Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: softclose

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    155
    BMW
    Escalade 6.2 409 PS, BMW 535d 2006r BMW 730d 2005r
    Skąd
    zachód

    Post softclose

    Witam. Wóz chodzi jak lalka ale softclose nie działa. Możecie mnie naprowadzić na trop od czego zacząc sprawdzanie i jak to cudo reanimować? Możlowe jest wyłączenie tego systemu w jakiś sposób?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK

    softclose

    Napisz dokładnie o co chodzi z tym soft close. Można je wykodowac ale ostatnio na Allegro widziałem zamki po 100zl powymieniaj niedziałające.
    Nie chodzi ci przypadkiem o comfort access?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm

    Post

    Mów o szczegółach co niedziała? Klamki masz z chromami czy zwykłe?? Chodzi ci o domykanie-dociaganie drzwi - to jest soft close! Czy o tkz comfort access tak jak pisał łukasz - otwieranie i odpalanie drzwi bez kluczyka??

    Zamek lewy przód to koszt 300-400pln z uwagi ze musi byc to europa i miejsce na wkładkę zamka, pozostałe zamki po 100pln

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    155
    BMW
    Escalade 6.2 409 PS, BMW 535d 2006r BMW 730d 2005r
    Skąd
    zachód
    Kurde, sorry. Chodzi mi o dociaganie drzwi. Woz reanimowalem kilka dni temu I jak bylem ostatnio w PL to to ustrojstwo nie dzialalo. Tzz drzwi zamykaly sie normalnie. Chodzi mi o dociaganie drzwi. Klapa dziala- dociaganie ale nie dzialal guzik do opuszczania- moze malo oliwy- sprawdze. Ale co I jak z drzwiami to nie mam pojecia. A czy klamki mam z chromami??? Kuwa nie wiem :-)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Cytat Zamieszczone przez bugiat Zobacz posta
    Kurde, sorry. Chodzi mi o dociaganie drzwi. Woz reanimowalem kilka dni temu I jak bylem ostatnio w PL to to ustrojstwo nie dzialalo. Tzz drzwi zamykaly sie normalnie. Chodzi mi o dociaganie drzwi. Klapa dziala- dociaganie ale nie dzialal guzik do opuszczania- moze malo oliwy- sprawdze. Ale co I jak z drzwiami to nie mam pojecia. A czy klamki mam z chromami??? Kuwa nie wiem :-)
    Czy na klamce zewnetrznej sa chromy czy masz zwykle klamki pod kolor nadwozia?? Czy kiedykolwiek dociągało Ci drzwi czy nagle przestało działać we wszystkich drzwiach- moze poprostu tego nie masz - nie wszystkie auta to miały przecieź:)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ARIE(L)
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Skąd
    DROBIN
    Korzystając z założonego już tematu możecie podesłać co trzeba wymienić w klamkach żeby działał poprawnie comfort access ? Co tam się w nich psuje ? Kiedyś na filmiku widziałem że w samej klamce jakieś kabelki się przerywają albo gniją. U mnie czasami tylko jedna klamka zadziała. Klamki oczywiście mam z chromowanym paskiem. Odpalanie bez kluczyka to też loteria. Podejrzewam jednak że u mnie może być problem z kluczykiem bo czasami wyskakuje że not respond.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Cytat Zamieszczone przez ARIE(L) Zobacz posta
    Korzystając z założonego już tematu możecie podesłać co trzeba wymienić w klamkach żeby działał poprawnie comfort access ? Co tam się w nich psuje ? Kiedyś na filmiku widziałem że w samej klamce jakieś kabelki się przerywają albo gniją. U mnie czasami tylko jedna klamka zadziała. Klamki oczywiście mam z chromowanym paskiem. Odpalanie bez kluczyka to też loteria. Podejrzewam jednak że u mnie może być problem z kluczykiem bo czasami wyskakuje że not respond.
    A wymieniałeś baterie kiedys w nim??

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Na czym polegała ta reanimacja auta? Aktualizacja softu? Kodowanie sterowników? Bo moze byc taka sytuacja ze ktoś dołożył soft close i zakodował to bez dodawania klucza fa. I po aktualizacji takie kodowanie sie kasuje.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    155
    BMW
    Escalade 6.2 409 PS, BMW 535d 2006r BMW 730d 2005r
    Skąd
    zachód
    Woz kupilem z zerwanym lancuchem rozrzadu, wiec nie dziala to od momentu kupna- a kiedy dzialao to nie wiem. mam na dole w drzwiach ten silownik ale nie wiem jakie sa klamki- wracam do kraju w nastepny weekend wiec sprawdze co I jak I napisze

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    To znaczy ze twoje auto raczej nie ma soft close. Soft close to odciąganie drzwi a ten siłownik na dole nie ma nic z tym wspólnego wszystko robi zamek . Bo raczej mało prawdopodobne zeby przestało działać soft close we wszystkich drzwiach na raz nawet przy walniętym bezpieczniku bo wtedy to byś chyba drzwi centralnym nie otworzył bo wszystko jest podpięte do modułu drzwi.

Podobne wątki

  1. [wnętrze] Softclose montaż
    Przez bumere32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-05-2016, 21:47
  2. [elektryka] Softclose - domykanie drzwi nie działa
    Przez zofx w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-04-2014, 11:32
  3. [elektryka] Softclose czyli domykanie drzwi - ktoś dokładał do auta?
    Przez mbbrzoza w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 09:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •