Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: E38 pożar pod maską

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    17
    BMW
    e30
    Skąd
    Szczecin

    Post E38 pożar pod maską

    Cześć,

    Potrzebuję waszej porady. Przedwczoraj miałem pewien incydent w garażu - postawiłem farelkę pod maską aby wysuszyć koszyk z bezpiecznikami oraz przekaźnikami (ten po prawej stronie od silnika), i po chwili nieuwagi zapaliła się farelka i cały plastik poleciał na bezpieczniki, przekaźniki oraz inne moduły w tym moduł ABS oraz całe okablowanie które jest w tej wnęce po prawej stronie od silnika. Ocalał jedynie komputer z napisem "DME". Co z tym zrobić? Mam kilka pytań bo chcę zobaczyć co tam się dokładnie stało:

    1. Czy aby zdemontować maskę wystarczy tylko odkręcić te siłowniki bez obawy że coś się pobije? Czy jest na to jakiś prosty sposób, czy jednak wymaga to trochę większych umiejętności i lepiej dać to dla mechanika?

    2. Nie wiem jak nazywa się ta wiązka kabli która idzie do tej wnęki po prawej stronie od silnika i czy jak już oczyszczę wszystko pod maską to czy muszę brać tą wiązkę dokładnie dla modelu 3.0 benzyna? czy może to być wiązka np od 3,5i ?

    3. Jak myślicie, czy lepiej kupić gotową wiązkę (jeśli ją znajdę), czy dać auto dla elektryka żeby sam ją dorobił? Będzie to ciężka sprawa do ogarniecia tak sądzę.

    4. Lepiej szukać pojedyńczych części czy poprostu wyrwać z jakiegoś gruza kupionego np. za 1,5k ?

    Poradźcie co zrobić, bo chyba jest to najgorsze miejsce gdzie mogło dojść do zapłonu... a nie wygląda to ciekawie. Pytałem już kilku handlarzy i niestety nikt nie ma tych wiązek.

    W załączniku foty:

    Zdjęcie 1
    Zdjęcie 2
    Zdjęcie 3

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    O kuźwa, wiązek nikt nie ma bo są nie chodliwe i poprostu się je wyrzuca. Podejrzewam, że wiązka od 3.5 może być. Elektryk pewnie i tak nie będzie chciał się w tym babrać, tylko każe sobie przywieźć dedykowaną wiązkę :)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    30
    BMW
    E39 535iA
    Skąd
    Kolonia
    2. Wiązka musi być od M60, tj. 730i i przedliftowe 740i
    3. Wymień całą wiązkę, sztukowanie nie wróży nic dobrego. Niestety musisz zdemontować całą deske rozdzielczą
    4. Całość wyjdzie taniej

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    17
    BMW
    e30
    Skąd
    Szczecin
    Dzięki za info. Zobaczę jeszcze co inni napiszą i podejmę decyzję. Jak myślisz @z_kotem i @prezE32s jaki był by koszt naprawy czegoś takiego? Tak na oko myślicie że ponad 1,5k ?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Gdybym był na twoim miejscu pewnie na miejscu coś by mnie trafiło, nerwów pewnie by nie dało się opanować przez kilka najbliższych dni...

    Jak wyżej wiązki szukaj od m60 B30/B40 Po zniszczeniach bądź przygotowany na to że dme też oberwało (temperatura) jeśli DME to i EWS oraz kluczyki (czyli pestki z nich)

    Szukaj auta z przeznaczeniem na części po olx allegro i jedź sam wymontować
    Mam doświadczenie w tej sprawie i wiem że ludzie zajmujący się tym nigdy nie demontują wszystkiego lub w którymś miejscu zawsze coś utną...
    Ewentualnie szukaj osób zajmujących się tylko BMW
    V8 Garage

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Rozbierz DME wyjmij kosc pamieci i wluz do nowego DME. Jesli EWS nie ucierpial to powinno zagadac.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    17
    BMW
    e30
    Skąd
    Szczecin
    Dzięki za info. Ktoś może posiada na sprzedaż wiązkę silnika do manuala 3.0 benzyna albo 4.0? dzwoniłem w parę miejsc i niestety mają wiązki ale do wersji ze skrzynią automatyczną i trzeba to przerabiać. Ewentualnie jakiś kontakt do kogoś kto miał by takie części do samochodu?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Na alledrogo istnieje taki sprzedawca IMPEX1950 rozbiera duzo aut BMW moze cos ma a moze za niedlugo bedzie mial. Zadzwon zapytaj.

  9. #9
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Impex1950 jest również na naszym forum. WIęcej części do e38 ma użytkownik sebastian735 z wroclawia

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    No to masz teraz dwoch potencjalnych sprzedawcow wiec szanse na kupienie wiazki wzrosly.

Podobne wątki

  1. bmw e32 m60b30 - pożar alternatora
    Przez jagdtiger w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-09-2015, 00:04
  2. S54 pod maską :D
    Przez Misiek15 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2013, 11:31
  3. "... pożar doszczętnie strawił dwadzieścia samochodów..
    Przez sennapowieka w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 25-07-2010, 22:50

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •