Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Kilka tematow

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    195
    BMW
    e34m
    Skąd
    torun

    Post Kilka tematow

    Czesc,
    Zakladam temat aby pisac w nim jakie mam moje problemy i jak je rozwiazac. Bede pisal w nim na biezaco pytajac, proszac o porady i opisujac jak sobie poradzilem.
    Zacznijmy od silnika - w temacie powitalnym opisalem, ze silnik po zdjeciu kolektora, wymianie odmy, swiec, tps. Cewki wygladaja dobrze, ale mam na podmiane. Fajki wygladaja na nowe. Uszczelek pod deklami nie ma potrzeby zmieniac, jest sucho. Zaczal sie mesko zbierac. Niestety na jalowym auto wciaz pracuje nie do konca prawidlowo. Trzesie sie.
    Zaznaczam, ze nie mialem okazji podpiac sie pod kompa po naprawach i pokasowac bledy...Po zlozeniu dolotu po odpaleniu auto podnosilo jalowe do 3,5tys obr co okazalo sie bezposrednia wina brudnego krokowca(mimo, ze czyscilem go pare dni wczesniej).
    Obroty jalowe wydaja mi sie niestabilne - na interfejsie lpg (mam problem z zegarami o ktorym wspomne) jalowe wachaja sie od 590 do 710, nie ma reguly. Po prostu lataja.
    Po pierwszym podpieciu komputer pokazal blad tps oraz sondy. Innych nie bylo
    Teraz pytanie - czy krokowiec moze jeszcze wymagac czyszczenia? Czym zrobic to naj najlepiej? Sonda wali blad, ale raczej chyba live data musi zajsc? Po pierwsze paliwo biedy, po drugie moze byc problem natury kablowej, right? Nie zdejmowalem przepustnicy, wiec nie wiem czy tam nie ma nieszczelnosci, uznalem, ze jest dobrze i moze dalem ciala nie robic tego jak bylo latwo. Analogicznie nie wyczyscilem przepustnicy...
    Poza problemem z jalowymi silnik zbiera sie lepiej niz sadzilem kupujac to auto, nie podejrzewam problemu kompresji, ale i tak w koncu ja sprawdze.
    Kolejna sprawa ktora moze miec wplyw, ale nie wiem to to, ze auto po przegazowaniu do ok 2500-2700 ma lepszy nawiew i ogolnie wydaje sie jakby wiekszy, trwalszy prad lecial...dziwnie to okreslam wiem. Na komputerze lpg ladowanie pokazywal 13,9-14,5 przy wlaczonych swiatlach, silniku, akumulator jest prawie nowy.
    Wspomaganie - czasem piszczy przycina sie, czasem nie. Na zbiorniku jest CHF a w zbiorniku ewidentnie ATF, widac spocone weze, ale wyciekow pod autem nie ma. Pompa? Nie wyje w zadnym momencie (poci sie troche uszczelka podstawki f. oleju) - czy olej na pasku moze takie cos powodowac?
    Z mechaniki to wszystko.
    Mam problem z fotelami:
    fotel kierowcy - jedna czesc oparcia sie opuszcza, jedna czesc fotela sie podnosi
    pasazera - jedno oparcie sie rusza
    Szukalem, wiem, ze chodzi o skrocenie pancerza. Jezeli ktos ma fotki - bo te w tematach juz nie sa aktywne bede bardzo wdzieczny.
    Drzwi tylne - nie moge otworzyc ich od wewnatrz, od zewnatrz bez problemu. Centralny dziala. Nie reaguje tez szyba po tamtej stronie. Szukac polamanych przewodow?
    Gdzie szukac wzmaniacza audio w e32?
    AA zegary - po odpaleniu wskazuja jalowe ok 1100, ale one sa normalne ok 600-700. Po zgaszeniu zatrzymuje sie wskazowka na ok 400, po jednym, dwoch dniach opada. Gdzie szukac problemu?
    Zaznaczam, ze duzo przejrzalem i licze na pomoc szczegolnie z silnikiem uwzgledniajac moje obserwacje ew pytajac i dochodzac. Sam ciagle walcze.
    Dziekuje za pomoc.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno

    Post

    Nie żebym się czepiał, ale moim zdaniem post jest napisany strasznie chaotycznie i niejasno. Proponuję wypisać pytania w punktach.

    Dla przykładu:
    1. Odnośnie problemu z siedzeniami: "pasazera - jedno oparcie sie rusza". Z tego co wiem, to fotel ma jedno oparcie, a nie więcej. Zupełnie nie rozumiem w czym jest tu problem.
    2. Drzwi tylne się nie otwierają - a może jest włączona blokada dziecięca?
    3. Odnośnie problemów z zegarami: Zrób test zegarów. Przytrzymujesz prawy przycisk na liczniku i włączasz zapłon na drugą pozycję. Jak zachowuje się wskazówka od obrotów?

    Reszta jest dla mnie trudna do zrozumienia.

Podobne wątki

  1. [pozostale] Kilka pytań
    Przez tygrysek2002 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 16:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •