Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Brak mocy 730d e65

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mateusze65
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    242
    BMW
    316d & 535i
    Skąd
    Katowice

    Post Brak mocy 730d e65

    Witam. Kilka dni temu zdarzyła mi się niemiła niespodzianka w moim BMW :) otóż jechałem sobie spokojnie, zatrzymałem sie na światłach i w momencie kiedy zapaliło się zielone... po dodaniu gazu, reakcja była taka jak bym miał 100KM a nie 231 :/ samochód nie miał mocy wogóle. Jednak po chwili wszystko wróciło do normy!! Jadąc dalej miałem jeszcze nieprzyjemną okazje doświadczenia podobnego odczucia kilkukrotnie... czy ktoś z Was miał kiedyś coś podobnego?? o Co tu może chodzić? Dodam tylko ze z tydzień wcześniej kiedy byłem u znajomego elektronika po wymianie akumulatora, wyskoczyło na kompie ze coś się dzieje z przepustnica... czy to może mieć jakieś powiązanie? Błąd przepustnicy skasowaliśmy... i po przejażdżce się nie pojawił powtórnie, i wtedy samochód jeszcze całkiem nieźle sobie radził z przyspieszeniem...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Podepnij jeszcze raz pod kompa, moze to nadal przepustnica - może warto przeczyścić. A może to przeplywka a moze turbina juz wysiada.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mateusze65
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    242
    BMW
    316d & 535i
    Skąd
    Katowice
    hmm tak zrobie, tyko chwilowo brak możliwości niestety... turbina wydaje zachowywać się normalnie... teraz wsiadłem i jeździ bez problemu. Ale nic... bez kompa ani rusz...

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    To może przepływka !?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    67
    BMW
    E65 740d
    Skąd
    Kwidzyn
    Znajomy w 530d mial podobne objawy - powodem byla przeplywka

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Odepnij przeływomierz (wtyczka) i będziesz widział, czy efekt jest taki sam.

    Jak masz błąd przepustnicy i masz DPF, to nie będzie włączała się regeneracja, więc zrób z tym porządek jak najszybciej.

    Sama przepływka to jakieś 600-700zł w zamienniku od Bosch, czy Pierburg. Nie radzę kupować tanich zamienników, bo podobno zdarzają się z nimi akcje zerokilometrowe, a jak się uda, to relatywnie szybko znowu powodują problemy (dosyć szybko się brudzą i wychodzi wtedy jakość i dokładność wykonania elementów bezpośrednio pomiarowych). Później nie wiesz o co faktycznie chodzi, bo "przecież przepływomierz wymieniłeś", a problem można odczytać tylko najczęściej na wartościach zmierzonego powietrza porównując je z wartościami docelowymi.

    Co do Twojego objawu, to ja miałem identycznie jak zapomniałem dobrze wklicknąć rury powietrza z intercooler'a zaraz przed przepustnicą. Moc czasami była, czasami nie. Co ciekawe, nie wywaliło żadnego błędu z tej okazji.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 25-10-2016 o 07:39

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mateusze65
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    242
    BMW
    316d & 535i
    Skąd
    Katowice
    hmm mógłbym odpiąć przepływke, i spróbować... tylko wsiadam teraz do samochodu i wszystko działa jak należy... wiec, nwm czy to ze go odłączę cokolwiek mi tutaj objaśni. A jeśli jest przepływka kulnięta, to jak odłączę to wtedy powinien samochód jeździć normalnie?? czy jakie objawy powinny być??

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Gdy odłączysz przepływkę, to jest niewielki spadek mocy. Jeśli ją odłączysz i auto będzie jechało tak samo, jak wtedy, co miało utratę mocy, to znaczy, że przepływka była odpowiedzialna.

    W dieslu bez przepływomierza i przepustnicy normalnie można jeździć, tyle, że nie ma takiej mocy, bo mapy nie są korygowane informacjami mierzonymi w czasie rzeczywistym.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    161
    BMW
    e65 3.0D 2003r marzec 218km
    Skąd
    bialystok / uk
    Czy po odpieciu przeplywki wyskoczy blad na desce? Jezeli tak, to czy zgasnie on sam po podlaczeniu czy trzeba bedzie go kompem gasic? Chcialbym sprobowac odlaczyc, ale nie chcem zeby mi potem cos swiecilo w gały :/

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Nic nie wyskoczy, może zapali sie ASC/DSC ale potem zgaśnie,.

Podobne wątki

  1. [silnik] Brak mocy 730d
    Przez mario0990 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-10-2017, 12:03
  2. [silnik] Brak mocy w e65.
    Przez Jarecki w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 22:47
  3. [mechanika] 730d dymi na czarno i brak mocy
    Przez Saillupus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 22-12-2010, 00:35
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-09-2010, 22:41
  5. Brak mocy w V12
    Przez Camil w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-11-2009, 21:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •