Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: e32 ogrzewanie

  1. #11
    Zdjecie rzeczywiscie przedstawia parownik po latach bez filtra. Ladne ujecie ;)

    W mojej E32 byl i mikrofiltr i czynnik R134a. Jak fabryka przykazala - ori nalepka pod maska
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  2. #12
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Panowie a jaki jest koszt przerobienia takiej klimy.Moja pewnie będzie na starym czynniku a chciałbym ją uruchomić na lato...

  3. #13
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Ja mam filtr pyłkowy i miałem stary gaz ale kolega który zajmuje się klimatyzacją wysuszył mi i nabił nowym czynnikiem i wszystko działa bez żadnych przeróbek już rok czasu więc nie ma co się pchać w koszty przerabiania. Z tego co pamiętam to ten serwis klimy był reklamowany na naszym forum i bardzo go polecam bo znają się tam na robocie ;)

  4. #14
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    a mam jeszcze pytanie.Kiedyś grzebałem przy samochodzie i ruszyłem ręką wiatrak co jest na chłodnicy od klimy i chodził bardzo ciężko.Chyba tak być nie powinno...da sie go jakoś naprawić czy do wymiany?To jest część wymienna czy trzeba zmienić chłodnice?

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    35

    Ciepło zimno

    Poznałem już trochę moją basie, pogadałem tu i tam i powiem tak: z tym filtrem kabinowym to nie do końca tak, że jest on montowany tylko po 90 roku. Ja mam autko z 89. nie mam naklejki o filtrze pod schowkiem, a po rozebraniu okazuje się że filtr jest i to ori...(czarny jak matka ziemia :razz:, ) Ciekawość skłoniła mnie do sprawdzenia u kolegi w 735 87` i po rozebraniu okazało się że filtr jest. Wg kartki i wentylków(o ile pamiętam różnią się w starym i nowym czynniku) mam czynnik r134a. Więc może warto zajrzeć w wolnej chwili bo może jednak co w niektórych basiach znajdzie się ten filtr :D To tak informacyjnie.. :P

    A teraz poproszę o podpowiedz, bo mam taki mały siup z ogrzewankiem tzn. działa ciepło zimno ale jeśli prawa jest na max ustawiona na ciepło a lewa nie to leci zimne. po ustawieniu lewej także na grzanie to grzeją już ładnie obie strony. Jak myślicie koledzy, gdzie kopać w panelu czy raczej elektr,zawory???? :medit:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •