Konradmic - webasto ma swój zbiornik na ok. pół godziny pracy, a z tego co znalazłem w schematach - to dodatkową pompkę klikającą, wpina się przed filtrem paliwa na trójniku, i doprowadza się paliwo do webasto jeśli takiego zbiornika własnego ono nie posiada. Można też zrobić takie Combo, czyli pompka klikająca z zbiornika głównego, tłoczy paliwo do webasto, a powrót zasilania silnika, jest połączony z powrotem z webasto (przelewowy).

Sz4l0ny - trzeba ciągnąć całą dodatkową wiązkę do przewietrzania, a nie wiem czy trafię akurat od m30b35 takie obc, by wskazania spalania mi się zgadzały - a dziś spadł już pierwszy śnieg ;)
Pompa wody jest już w webasto i ona steruje przepływem. Szukam po schematach gdzie ihka dostaje zasilanie po włączeniu zapłonu, sprawdzę jaki płynie tam prąd i "zatkam" diodą prostowniczą, by po przyłożeniu zasilania od strony panelu - prąd nie wrócił na pozostałą elektronikę samochodu. Klapy, silnik nawiewu, elektrozaworki są sterowane z właśnie tego panelu - więc dla niego będzie to "dzień jak codzień".
Chyba też już na to trafiłem, sporo czasu trwał ten wątek.
Niestety, nie mam regularnych godzin pracy, w szczególności że latam po europie służbowym i wracam po 2-3 tygodniach, na kilka dni - dlatego uruchamianie względem godziny, nieszczególnie do mnie trafia i prędzej potrzeba mi uruchamiania zdalnego, z możliwością zablokowania jak wyjeżdżam w świat, bez odpinania akumulatora.

Avecezarave - mam e34 na graty z przewietrzaniem, dlatego będą się posiłkował tą wiązką, z tym - że jest tam mniejsze OBC i to od silnika 2,5 więc przekłamane wartości spalania oraz MAF gwarantowane ;) "nie idę na wojnę z kamieniami w kieszeni" ;)