Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 119

Wątek: STAG 300 w E38 4.4

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa

    STAG 300 w E38 4.4

    Witam,

    Podjalem decyzje ze na załozenie instalacji gazowej wybiore sie troche ponad 500 km od domu do Bolesławca do kolegi Adriana vel czoobek.
    Ponizej fotorelacja.
    A ja bede na bieżąco uzupełniał informacje o spalaniu, problemach, osiągach etc zebyscie mieli 100% wgląd do efektów pracy.

    Zaczynamy!

    Przyjechaly nowe części z Wrocławia




    Butla w koło 88 litrów. Osobiście odradzam. Za dużo babrania się dla 8 litrów.. trzeba sporo w trasie, rozwiązanie super, bo zawsze można przejechac kilkadziesiąt km wiecej. Dla mnie to ważne.


    Dobry pomysł tylko dla niepalących przełącznik gazu schowany w popiołce


    Trzeba było troche rozklepac blache. Osobiście mnie bolało i odradzam obecność przy operacji młotkowania


    Ale i chłopaki potem uzyli magicznego siuwaxu chroniącego prze jakimikolwiek niepożądanymi działaniami atmosferycznymi


    Auto jeszcze przed operacją..


    założone nowe świece


    Parownik już na miejscu


    Komuter jest schowany elegancko z innymi sterownikami


    Wtryskiwacze elegancko schowane z innymi wtryskiwaczami;)


    Wlew paliwa mały obok wlewu paliwa


    Przewody założone i zabezpieczone siuwaxem


    Mocowanie butli


    Już prawie wszytsko na swoim miejscu


    filierki zamontowane


    Pochowana Elektronika



    Póki co tyle z relacji foto. Dorzuce zdjęcia wygladu komory silnika, oraz schowanego przełącznika w popielniczce.

    Wybaczcie niekompletną fotorelacje, ale po nieprzespanych ponad 36 godzinach, przejechanych 500 km i kolejnych 500 drogi do domu, przy wysiadaniu z samochodu dzis rano nie miałem zbyt wiele siły by pstrykac zdjęcia

    Co do parametrów:

    Na ok. 80 litrach przejechałem 473km z czego ok. 50 km była kalibracja czyt. Jazda spokojna, denko, kickdown, redukcja, zwalnianie, denko do odcięcia, denko do odcięcia, redukcja etc…
    Z Bolesławca do Wrocławia 120-160 ale ostro. Czasem z kickdown czasem nie./przysieszanie/ Było tez troche Wrocławia i świateł.
    Jakby policzyc spaliłem 17l /100km, co wydaje mi się niezłym, aczkolwiek nie fantastycznym wynikiem, ale mysle, ze w trasie z tempomatem powinien zejsc do 13l . Komputer mi mocno przekłamuje, bo pokazał srednie spalanie na poziomie ok. 12.5l.
    Auto zbiera się do odcięcia i tak naprawde róznica jest minimalnie zauwazalna, choc może i byłbym skłonny rzec ze wcale, ale to pokazą testy jazdy po miescie, po kilku tygodniach i jakies trasie. Będę was informował.

    Jeszcze kilka słów o chłopakach
    Warsztat w którym miałem zakładana instalacje jest juz na terenie Niemiec kilka km od granicy.
    Chłopaki się sprężali, choc trwało to 10 godzin, ale rzeczywiście sporo czasu zajął montaż tej nieszczęsnej butli.
    Myślę, ze można powiedzieć, ze nie robią jak Polacy, bo chociażby wydajace się być szczegółem zabezpieczenie elementów narażonych na korozje, czy mały wlew, czy tez głupie schowanie komputera z innymi komputerami jest duzym zaskoczeniem.
    Fajni ludzie, którzy zakładają instalacje Niemcom, Belgom i Holendrom o czyms to świadczy.
    przełączenie gazu na benzyne i na odwrót jest niezauważalne.

    Czoobek dzieki za dobra kawe, i montaż,
    Sebek fajnie ze wpadłes szkoda ze nie było czasu na sztuczki magiczne z komputerem w mojej e38, ale mam nadzieje, ze da się nadrobic.

    Zaczał mi nierówno pracowac silnik na benzynie,a le jestem przekonany ze to kwestiua regulacji. Sebek, wyeliminowales to u Adriana pod warszatem

    1 tankowanie dzis:
    69.1l - niby powinno wejsc wiecej, ale tak odbiło..
    Zobaczymy jaki wynik bedzie po jezdzie w scisłym centrum /pracuje na Świetokrzyskiej, wiec z korkami za pan brat/

    Co do fotek, nie wklejamy do listwy IMG adresu z listwy przegladarki bayimg, tylko idziemy na fotke, prawa mysza i idziemy naKOPIUJ ADRES OBRAZKA a w IMG robimy prawa mysza i WKLEJ a koncowka adresu musi sie konczyc xxxx.jpg
    per aspera ad astra

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    Jak na razie to jest relacja bez foto :D
    Czekam z niecierpliwością na fotki.

    pozdrawiam

    bosman

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa
    problem rozwiązany:)
    dzieki
    per aspera ad astra

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    dzieki Arku za mile slowa ;] mam nadzieje ze instalka bedzie sie dobrze sprawowac,gdyby cos sie dzialo to sluze pomoca. pozdrawiam serdecznie

  5. #5
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków

    Re: STAG 300 w E38 4.4

    Cytat Zamieszczone przez ariusz
    Zaczał mi nierówno pracowac silnik na benzynie,a le jestem przekonany ze to kwestiua regulacji. Sebek, wyeliminowales to u Adriana pod warszatem
    Znajomy również ma 4.4 i ten sam problem z nierówną pracą na benzynie, wystarczy podpiąć pod kompa i usunąć wartości adaptacyjne wtrysku benzyny i jest OK dopóki się nie przełączy silnika na gaz. Wtedy nie wiadomo dlaczego komputer od benzyny psuje sobie mape i po każdej jeździe na gazie silnik na benzynie chodzi nierówno...

    Skoro miałeś pełną butle, zrobiłeś 473 km i znowu do pełna i weszło 69 litrów to znaczy, że masz spalanie ok. 14,6 litra na 100km ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    Czy wiesz , że reduktor musi być "cewką do góry" inaczej będzie możliwość "zawieszenia" się zaworka ?
    Czy Poinformowałeś Klienta iż w przypadku Raili 1omh które włożyłeś pod maską po 10 000km będą wymagać regeneracji (wybijają się górne gumowe zderzaki tłoczków) ?
    Czy Poinformowałeś Klienta iż w przypadku Raili 1omh które włożyłeś pod maską po 5000km będą wymagać Kalibracji (każdy tłoczek będzie miał inny skok) ?

    ps.mam nadzieje iż butla nie została jak na tym zdjęciu http://bayimg.com/naOkcAABG i jest zamocowana prawidłowo czyli wielozaworem w "zderzaku"
    -czym są Raile?
    -co się stanie jak zawiesi się zaworek?
    -co znaczy ze wielozawór ma byc w zderzaku?

    mam nadzieje, ze nie bede musial jechac na zadne regeneracje....


    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    auto ma v8 więc ciężko będzie dostrzec nie sprawności w/w elementów
    jeśli nie dostrzegę, nie znaczy ze tego nie ma wiec diagnoza bedzie zrobiona po wspomnianych 5 i 10 kkm
    per aspera ad astra

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa

    Re: STAG 300 w E38 4.4

    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    wystarczy podpiąć pod kompa i usunąć wartości adaptacyjne wtrysku benzyny i jest OK dopóki się nie przełączy silnika na gaz. Wtedy nie wiadomo dlaczego komputer od benzyny psuje sobie mape i po każdej jeździe na gazie silnik na benzynie chodzi nierówno...
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    widać ktoś nie umie ustawić lpg , u mnie chodzi jak stół na 1 i na 2 :)
    Nikoś, wiec gdzie leży problem?
    To tylko kwestia regulacji?
    per aspera ad astra

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    do tresci wypowiedzi nikosia jak juz wczesniej obiecalem nie bede sie odnosil, ale dodam ze w aucie ariusza wiekszosc swiec byla mocno zalana olejem a tylne swiece to juz total wiec odma sie klania a jakie sa jej objawy bylo pisane w ktoryms poscie.z kolei ilosc zatankowanego gazu : zgorzelec pierwsze tankowanie 16litrow na BP, 10km pozniej 64l na BP = 80litrow wiec mysle ze to po prostu roznica cisnien na stacjach z lpg. (butla 88 z lekko podgietym plywakiem na zyczenie).pozdr

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa
    Czyli szarpanie na benzynie mozna wyeliminowac? to dobrze:)

    wielozawór jest zdaje sie w druga strone, albo po skosie.

    wtryskiwacze są zółte - rozumiem, ze sa one w jakis sposob znaczone kolorem, tak?
    per aspera ad astra

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    Tak mają cewkę w kolorze żółtym (dól srebrny)

    dodam że sam dystrybutor AC daje na nie 20 000km gwarancji lub 2 lata
    i gwarancja nie obejmuje kalibracji ani też zużycia elementów gumowych (wybicie zderzaka)

    Dodam że to "prawie" najtańszy wtryskiwacz jak znam

    nie wiewdzialem, ze jest to element wymienny o tak marnej żywotności
    20kkm w moim przypadku kwestia troche ponad pół roku roku, moze mniej

    Taki sprzet do kalibracji gdzie mozna dostac?
    Ile kosztuje i gdzie mozna zamowic lepsze wtryskiwacze?
    Po wymianie, rozumiem, ze kalibracja bedzie nieunikniona
    per aspera ad astra

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •