Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60

Wątek: 750iL nierówna praca

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz

    Post 750iL nierówna praca

    Cześć. Od jakiegoś czasu walczę z nierówną pracą silnika w moim poliftowym E38 750iL i prawdę mówiąc skończyły mi się pomysły.
    Z zewnątrz wygląda to tak, że trzepie całą budą dość regularnie (tak jakby co obrót wału), bez względu na temperaturę. Najbardziej jest to wyczuwalne na biegu jałowym przy włączonej klimatyzacji, jednak bez problemu można wyłapać też po jego wyłączeniu (spadają obroty do ~500). Przy mocniejszym depnięciu dość wyraźnie nierówno pracuje, jest sporo głośniej niż powinno i brakuje trochę mocy.
    Samochód nie wywala checka, poza tym co opisałem nie ma więcej objawów. Nie gaśnie, nie przerywa, nie kopci.
    Co już zrobiłem:
    - wymiana uszczelek pod kolektorem, doszczelniony cały dolot, wymienione wężyki i oringi przy wtryskach (ASO)
    - wymienione całe odmy (ASO)
    - wymienione przepływki na nowe (oryginalne)
    - wymienione przewody zapłonowe, palce i kopułki, świece (dobre zamienniki, świece zaraz po zakupie, kiedy problemu nie było)
    - wymieniony czujnik położenia wałka rozrządu (ten błąd samochód wyrzucił po wystąpieniu objawów) na oryginał
    - sprawdzona kompresja
    - wyczyszczony układ paliwowy preparatem Millersa
    - zresetowane adaptacje przez INPA'ę
    INPA nie pokazuje żadnych znaczących błędów, wyraźnie tylko widać nierówną pracę na cylindrach 1, 5, i 6. Screeny poniżej. Po skasowaniu adaptacji wraca do tych samych wyników.
    Rzeczy, które mogą jeszcze mieć znaczenie. Po wymianie uszczelek kolektora samochód potrafił wyrzucić błąd czujnika spalania stukowego, ale po krótkim czasie przestał. Zeszłej zimy wywalił płyn chłodniczy (puścił jeden wężyk), ale raczej nie miało kiedy dojść do przegrzania, szybko zauważyłem. Kompresja się zgadza. Szczerze mówiąc nie kojarzę związku czasowego między jednym a drugim problemem, ale na wszelki wypadek piszę.
    Za wszelką pomoc i wskazówki z góry dzięki.













    Update 06.03.2017:
    Żeby wszystko było w jednym miejscu. Sprawdziłem rozrząd i jest dobry. Zamienione miejscami listwy wtryskowe, czujniki położenia wałka, sondy lambda, cewki i DME. Nowe czujniki spalania stukowego. Wszystko ani odrobinę nie zmieniło pracy silnika.
    Ostatnio edytowane przez ghrh ; 06-03-2017 o 10:37

Podobne wątki

  1. [silnik] Nierówna praca m30b35
    Przez bumere32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 21:01
  2. [silnik] nierówna praca na PB
    Przez pooh w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 20:45
  3. Nierówna praca v12
    Przez jokerow750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-06-2011, 06:51
  4. Nierówna praca na LPG :(
    Przez Individual23 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 16:12
  5. Nierówna praca
    Przez Johny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 07-11-2007, 19:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •