Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Błąd Dynamic Drive

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Może być to błahostka, ale diagnostyka komputerowa w tym przypadku to podstawa. Wizyta w ASO to lekką ręką parę tys. Oni uwielbiają stwierdzenia typu: jest wyciek i stąd te błędy. Proponujemy wymianę stabilizatora aktywnego. Koszt części 5620 PLN plus robocizna...bla, bla, bla... Jest szansa, że znajdziesz zakład mechaniki, w którym Ci to zrobią, ale z tego co piszesz nie będzie to zaufany mechanik, więc też Cię skroi. Pozostaje Ci uzbroić się w ISTA i samemu do dzieła.

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    31
    BMW
    Jest F30 , będzie e65
    Skąd
    Śląsk

    Post

    Wychodzi na to że chyba najprościej będzie podjechać do mojego mechanika i zobaczyć co zaproponuje.
    Niestety sprawa chyba nie będzie mogła czekać do wiosny, dziś wracając z pracy ( po około 5 minutach jazdy) auto samo się wyłączyło na dosłownie 3-4 sekundy i znów pojawił się rzeczony błąd DD. Było to dość nieprzyjemne biorąc pod uwagę gęsty ruch, marną pogodę i prędkość 70/80 km. Dlatego też podjechałem na pobliską stacje diagnostyczną żeby ustawić w końcu światła regeneracji i sprawdzić jeszcze raz zawias. W zawieszeniu ponoć wszystko idealnie oprócz lewego drążka kierownicy ( pójdzie do wymiany w najbliższym czasie), a amortyzatory wykazały sprawność na poziomie 88-90 % także też całkiem nieźle.

    Zawiozę auto jutro do Katowic i zobaczymy co powiedzą, najwyżej jego propozycję będę weryfikował z wami na forum :)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Cytat Zamieszczone przez jayeti Zobacz posta
    Tylko ściągając nadkole dojdziesz do pompy.

    Nie musi nadkola sciagac wystarczy 4-5 wkretow i klapka do zaworow DD zdjeta.

    Drato sprawdzales jakie napiecie ladowania masz ?

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    31
    BMW
    Jest F30 , będzie e65
    Skąd
    Śląsk
    Chodzi Ci o ładowanie na akumulatorze ?

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Tak w ukrytym menu

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    31
    BMW
    Jest F30 , będzie e65
    Skąd
    Śląsk
    Dziś rano jak zawsze pojawił się błąd DD ( cała noc na mrozie) :). Natomiast po dojeździe do pracy pokazał niski stan akumulatora. ( a nie pojawiało się to znowu przez parę dni). Pytanie dla bardziej obeznanych - czy ze względu na krótkie jazdy po mieście ( do 7/8 km) przez ostatnie 2 dni, akumulator w e65 mógł się tak szybko rozładować ? W F30 i e46 na tych samych odcinkach coś takiego mi się nie zdarza, chyba że nie odpalałem auta przez tydzień. Teoretycznie poprzedni właściciel wymieniał akumulator w lutym, natomiast jak to w naszym pięknym kraju bywa, mógł się minąć z prawdą :). Także zastanawiam się czy to jednak aku nie jest tu winowajcą ( błąd DD zawsze pojawiał się od razu po odpaleniu lub do 4/5 minut po, nigdy później i zawsze po przerwie w jeździe trwającej przynajmniej 8h)

    Co do napięcia ładowania - sprawdzałem dziś i w czasie jazdy waha się mniej więcej od 14900 do 15010 mV .
    Ostatnio edytowane przez Drato ; 15-11-2016 o 11:58

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Ja kiedyś miałem podobne akcje z DD, z tym, że błąd nigdy nie pojawiał się od razu, tylko po dłuższej jeździe. Dla przykładu, przejechałem 50- 500 km, zgasiłem auto na stacji, odpaliłem i błąd DD. Palił się do momentu zgaszenia i wystudzenia auta. Układ miałem sprawny, bez wycieków. Walczyłem z tym jakiś czas, pytałem w warsztatach, sprawdziłem również wtyczki za prawym nadkolem, ale koniec końcem podejrzenie padło na uszkodzony moduł od DD. Wymieniłem go na inny o zamiennych numerach (poszukaj mojego wątku z zeszłego roku), zakodowałem do auta i problem zażegnałem raz na zawsze.

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Masz aku AGM bo ładowanie wysokie ,chyba troszkę za wysokie.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Ladowanie masz dobre, moze dochodzic i do 16V

    http://www.bimmerfest.com/forums/att...9&d=1353377936


    15 strona pdf'a

    Optimum Charging The battery voltage can fluctuate between 14.0 V and 15.5 V. The optimum charge voltage is set according to the charge level of the battery, the battery temperature and the status of the external lights (higher charging voltage with lights off). The maximum setting is 16 V.


    Kod tego bledu bys podal, bo ze wyskakuje na zegarach... przyczyn moze byc duzo
    Ostatnio edytowane przez lysy_k ; 16-11-2016 o 00:34

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Skoro pojawia się komunikat błędu na desce, to podstawa to diagnostyka komputerowa.
    Możliwe, że któryś z czujników ciśnienia wariuje, to częsty problem
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. [ zawieszenie] dynamic drive
    Przez wern w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 14-11-2020, 23:29
  2. błąd 5D4C security valve w dynamic drive e65
    Przez marian_wrc w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 20:13
  3. [elektryka] Problem z Dynamic drive w e65.
    Przez skub w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2012, 08:48
  4. [zawieszenie] dynamic drive
    Przez piterrjc w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 06:04
  5. [zawieszenie] Jak rozpoznac czy mam Dynamic Drive w e65.
    Przez Bartek760i w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 10:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •