Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Zbyt duże wartości przepływki, EGR, świece

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    70
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Elbląg

    Post Zbyt duże wartości przepływki, EGR, świece

    Witajcie,
    Po kupnie staram się doprowadzić moja 730d do jak najlepszego stanu.
    Po podłączeniu INPY na silniku były 4 błędy
    Świece na 1 i 2 cylindrze (Zmienione już, teraz się pojawiają błędy na 1 i 3... Czyżby sterownik?)
    3FF0 (3263) Luftmassenmesser - Przepływomierz
    4501 (0401) Abgasrueckfuehr-Regelung - EGR

    Sprawdzałem wartości SOLL/IST na luzie oraz podczas jazdy. Przepływka daje wartości 2x większe niż to czego oczekuje ECU. Turbina lekko przeładowuje.


    Podmieniłem na 100% sprawny przepływomierz z auta mojego ojca, u którego wartości oczekiwane i podawane przez przepływke są idealne.
    Na postoju i na jeździe testowej przepływka dalej pokazywała za dużo tak samo jak na mojej.
    Skoro przepływka jest OK, gdzie szukać problemu ? nieszczelności w dolocie ?
    Podczas jazdy, gdy zaczynamy przyspieszać bez redukcji biegu przez skrzynie obroty idą trochę do góry, spadają, idą do góry, spadają, dopiero mocniejsze wciśnięcie pedału gazu powoduje, iż zaczyna jechać normalnie.
    Moc silnik ma (porównując z autem ojca, który wersje 230konną), nie jest to tak że jest cały czas zamulony.

    Z tego co zauważyłem, ktoś "zablokował EGR" poprzez zagięcie i zaspawanie rury od chłodnicy EGRu, między kolektorem wydechowym a chłodnicą EGRu.
    Krociec z kolektora nie jest niczym zaślepiony, przez mam z tej strony trochę syfu...
    Zapewne trzeba też EGR usunąć w sterowniku.

    Czy po usunięciu EGR w kompie, wartości przepływki się "ogarną"?
    Ostatnio edytowane przez Dzikibambosh ; 06-11-2016 o 17:11

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Na pewno powinny ogarnąć się po odetkaniu EGR'a. Wówczas odczyty na przepływomierzu powinny mieć mniejsze wartości, ponieważ część mierzonego w tej chwili dodatkowego powietrza zastąpi to, które trafi z powrotem przez odetkany EGR tuż przed kolektor ssący, a tym samym mniej świeżego powietrza przeleci przez przepływkę.

    Falowanie przy delikatnym przyspieszaniu na wysokich biegach to może być sprzęgło hydrokinetyczne. Sprawdź czy problem nasila się przy podjazdach pod górę.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    70
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Elbląg
    Lukasz problem ten występował jak jechałem na tempomacie ustawionym na 100-110 obroty wtedy bym około 1500. Podczas wzniesienia obroty silnika falowaly, było nawet czuć na całej budzie takie delikatne lekkie przyspieszenie i odpuszczenie znów lekkie przyspieszenie i opuszczenie.
    1 myśl była iż noże ten problem występować przez tą Przeplywke/egr
    Warto przywrócić egr do stanu normalności czy wyprogramowac go z z komputera?

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Najprościej będzie wrócić do stanu fabrycznego i ograniczyć otwarcie programem DIS lub ISTA- wtedy EGR nie jest zamykany na 100%, ale otwiera się mniej, w zakresie dopuszczalnym w sterowniku.

    Można też zaślepić zupełnie i wyprogramować ze sterownika edytując jego wsad. Trzeba wówczas wyciągnąć mapę silnika MPPS'em (koszt kabla to kilkadziesiąt złotych na Allegro) i oddać program do kogoś, kto wie jak to zrobić, a następnie samemu wrzucić do sterownika przerobiony wsad. Trzeba tylko przy wgrywaniu podłączyć porządny prostownik (napięcie cały czas >12,50 V). Jeżeli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, zagadaj z użytkownikiem Zbichu- polecam. Może wówczas, po sprawdzeniu i doprowadzeniu do ładu reszty podzespołów, zrobisz przy okazji chiptuning. Twój wybór. Sam jeżdżę z wyprogramowanym EGR'em i jedyna różnica na minus, to dłuższy czas nagrzewania auta w niskich temperaturach.

    Zrób najpierw z tym porządek, falowanie może mieć różne przyczyny.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    70
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Elbląg
    Mam gościa, który ogarnia beemki na kozaku pod reką. Za zaślepienie EGRu i wyprogramowanie chcę około 5 stówek.
    Boję się jedynie, że ktoś ten EGR specjalnie "zaślepił", mógł już nie działać poprawnie i powrót do stanu oryginalności czyli wymiana tego przewodu do chłodnicy, moze nie wystarczyć i okaże się koniecznością wymiana całego EGRu.

    Ps. dłuższe dogrzewanie silnika już zauwazyłem. W drodzę do pracy moj stary passat b5 zdążył przełącyć się na gaz koło 60st i dogrzać się do 90. E65 zdązyła się nagrzać do 45st.
    Pewnie mam też do wymiany termostat główny z racji iż nawet przy dłuższych jazdach temp osiąga max 82st i zaczyna spadać ;)
    Ostatnio edytowane przez Dzikibambosh ; 07-11-2016 o 08:19

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    Cytat Zamieszczone przez Dzikibambosh Zobacz posta
    Mam gościa, który ogarnia beemki na kozaku pod reką. Za zaślepienie EGRu i wyprogramowanie chcę około 5 stówek.
    Boję się jedynie, że ktoś ten EGR specjalnie "zaślepił", mógł już nie działać poprawnie i powrót do stanu oryginalności czyli wymiana tego przewodu do chłodnicy, moze nie wystarczyć i okaże się koniecznością wymiana całego EGRu.

    Ps. dłuższe dogrzewanie silnika już zauwazyłem. W drodzę do pracy moj stary passat b5 zdążył przełącyć się na gaz koło 60st i dogrzać się do 90. E65 zdązyła się nagrzać do 45st.
    Pewnie mam też do wymiany termostat główny z racji iż nawet przy dłuższych jazdach temp osiąga max 82st i zaczyna spadać ;)
    Kolego jak ci się nie pali to będe w grudni w Polsce mogę ci ten egr ogarnoć bez problemu.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    70
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez miglanc153 Zobacz posta
    Kolego jak ci się nie pali to będe w grudni w Polsce mogę ci ten egr ogarnoć bez problemu.
    Jak nie ogarnę tego wcześniej, to się odezwę :) Na razie szukam uzywanej rury chłodnicy bo widzę, że nówka w ASO 450zl...

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Dzikibambosh Zobacz posta
    Lukasz problem ten występował jak jechałem na tempomacie ustawionym na 100-110 obroty wtedy bym około 1500. Podczas wzniesienia obroty silnika falowaly, było nawet czuć na całej budzie takie delikatne lekkie przyspieszenie i odpuszczenie znów lekkie przyspieszenie i opuszczenie.
    1 myśl była iż noże ten problem występować przez tą Przeplywke/egr
    Warto przywrócić egr do stanu normalności czy wyprogramowac go z z komputera?
    Jeśli podczas jazdy bez tempomatu wszystko jest OK, to do wymiany masz któreś łożysko. Przerabiałem temat: http://7er.pl/showthread.php/44790-S...-na-tempomacie
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 08-11-2016 o 17:45

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    70
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Jeśli podczas jazdy bez tempomatu wszystko jest OK, to do wymiany masz któreś łożysko. Przerabiałem temat: http://7er.pl/showthread.php/44790-S...-na-tempomacie
    Podczas jazdy ze stałą prędkością bez tempomatu jest wszystko ok. Dzięki za sugestie :) sprawdzi się jak coś.

    Póki co wymieniłem rurę od chłodnicy EGRu, ale nic to nie dało gdyż nie dochodzi w ogóle wężykiem podciśnienie do zaworka EGRu :) Co może być przyczyną oczywiście oprócz np. zagiętych przewodów, przetartych itp. jakieś zaworki coś gdzieś ?

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Po wężyku podciśnienia idącym do EGR'a dojdziesz do elektrozaworu (przetwornika ciśnienia) który nim steruje. Umiejscowiony jest pod kolektorem ssącym niestety i o ile mnie pamięć nie myli, nie dostaniesz się do niego bez ściągnięcia kolektora. Często ze starości te elektrozawory nie działają jak powinny. Czasem pomaga przeczyszczenie w nich takiego filterka piankowego pod plastikową osłonką. Taki sam elektrozawór steruje zmienną geometrią w turbosprężarce. Polecam przyjrzenie się temu od EGR'a i temu od turbiny. Jeśli nie zreanimujesz tego od EGR'a i będziesz kupował nowy (Pierburg kosztuje około 300 zł) to polecam ten nowy wrzucić jako sterowanie zmienną geometrią, a ten od turbiny dać do EGR'a. Nie kupuj zamiennika za okolice 100-150 złotych- kiedyś kupiłem i nie polecam, koniec końcem i tak trzeba było wziąć Pierburga.

Podobne wątki

  1. Wartości przepływomierza bmw m60 4.0. Duże spalanie
    Przez wilk9585 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-04-2016, 14:42
  2. [silnik] Moc w 728 bez przepływki
    Przez miro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 21-07-2012, 10:12
  3. [silnik] Po wymianie przepływki
    Przez olejus w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 10:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •