Strona 8 z 12 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 119

Wątek: STAG 300 w E38 4.4

  1. #71
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    bitek-bitek jeśli masz instalacje brc na japońskich wtryskach i 2 reduktorach to będziesz zadowolony

    A jak poznać te japońskie wtryski? Reduktor mam chyba jeden, to taki sześcian 20x20 cm???

    Mam na nim jakieś napisy MTM czy coś? Zrobie fote i wrzuce.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #72
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    japońskie wtryski to kehiny (takie same jak w w prinsie) a włoskie to brc

    reduktor prawdopodobnie masz BRC MAX (czarna cegła)

    przykro mi kolego ale niestety przy tym jednym reduktorze gaz zamarznie i przełączy na benzyne (wskaznik od gazu bedzie sie swiecil ze jedziesz na gazie)

    niestety reduktor brc max okazuje się że ledwo wytrzymuje 193 konie (silnik 2,8) jest to sprawdzone przy dłuższej trasie temp reduktora jest 75 stopni (z jazda powyzej 200km/h) a temp gazu 5~7 stopni o spadku ciśnienienia nie wspomnę

    więc nie uwierzę (i nie muszę nawet sprawdzać) iż ten reduktor żetelnie obsłuży 286 koni

    przykro mi kolego ale twoja instalacja podpiera się benzyną i nie jestes wolny od problemów z gazem , po porstu masz lekka nogę i przy lekkiej nodzę problemow nie widać

    i proszę nie kluć sie że nie podpiera się benzyna itp
    bo wg mnie to nie jest wada bo jak ma wypalać głowice od ubogiej mieszanki lepiej niech zje kilka kropelek benzyny


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  3. #73
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Nie robiłem foty bo nie jest potrzebna, reduktor to czarna cegła MTM Genius MAX, a wtryski są kehiny czy coś takiego.

    Nie zauważyłem zużycia paliwa podczas jazdy na gazie, co do nogi to nie jezdze jak wariat, ale też nie oszczędzam auta jeśli muszę wyprzedzać lub pojechać dynamiczniej.


    Czy można zmienić reduktor lub dodać drugi? Co byś polecał Nikoś? Bo trochę głupio wtryski japońskie a reduktor słaby.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  4. #74
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    pomimo iż reduktor twój BRC nie obsługuje zadeklarowanych mocy i nie jest najlepszy ma za to inna zaletę jest bardzo trwały uważam że słusznym rozwiązaniem było by dołożenie 2 takiego samego


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  5. #75
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    nikoś - nie każdy gniecie samochód ile fabryka dała - niektórzy jeżdżą spokojnie ...



    Mój kolega ma 528n e39 - czerwone valteki , silvera i rurkę 6mm - i jest zadowolony - nie czuje róźnicy między PB a LPG i się cieszy


    A inny ma e36 325 vanos - golda , magic jety , rurkę 8mm , filtr valtek BFC , całkowicie rozwiercony wielozawór ( nie ma w środku żadnych zaworów, nawet rurkę w butli zmieniał na większą ) - i mu mało ...

  6. #76
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat
    pomimo iż reduktor twój BRC nie obsługuje zadeklarowanych mocy i nie jest najlepszy ma za to inna zaletę jest bardzo trwały uważam że słusznym rozwiązaniem było by dołożenie 2 takiego samego
    Nikoś a skąd wiesz że ten reduktor nie daje rady? Sprawdzałeś to, mierzyłeś ?itp

    Przeczytałem opis techniczny : http://www.czakram.pl/grafika/pdf/folder_sequent_56.pdf

    Z którego wynika że powyższy reduktor daję rade do 326 kM, no powiedzmy że nawet niech będzie te 300.

    Z ciekawości spróbuje pojeździć trochę dynamicznej z dużą ilością kick-downa i ostrymi przyspieszeniami, zobaczymy co wyjdzie.

    PS. jakie są objawy niedającego radę reduktora po takiej dynamicznej jeździe? Czy po prostu wyczuje to w pewnym momencie?
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #77
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    Nikoś a skąd wiesz że ten reduktor nie daje rady? Sprawdzałeś to, mierzyłeś ?itp

    Przeczytałem opis techniczny : http://www.czakram.pl/grafika/pdf/folder_sequent_56.pdf

    Z którego wynika że powyższy reduktor daję rade do 326 kM, no powiedzmy że nawet niech będzie te 300.
    czytaj uważnie moj poprzedni post

    niestety reduktor brc max okazuje się że ledwo wytrzymuje 193 konie (silnik 2,8) jest to sprawdzone przy dłuższej trasie temp reduktora jest 75 stopni (z jazda powyzej 200km/h) a temp gazu 5~7 stopni o spadku ciśnienienia nie wspomnę


    Z ciekawości spróbuje pojeździć trochę dynamicznej z dużą ilością kick-downa i ostrymi przyspieszeniami, zobaczymy co wyjdzie.

    PS. jakie są objawy niedającego radę reduktora po takiej dynamicznej jeździe? Czy po prostu wyczuje to w pewnym momencie?
    poczujesz ubywanie benzyny


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  8. #78
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Nikos tu nie masz racji- sam mam BRC maxa i jak sama nazwa wskazuje gniote go na maxa :D i nic- zero spadkow mocy, zero zdychan na gazie, zero zuzycia benzyny, 4,4 auto na Pb zostaje na 400m o 1,5 dlugosci ;)
    Cisnienie robocze ostatnio podnioslem wczesniej mialem 1,7-1,8 teraz mam w okolicach 2-2,2 i hula jak trzeba :] takze 286koni obsluguje bez zarzutu :)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #79
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    642
    BMW
    E38 740 Manual
    Skąd
    Warszawa
    BOSS nie mogę się zgodzić z Twoja wypowiedzią

    osobiście testowałem Reduktor BRC Genius MAX
    w Audi TT 1.8 Turbo 240 konnym z 2006 roku o kodzie silnika BFV
    temperatura gazu spadała sporo poniżej 0 mimo gorącego reduktora
    a ciśnienie potrafiło opaść nawet na 0,3 bara

    auto było 100% seria i nie było problemu z doprowadzeniem gazu ani z podpięciem wody
    wymiana na 2 reduktor taki sam nie przyniosła efektu
    wymiana na inny sprwadzony reduktor przyniosła dopiero oczekiwany efekt

    jak pisałem wcześniej o koledze z e39 528 193 kuce też mu nie dawał rady

    więc mit że daje rade przy 286 koniach można se w buty wsadzić

    co prawda widzę częściowe rozwiązanie problemu
    można dać sporo mega wydajne wtryskiwacze
    które zrekompensują spadek ciśnienie (nie do końca)
    ale temp gazu nie oszukasz , fakt nagrzeje się w wężach od komory silnika
    co prawda tempu gazu niska powoduję że jest go więcej i po części zrekompensuje spadek ciśnienia

    i wtedy faktycznie auto wg ciebie BOSS prawidłowo jedzie na gazie

    ale nie jest to normalna praca instalacji gazowej !


    pójdź na jakiekolwiek szkolenie BRC a dowiesz się że podpieranie się benzyną to jest normalne


    Pozdrowienia Dla Wyznawców Wiary W Niutonometra Wielkiego Czyli Wszystkich Traktorów (Diesli)

    Dieslu, jeśli Cie wyprzedzam, to nie dlatego że chce się ścigać, ale dlatego że śmierdzi !

  10. #80
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Czy temp gazu spada, czy nie, lub o ile, tego niestety dokladnie nie moge sprawdzic (nie mam odpowiedniego sprzetu do tego)- osobiscie uzytkuje wlasnie taki reduktor w swoim aucie juz ponad 2 lata i z jego strony nigdy nie bylo najmniejszych problemow- nie wiem moze BRC cos "ulepszylo" w tych reduktorach i nowsze o tej samej nazwie sa mniej wydajne- nie mam pojecia.
    Faktem jednak jest ze ten co mam bez problemu daje rade "wykarmic" moje V8 i daj wiare ze naprawde nie ma lekkiego zycia :D (wtryski Valtek 3ohm /zadna rewelacja ;) / a calosc sterowana komputerem ESGI, mapsensor Bosch`a)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •