. Możliwe, że popychacz hydrauliczny nie trzyma. Chociaż to powinno wyjść na sprawdzeniu kompresji, aczkolwiek wtedy nie ma detonacji I góra może się zachowywać inaczej.

    Ewentualnie wadliwy wtryskiwacz.

    Podobne zjawisko jest przy wyciągnięciu łańcucha, silnika wpada w periodyczne drgawki. Ewentualnie delikatnie źle ustawiony rozrząd.

    Wszystko inne w sumie już wyeliminowałeś.

    Jeżeli jednak aż tak czujesz po depnięciu to możliwe, żę wcale nie pali na ten cylinder. No to po dobrej kompresji stawiałbym na padnięty wtryskiwacz lub jego wiązkę.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 15-11-2016 o 11:54
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Jeżeli jednak aż tak czujesz po depnięciu to możliwe, żę wcale nie pali na ten cylinder. No to po dobrej kompresji stawiałbym na padnięty wtryskiwacz lub jego wiązkę
    Dzięki za wskazówki, ale czy to nie spowodowałoby jakiegoś misfire w komputerze?

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Powinno, ale kto wie, czy sonda lambda jeszcze nie jest na tyle zarzucona sadzą, że odpowiednio wszystko wyłapuje. Poza tym, jeżeli nie bedzie paliwa to sonda przy silniku V12 wcale nie musi złapać błędu mieszanki, że akurat przez ten moment było za ubogo.
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    Za wykrycie wypadającego zapłonu zgodnie z tym co czytałem odpowiada czujnik położenia wału. Ale to też może być trop.
    Czy może być tak, że czujnik położenia wału lub wałka rozrządu nie rzuca błędem mimo awarii?
    Ostatnio edytowane przez ghrh ; 15-11-2016 o 12:51

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B

    Post

    sa 2 czujniki polozenia walu

    warto wymienic, zamienniki zdaje sie 200zl

    choc nie wydaje mi sie ze to to, wymien 2x sondy na nowe, bosche
    ja dalem okolo 250zl za sztuke

    skoro miales blad czujnika spalania stukowego, trzebaby wymienic
    sa 2, ale sa drogie.... zamiennikow nie ma
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 15-11-2016 o 13:00

  7. #7
    Vip Vip Awatar melas
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Skąd
    WrzeÂśnia
    Na początek podmien te trzy wtryski zamień miejscami zobacz czy parametry się zmienią na tych cylindrach. Pozdr

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    Kolego miałem podobne objawy dziwne drgania silnika i już cuda mi do głowy przychodziły. Rozwiązanie problemu było aż niewiarygodne bo wymiana wiatraka na wisko. Brakowało mi jednej łopatki i te pare gramów powodowało wibracje. Wydaje się niemożliwe ale jednak. Jeśli auto odczuwalnie nie ma mocy warto sprawdzić sondy lambda jeśli jest uwalna to silnik mieszankę zmienia.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    Powiem szczerze, że jestem mocno zmieszany. Wydawało mi się, że w miarę zaczynam łapać, jak to wszystko działa i jak zwykle eksperyment pokazał, że jestem daleki od zrozumienia :)
    Zamieniłem stronami wtryski (całe listwy) i czujniki położenia wałka. Oczywiście nie rozwiązało to problemu, ale zaczęło się coś dziać.
    Bezpośrednio po zamianie problem rzeczywiście przeszedł na drugą stronę i wydawało mi się, że to dobry trop:


    Ale coś mnie tknęło i skasowałem INPĄ adaptacje. Chwila pracy na jałowym, wskazania się ustabilizowały i efekt jak na poniższym screenie:


    No nic, zrobiłem jeszcze 500km w mieście i poza. Problem wrócił na bank 1, ale inne cylindry:


    I na koniec jeszcze po ponownym skasowaniu adaptacji i kilku minutach na jałowym:


    Wszelkie wskazówki jak postępować dalej, niekoniecznie ładując worek pieniędzy, mile widziane.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    Odgrzeję temat, bo cały czas aktualny.
    Wymieniłem czujniki spalania stukowego, oczywiście nie pomogło. Za tydzień jestem umówiony za zamianę miejscami sond lambda i cewek.
    I teraz pytanie - czy możliwa jest zamiana miejscami DME? Są 2, według katalogu identyczne.
    Wiem, że to może być głupie, ale rozsądne środki doprowadziły już do nierozsądnego budżetu inie przyniosły efektów, więc może pora na głupie rzeczy :)
    Z góry dzięki za wskazówki.

Podobne wątki

  1. [silnik] Nierówna praca m30b35
    Przez bumere32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 21:01
  2. [silnik] nierówna praca na PB
    Przez pooh w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 20:45
  3. Nierówna praca v12
    Przez jokerow750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-06-2011, 06:51
  4. Nierówna praca na LPG :(
    Przez Individual23 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 16:12
  5. Nierówna praca
    Przez Johny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 07-11-2007, 19:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •