Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Ładowanie akumulatora prostownikiem??

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    73

    Ładowanie akumulatora prostownikiem??

    Witajcie, ostatnio przez przypadek zostawiłem w moim nowym nabytku E32 740i włączone różne bajery, akumulator mi się rozładował (ciężko odpala).
    Mam takie pytanie. Czy aby naładować akumulator prostownikiem to muszę go wyjmować?
    czy jak założę klemy prostownika na podpięty akku to spalę instalację?
    Czytałem też, że pod maską jest wyjście plusa? mogę tutaj podłączyć prostownik?
    Z góry dzięki za odpowiedzi.

    Co prawda ładowanie z alternatora na OBC pokazuje mi ok 14 ale słyszałem, że to i tak nie doładuje akku tak jak zrobi to prostownik.

  2. #2
    Najlepsza metoda to jezdzic ;D

    Oczywiscie ze nie musisz nic z tylu ruszac - po to jest zacisk "+" pod maska i tamtedy mozesz sobie bezpiecznie ladowac akku. Sadze ze wiesz gdzie on jest pod maska ;) :D - czasem jak nie ma zakrywki to ciezko na pierwszy rzut oka zlapac gdzie on jest

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    77
    BMW
    735iA
    Skąd
    Osobnica
    1witam Ja zawsze ładuje aku nie odpinając go z auta (chyba że sytuacja tego wymaga) i wszystko jest ok
    2 alternator też naładuje aku tak jak prostownik tylko że musisz trochę kilometrów zrobić
    Osobiście proponuje Ci doładować prostownikiem np przez noc ( jak tyle co zakupiłeś to zapewne będziesz się jeszcze bawił wszystkim)
    Zapraszam
    www.bmwfan.pl

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    73
    oczywiście, że nie wiem gdzie on jest:)
    mam silnik m60b40:)
    jeśli mógłbyś mi powiedzieć, opisać, narysować lub w jakikolwiek inny trafny sposób powiedzieć będę bardzo wdzięczny:)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    73
    a przy okazji mam jeszcze jedno pytanie.
    Czasami jak gdzieś zatrzymam auto, wyłączę silnik i np kilka minut stoję z włączonym radiem to potem gdy próbuję odpalić auto gdy kluczyk ustawię na zapłon (kontrolki świecą normalnie) jak przełączam dalej kluczykiem nie ma żadnej reakcji (nie są to szczotki rozrusznika bo nie ma nawet stuknięcia). Gdy odczekam kilka minut i zrobię to ponownie to auto odpala bez żadnych problemów.
    Jeśli dobrze wnioskuję to w BMW jeśli akku jest za słaby na zakręcenie to wogóle nie podejmuje tej próby.
    Dobrze myślę?

  6. #6
    zacisk "+" jest po stronie pasazera na scianie grodziowej tuz obok skrzynki z komputerami i zlacza diagnostycznego - tzw "sloika". Powinna byc czarna zakrywka wielkosci pudelka zapalek z napisem "+ BATT" :D Jest na samej gorze wiec znajdziesz.

    "-" jest na prawym kielichu. Taka sruba na klucz 19mm

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    73
    spoko, znajdę... dzięki za pomoc. Martwi mnie tylko to, że czasami nie kręci a po chwili robi to bez problemu. Przecież akku samo się nie doładowuje:)

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez thor88
    ...jeśli dobrze wnioskuję to w tym BMW jeśli akku jest za słaby na zakręcenie to wogóle nie podejmuje tej próby.
    Dobrze myślę?
    Niekoniecznie. Jak jest slaby (nie padniety calkiem oczywiscie) to E32 probuje zakrecic. Chyba nie pozostaje nic innego jak wyjac rozrusznik i dac do sprawdzenia.

    Mam nadzieje ze nie jest to kwestia "zabezpieczen" typu alarm czy jakies odciecie z reki elektryka amatora

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez thor88
    spoko, znajdę... Martwi mnie tylko to, że czasami nie kręci a po chwili robi to bez problemu. Przecież akku samo się nie doładowuje:)
    A moze kostka pod stacyjka wypalona? Przekaznik? Trzeba poszukac.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    73
    czyli jeśli akku ma przynajmniej trochę prądu to auto podejmuje próbę.
    To zaczynam szukać.
    w sumie to mam immobiliser... może na początek trzeba go odłączyć:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •