Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [ elektryka] Pamięć elektrycznych foteli

  1. #1
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    [ elektryka] Pamięć elektrycznych foteli

    Witam
    Kupiłem skórzane siedzenia do swojej 5er.Siedzenia są el sterowane,podgrzewane itd i mają do tego pamięć.U mnie w aucie są siedzenia manualne ale to nie problem zrobić żeby el chodziła.Tylko mam pytanie...Czy jeśli nie miałem pamięci w swoich fotelach to będzie się dało zrobić tak żeby zapamiętywało ustawienia nowego siedzenia?
    Kiedyś mi sie obiło o uszy że potrzebny jakiś moduł czy coś...

    Sorry że temat nie tyczy się e38 ale myślę ze e39 będzie tak samo.

    pozdrawiam Dzuda

  2. #2
    7ka
    Gość
    przerabialem temat manualnych na elektryczne w 730d ... ;)

    wsio ok - wszystko dziala

    ale do pamieci sie nie przymierzalem bo wlasciwie to zbedny bajer,mysle ze wszystko mozna zrobic ;)

  3. #3
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    No ja też przerabiałem el fotele w e32 i też kosi wszystko :) .Tylko chodzi mi właśnie o tą pamięć bo w e32 mam folete bez pamięci i nie musiałem o tym myśleć.

  4. #4
    Ja to przerabiałem w e38. Miałem welurowe fotele ustawiane manualnie, teraz mam regulowane elektrycznie, w skórze. Działa wszystko włącznie z pamięciami ustawień. Przełącznik pamięci jest podpięty do modułu drzwiowego w drzwiach kierowcy. Musisz sprawdzić, co dochodzi do wiązki fotela spod dywanu. No i pewnie będziesz musiał dołożyć jakoś przekaźnik.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kataniarz
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    274
    BMW
    e38 735iA
    Skąd
    Jarocin
    Koledzy mam pytanie jak sie koduje te fotele mam tez w pradzie ale niewiem jak je ustawic znaczy wiem jak regulowac ale niewiem jak zapisac;p

  6. #6
    Ustawiasz fotel, wciskasz M na drzwiach (zaświeci się) i potem numerek (1,2 lub 3) pod którym chcesz aby były ustawienia zapisane :) A jak chcesz wybrać któreś zapisane ustawienia to tylko wciskasz 1,2 lub 3.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    293
    BMW
    520iA
    Skąd
    Chorzów
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Ustawiasz fotel, wciskasz M na drzwiach (zaświeci się) i potem numerek (1,2 lub 3) pod którym chcesz aby były ustawienia zapisane :) A jak chcesz wybrać któreś zapisane ustawienia to tylko wciskasz 1,2 lub 3.
    A u mnie trzeba przytrzymac wybrany numer az sie wszystko poustawia.

  8. #8
    Ale to wtedy jak masz włączony silnik ;) Przy zgaszonym silniku jak otworzysz drzwi i wciśniesz przycisk to się samo poustawia i nie trzeba trzymać guzika ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez kri100s
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Ustawiasz fotel, wciskasz M na drzwiach (zaświeci się) i potem numerek (1,2 lub 3) pod którym chcesz aby były ustawienia zapisane :) A jak chcesz wybrać któreś zapisane ustawienia to tylko wciskasz 1,2 lub 3.
    A u mnie trzeba przytrzymac wybrany numer az sie wszystko poustawia.
    Jak nie ma kluczyka w stacyjce, to naciskasz i puszczasz a fotel sam się ustawia. Przy włączonym zapłonie trzeba trzymać.

  10. #10
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    zgadza sie w e65 tez tak jest,i kierka wraz z lusterkami sie zapamietuje tez,...szkoda ze nie lusterko wewnetrzne,bo jak zona jezdzi a potem ja wsiadam to mam lusterko na gebe skierowane hehe
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •