Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: e32 ogrzewanie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork

    e32 ogrzewanie

    witam wszystkich klubowiczów jestem nowy na forum mam na imię Michał jestem mieszkańcem Elbląga moje cztery kułeczka to BMW e32 730 z 87r.Mam pare pytań odnośnie tego cuda mianowicie chodzi oto ze po zgaszeniu Silnika i wyjenciu kluczyka ze stacyjki po chwil słychać jak poruszają sie klapy od sterowania ogrzewaniem/klimatyzacja druga sprawa dotyczy filtra przeciwpyłkowego w moim modelu go niestety nema a jest to wersja z klima czy istnieje możliwość przełozenia całej ogrzewania????czynik w klimie to r143 prosze o pomoc :razz:

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    kolego przedstawiasz się w dziale "przedstaw się" - zaraz cię ktoś upomni że tego nie zrobiłeś a taki jest regulamin

    co do ogrzewania to: sprawdzałeś samodzielnie czy nie ma tego filtra? jeśli nie wiesz jak się do niego dostać jest cały schemat razem ze zdjeciami jak to zrobić krok po kroku - był zamieszczany na forum i da się to znaleźć nawet przy pomocy google

    czynnik (w twoim przypadku stary) nie ma bezpośrednio nic do ogrzewania gdyż jest ono realizowane przez elektrozawory i powinno działać niezależnie od tego czy w układzie klimatyzacji jest stary czy nowy gaz albo czy jest jakikolwiek gaz wogóle

    musisz zadać pytanie w inny sposób bo w takij formie jak jest niewiele więcej da się z tego rozszyfrować niestety
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    sorki już się przedstawiłem.czyli mam stary typ gazu a jaki jest nowy???jest jeszcze możliwość nabicia tym r1134???/

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    nowy to r12

    zdania są podzielone co do możliwości stosowania nowego gazu przy starej klimie, są ludzie którzy twierdzą że po nabiciu działa to bez żadnych problemów, są też tacy którzy twierdzą że są z tym same problemy

    w ASO są zestawy na "profesjonalne" przerobienie starego ukłądu na nowy - nie jestem ekspertem więc ktoś obeznany w temacie będzie ci to musiał przybliżyć

    nabicie starym gazem będzie wymagało kombinowania bo jest zakaz stosowania tego czynnika, znalezienie kogoś kto jest w stanie to zrobić zależy od miejsca w którym mieszkasz i tyle

    nadal mimo wszystko wydaje mi się że to o czym mowa nie ma wpływu na "ogrzewanie" czyli nadmuch ciepłego powietrza ale pewnie moge się mylić
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    jakie są koszty takiej przeróbki na r12?co do mojego problemu to umnie niema miejsca na ten filter niestety.......a co do ogrzewania wszystko pieknie śmiga !!!!!!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    sorki zaszła pomyłka umnie jest r134

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    sz4l0ny nie wprowadzaj kolegi w błąd,r12 to stary czynnik,który został już wycofany(ze względu na szkodliwość).Zastąpił go nowy czynnik r134a,jeśli ma taki to nic nie musi przerabiać.Jedź do jakiegoś serwisu klimy,niech ci sprawdzą szczelność i napełnią.Ja ostatnio płaciłem 80zł za napełnienie klimy czynnikiem r134a.Miglanc153 ty już masz przerobioną klimę na nowy czynnik i nie przejmuj się moje auto też fabrycznie nie zostało zaopatrzone w mikrofiltr.Dzwięk przymykających się klap ogrzewania po zgaszeniu silnika to normalne zjawisko,wszystko jest ok.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    no to jest dokładnie na odwrót niż napisałem na poczatku w takim razie:

    R12 to stary gaz a R413a czy R416a to jego zamiennik

    134a to nowy gaz



    wybaczcie pomyłkę nie siedze w temacie jakoś bardziej
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    Filtr był montowany dopiero od 1990r. A ja mam jeszcze na r12.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    podobno tak wyglada ewaporator bez filtra pylkowego 20 latach uzytkowania


    tylko jedna e32 ktora znam ma klime oryginalnie na nowy gaz (rok prod 91) wszystkie pozostale maja staryi raczej do rzadkosci nalezy zeby chlodzenie dzialalo w nich poprawnie

    moze w tym sezonie zajme sie taka przerobka, kolega zrobil taka operacje w 735iL i udalo sie bez wiekszych problemow
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •