Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: budowa warszatu samochodowego

  1. #11
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Franco750 Zobacz posta
    a ja przypominam ze to off topic i to wlasiciel tematu decyduje o czym chce dyskutowac w swoim temacie
    nie terroryzuj swoimi sugestiami o interwencji
    Najpierw przeczytaj regulamin forum, a szczególnie punkt 7a. To że temat jest w dziale OFF TOPIC nie oznacza, że wolno w nim łamać regulamin forum, nawet autorowi tematu.
    Ponadto proszę nie pouczaj mnie jak mam sprawować swoją funkcję na forum.

    P.S. Nie trudź się, nie oczekuję Twojej odpowiedzi i nie mam zamiaru prowadzić dialogu.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B

    Post

    to nie poczuczanie a sugestia, bo nazbyt widocznie pokazujesz
    ze dla ciebie regulamin wazniejszy od czlowieka

    w najmniejszej pierdolce, tuczi wyskakuje i grozi pala... uwaga, bo zrobie porzadek
    tak to wyglada niestety, bardzo to niesmaczne i zle sie kojarzy


    mozesz utwierdzic swoja potrzebna funkcje na tym forum i skasowac ten watek i dac mi urlop
    tylko zacytuj mi dokladnie z jakiego punktu regulaminu, bo najwaznieszy jest porzadek i regulamin :)
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 05-11-2016 o 23:50

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post

    Ja bym raczej zakręcił się w fajną grupę przyjaciół i myślał o biznesie na obczyźnie a nie tutaj, tutaj albo zjedzą Cie roszczeniowi klienci, albo skarbówka, albo psychika :) Ja się zastanawiam czy nie wyjechać od lat, marzą mi się Niemcy i tam otworzyć biznes. Ale tu mam dom, rodzinę, przyjaciół i znajomych. Wiem, ze pewnie wytoczysz ten argument za powrotem, dlatego patrz co napisałem na początku :)

    Z urzędu pracy dawali chyba ponad 20tys, zawsze to na jakieś narzędzia :) Ja jakieś 10 lat temu dostałem jedynie 7 :)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa

    Post

    Co do tematu to na dotację bym nie liczył za bardzo. Sama budowa obiektu to już lekki problem bo musisz mieć działkę z możliwością wykonywania usług mieszczących się w kategorii uciążliwych.Uzyskanie pozwolenia na budowę potrwa i zapewne będzie to związane z uzyskaniem sterty papierów np.dotyczących ochrony środowiska.Oczywiście to wszystko wiąże się ze sporymi kosztami (zanim wbijesz łopatę w trawnik pójdzie 30 tys.PLN).Na koniec będziesz musiał to odebrać ,zgłosić itd... Budowa takiego interesu to spore koszty i droga przez mękę dlatego większość lakierni czy warsztatów mieści się w garażach ,szopach czy budynkach gospodarczych. W naszym kraju zrobić coś legalnie jest naprawdę ciężko a do tego klient ma większe prawa i może wszystko a Ty nie wiele :) Zalecam obowiązkowe OC od działalności bo się zdarzyć może ,że po wymianie klocków hamulcowych nastąpi awaria komputera i Ci udowodnią ,że to Twoja wina .Kolorowo nie jest i tak jak kolega powyżej napisał lepiej pomyśl o interesie poza granicami PL.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    marzą mi się Niemcy
    :D oni tam przyjmują każdego także spokojnie możesz jechać.

  6. #16
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,390
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Przemyśl kolego baaardzo dobrze ten pomysł, żeby się nie okazało że wsio co zarobiłeś na obczyźnie pójdzie w nieudaną inwestycję. Warsztat to owszem dobry biznes, ale znaleźć dobrego mechanika, elektromechanika itd to już trudne zadanie. Dobry mechanik jak nie dostanie tygodniowo min 1000,- to robić nie będzie, a tańszy/słaby fachowiec może Cię narazić na darmowe poprawki, co za tym idzie dokładanie do interesu. Piszesz, że mieszkasz w małej mieścinie, pytanie czy zarobisz tam na utrzymanie warsztatu, pracowników i czy Ci coś jeszcze zostanie.

    Kolega @Bingo dobrze napisał, papierologia i urzędasy na samym początku dadzą Ci tak popalić, że będziesz żałował na samą myśl. Nawet jak bez większych problemów przebrniesz przez wszystkie formalności i po kilku - kilkunasatu miesiącach staniesz dumny przed swoim funkiel nowym warsztatem, zostanie Ci dalej problem o którym wcześniej pisałem - dobrzy fachowcy i stali klienci - a w małej mieścinie tylko na stałych bywalców możesz liczyć. Jak już sobie renomę wyrobisz to pewnie będą i z daleka przyjeżdżać, ale na to trzeba czasu. A zanim zaczniesz zarabiać może być tak, że będziesz musiał zamknąć bo na koszty braknie.

    Wiem co piszę, od początku roku przerobiliśmy 3 blacharzy, lakiernika i niezliczoną ilość mechaników 'fachofcuf" którzy mówili, że wsio się zrobi a potem wykładali się na banałach. Zostaw takiego samego na warsztacie, to zamiast mózgu będzie używał 'trytytek" i 10kg młota do wszystkiego co się da, a później poprawki, poprawki i jeszcze raz poprawki.

    Tak czy siak 3mam kciuki za powodzenie inwestycji.

    Cytat Zamieszczone przez Franco750 Zobacz posta
    a ja przypominam ze to off topic i to wlasiciel tematu decyduje o czym chce dyskutowac w swoim temacie
    Jak chcesz o CZYMŚ pisać, to załóż właśnie w TYM dziale wątek o TYM, a nie GŁUPIO się tłumacz że jest w dziale off topic. Wątek i dział to 2 różne rzeczy.
    Ale co tu wymagać, jak ortografia to problem....
    Ostatnio edytowane przez tequila1909 ; 06-11-2016 o 22:43
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    Warsztat w ie mam mechanika elektronika chip tuning itp. pracuje jeden człowiek i ja.jedny argument za zjazdem to taki te że jednak ciągnie do Polski z drógiej strony jak mam sobie na własne życzenie zrypać standardy zyciowe to jednak się zastanowie możę nadejdą lepsze czasy w naszym Pieknym kraju.

  8. #18
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Moim zdaniem - znajdź najpierw jakiś garaż/pomieszczenia, które będziesz mógł zaadoptować na warsztat ewentualnie przejmij miejsce pp kimś. Rozpocznij pracę i dobrze rób swoją robotę, a klientów braknąć nie powinno. Jeśli to zacznie przynosić takie zyski, że warto będzie zainwestować we własną "budę" to wtedy to zrobisz. Nie zaczynałbym swojej przygody od wybudowania warsztatu na nowo itp. Szkoda hajsu. Tym bardziej, że +/- 50k będziesz musiał wydać na wyposażenie warsztatu.

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez miglanc153 Zobacz posta
    Warsztat w ie mam mechanika elektronika chip tuning itp. pracuje jeden człowiek i ja.jedny argument za zjazdem to taki te że jednak ciągnie do Polski z drógiej strony jak mam sobie na własne życzenie zrypać standardy zyciowe to jednak się zastanowie możę nadejdą lepsze czasy w naszym Pieknym kraju.
    Warto może rzweczywiście od kogoś przejąć jakieś miejsce i je wyremontować, najlepiej takie gdzie był warsztat aby część papierologi mieć z głowy.
    Za granicą pewnie też nie jest latwo ale za to urzędy są przychylne, chociaż w PL to sobie na dziko coś tam zawsze porobisz a np w de juz gorzej.
    Co do pracowników to jak koledzy powyżej pisali, myślę że wiele da się przełknąć, nawet chorą skarbówkę i upierdliwych klientów ale jak jeszcze nie potrafisz sam lub nie masz dobrego speca do pracy to leżysz. Dobrych mechaników w pl juz prawie nie ma, Ci co coś potrafili wyjechali i zarabiają na zachodzie fajną kasę lub otworzyli swoje biznesy i zwariowali z nadmiaru klientów i albo kroją albo kroją i totalnie nie ogarniają terminów.

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    A ja bym ci radził zjechać i poszukać dobrze płatnej roboty w zawodzie.Jak masz fach w ręku to 5-6 koła dostaniesz gdzieś niedaleko miejsca zamieszkania.Dojechać zawsze można do roboty i te 40-60km.Kaske jak masz zarobioną to zainwestuj w domek,auto,rodzine i bądz szczęśliwy.U kogoś porobisz 8-10 godzin i masz z bani.A na swoim to różnie bywa

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

Podobne wątki

  1. Budowa garażu/budynku gospodarczego
    Przez Dawid7er w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 07:22
  2. Budowa domu -- potrzebuję konsultacji
    Przez hatecraft w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 21:11
  3. Budowa ASB
    Przez pan.boczek w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 09:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •