Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Inspekcja Serwisowa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz

    Post Inspekcja Serwisowa

    Witam Serdecznie.
    Piszę bo mam mały problem, chociaż problem to być może za dużo słowo, raczej niewielką rozkminkę.
    Wczoraj w nocy wróciłem z trasy, przed zgaszeniem auta (zawsze chłodzę turbiny) wszedłem sobie iDrive w ''Board'' -> ''Service'' i ''Front Breakers''. Tło zaznaczone było żółtym kolorem a komunikat brzmiał, że wymiana przednich hamulców za 1000km. Dzisiaj rano wchodzę do auta, odpalam furę, znowu przy rozgrzewaniu silnika na postoju wchodzę sobie w tą samą opcję iDrivem a tutaj niespodzianka, tło na zielono a do wymiany hamulców przednich pozostało 2100km. Nie jest to oczywiście jakaś kolosalna różnica bo dla mnie 1000km to półtorej tygodnia jazdy samochodem, ale wie ktoś może jak ta inspekcja serwisowa mogła się samoistnie przesunąć przez noc???;>

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Może dawałeś w palnik i obliczył szybciej :) Kij wie - to jest E65 to stan elektroniki :D

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Sęk w tym,że w moim przypadku poszło w drugą stronę:) Planowany serwis według komputera pokładowego się oddalił, gdyby się przybliżył nie zakładałbym tematu. E65 mam już od ponad dwóch lat i do tej pory nie robiła mi takich akcji ze wskazaniami serwisowymi.
    PS: W palnik to chyba dał komputer pokładowy i teraz się pier**** ze wskazaniami:)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Zakładam, że jechałeś np 200 w trasie i szybko zaniżał przez to km do wymiany klocków. A rano się przespał i pokazał normalnie znów :) Przeliczył sobie całość. Takie moje domysły :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    A ja z kolei w drugą stronę. Ostatnio non stop jeździłem po mieście, częste hamowania, jazda w korku itd przez to założył że tym stylem zrobię 1000km. Teraz nagle dwa dni trasy i 500km praktycznie cały czas na tempomacie to mu wyszło, że w ten sposób pociągnie 2 razy tyle. Wogóle to komputer pokładowy robi te wyliczenia na bieżąco??? Ja myślałem że tam jest czujnik, który mierzy tylko ilość warstwy hamującej przy klocku. To co przez noc na postoju przybyło warstwy ciernej??? No bez jaj...Magia! Miał ktoś podobny przypadek???;>
    PS: Dodam jeszcze, że przez dobry miesiąc pokazywał wartość właśnie w okolicach 1000km co byłoby zgodne z tym kiedy ostatni raz wymieniałem klocki. Teraz nagle mu odbiło...

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Z tego co wiem co komp oblicza na bieżąco a sygnał z czujników jest ostatecznym wskazaniem

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Z wymianą oleju tez tak jest. Zwróć uwagę w momencie włączenia zapłonu jakie wartości podaje komp na lewym zegarze a weź daj mu w palnik przez jeden dzień a zobaczysz jak komp Ci interwał zmniejszy.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Delikatne zmniejszenie interwału byłbym jeszcze jakoś w stanie zrozumieć, ale nagłe zwiększenie??? Chyba, że jest tak jak pisałem wyżej z tymi bieżącymi obliczeniami komputera pokładowego...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Te typy E65 tak maja ze obliczaja serwis od predkosci naglego hamowania itd

    Sprawdz jaka grubosc maja klocki, jak juz nie duzo to klocki do wymiany i oszczedzisz na czujniku zuzycia klockow

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Z wymianą oleju tez tak jest. Zwróć uwagę w momencie włączenia zapłonu jakie wartości podaje komp na lewym zegarze a weź daj mu w palnik przez jeden dzień a zobaczysz jak komp Ci interwał zmniejszy.
    Wymiana oleju jest liczona od obrotów silnika,a nie od przejechanych km.Teraz w F mam przejechanych coś koło 10tyś km. z licznika a od ostrej jazdy pokazuje mi interwał coś jak bym zrobił 16 tyś.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

Podobne wątki

  1. Zakres czynności Inspekcja I, Inspekcja II
    Przez Supermen w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-12-2015, 08:28
  2. [silnik] Historia serwisowa
    Przez przemtos w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-06-2015, 11:25
  3. [elektryka] inspekcja
    Przez luzaks1109 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-03-2014, 16:30
  4. [pozostale] Akcja serwisowa bmw e65.
    Przez lukasz7 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-07-2012, 21:14
  5. Ksiązka serwisowa bmw e38
    Przez bitek-bitek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 07:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •