Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: 740 i Wymiana uszczelek dolotu, odmy i pod pokrywami zaworów.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    161
    BMW
    E 32 740 I
    Skąd
    Marki / Kozienice

    Post 740 i Wymiana uszczelek dolotu, odmy i pod pokrywami zaworów.

    Witam wszystkich.
    Auto e32 740i 1992r.
    Niebawem zamierzam założyć instalację gazową i temat z uszczelnieniem chciał bym mieć z głowy.
    Auto kuleje na wolnych obrotach, słychać buczenie-syczenie z okolic przepustnicy przy dolocie,pokrywy zaworów delikatnie mokre...
    Mam zamiar samodzielnie wymienić uszczelki pod dolotem-okulary, z przodu i z tyłu dolotu, odmę, uszczelki pod pokrywami zaworów wraz z tymi podkładkami pod śruby.
    Auto posiada webasto przez co dostęp do pokrywy od strony pasażera jest mocno ograniczony.
    Moje pytania do osób które już przerabiały ten temat:
    Czy trzeba demontować webasto, zbiornik wyrównawczy płynu chłodniczego, listwy wtryskowe?
    Czy oprócz uszczelek ktore wymieniłem wyżej potrzebne są jeszcze jakieś?
    Pod kolektorem jest jakaś pokrywa między głowicami, trzeba tam coś uszczelniać?
    Na co szczególnie zwrócić uwagę?

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Tuczi77 zrobil kiedyś fajny tutorial ze zdjęciami, poszukaj.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Bartek, do swojego tematu powitalnego wrzucałem relację z wymiany + info materiałowe, ale tutorialem bym tego nie nazwał :P

    Puszczu, odpowiadając na Twoje pytania:
    - webasto - nie mam, więc nie wiem, poczekaj na odpowiedź posiadaczy
    - zbiornik lepiej odkręcić i przesunąć, będzie wygodniej. Wbrew pozorom sprawa prosta.
    - listwy wtryskowej nie musisz demontować, ale musisz odpiąć jej zasilanie (str. kierowcy) i powrót (str. pasażera). Reszta zejdzie razem z kolektorem.
    Na pewno zamów sobie O-ring do rury odmy, która idzie pod kolektorem i uważaj przy jego demontażu. Najpierw odepnij zabezpieczenie rury (klamra po str. kierowcy), a potem nie ciągnij kolektora do góry, bo wygniesz tę rurę. Musisz unieść kolektor i przesunąć go w stronę przedziału pasażerskiego. Druga sprawa to kup od razu sobie 7 śrubek M6x25mm bodajże, bo te od odmy są na torx i na pewno którąś obrobisz, więc warto je po prostu wymienić na zwykłe.
    Co do wanny pod spodem... Rzeczywiście warto byłoby wymienić jej uszczelkę, bo moja kruszyła się już w palcach i tylko patrzeć jak się rozleci, ale... Żeby to zrobić trzeba ściągnąć rury magistrali układu chłodzenia, a żeby je ściągnąć trzeba ściągnąć pompę wody, a żeby ją ściągnąć trzeba spuścić płyn i ściągnąć wisko (pamiętaj - lewy gwint), a żeby to wszystko zrobić wygodnie dobrze byłoby ściągnąć chłodnicę. Jak widzisz roboty kupa, ale jak to zrobisz to masz temat ogarnięty na kilka ładnych lat. Jeśli się na to zdecydujesz to trzeba kupić uszczelkę wanny, O-ringi od rur chłodzenia (2+2), uszczelkę pompy i znowu kilka sztuk śrubek M6x25mm, bo na pewno jakąś ukręcisz. Z tym ukręcaniem nie ma się co bać, bo to wynika z korozji i ukręca się sam łebek, a z uwagi na wysoki kołnierz wanny, po jej demontażu spokojnie podejdziesz narzędziem do wykręcania takich kwiatków. No i to w zasadzie tyle. Jak coś to pytaj dalej.

    LINKI:
    https://www.realoem.com/bmw/pl/showp...diagId=11_4638
    https://www.realoem.com/bmw/pl/showp...diagId=11_4644
    https://www.realoem.com/bmw/pl/showp...diagId=11_4650
    https://www.realoem.com/bmw/pl/showp...diagId=11_4654
    https://www.realoem.com/bmw/pl/showp...diagId=11_4655

    P.S. Warto rozważyć też wymianę czujników spalania stukowego, ale to niestety wydatek ok. 850 zł, choć uszkodzone też ma wpływ na równomierną pracę silnika.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    161
    BMW
    E 32 740 I
    Skąd
    Marki / Kozienice
    Rozumiem,ze odma ta z membraną to ten element z tyłu kolektora.
    Z przodu też jest coś o nazwie "oddzielacz oleju" którego nie wymieniam.
    Z wisko i pompą wody problemu nie będzie, nowe śruby są bo cały osprzęt ostatnio wymieniałem.
    Ta magistrala mnie trochę przeraża...

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez puszczu84 Zobacz posta
    Rozumiem,ze odma ta z membraną to ten element z tyłu kolektora.
    Z przodu też jest coś o nazwie "oddzielacz oleju" którego nie wymieniam.
    Z wisko i pompą wody problemu nie będzie, nowe śruby są bo cały osprzęt ostatnio wymieniałem.
    Ta magistrala mnie trochę przeraża...
    Tak, to jest odma. Kup też zaślepkę nr 8, bo będzie potrzebna. Oddzielacz sobie podaruj, bo on i tak jest ukryty pod przednią lewą obudową rozrządu i go nie wyciągniesz bez jej zdejmowania. Magistrala to nic innego jak 2 proste rury, banalnie łatwe. Tylnej magistrali możesz nie ruszać, choć prawdę mówiąc te 2 uszczelki (nr 2) też warto wymienić już przy okazji. Jeśli chodzi o wannę, to rób jak uważasz. Może być tak, że nie będzie ciekło, a może zacząć zaraz potem i całe rozbieranie będziesz musiał powtórzyć. Ale jak zaczniesz rozbierać to sam stwierdzisz, że lepiej to zrobić raz i więcej tam nie wracać. Wybór należy do Ciebie ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    161
    BMW
    E 32 740 I
    Skąd
    Marki / Kozienice
    Całą operacje planuje zrobić w garażu bez kanału, do korka spustowego płynu chłodniczego da radę się dostać.
    Z odpowietrzeniem m60 też nie powinno być problemu, ostatnio przy wymianie pompy wody poszło ok, może dzięki temu że zbiorniczek jest wysoko a nie przy chłodnicy, chodź dodatkowe wskazówki mile widziane ;)
    Teraz pytanie odnośnie części, nie ukrywam że wolał bym unikać oryginałów ze względu na ich ceny.
    Jak wygląda sytuacja z zamiennikami tych uszczelek i odmy?

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Ja to robiłem na podwórku, pod chmurką ;) Płyn spuściłem po prostu dolnym wężem chłodnicy. M60 w E32/34 "sam" się odpowietrza, więc to masz z głowy. Uszczelki oryginał, odma oryginał, O-ringi możesz spróbować dopasować w sklepie, choć ja akurat brałem OEM, bo w Namysłowie nie ma dobrze zaopatrzonego sklepu. Śrubki to na kg w sklepie, a czujniki spalania zamiennik Boscha. Okulary robi Elring bodajże.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    161
    BMW
    E 32 740 I
    Skąd
    Marki / Kozienice
    Powiedziałem dziś trochę przy aucie.
    Robota stanęła...
    Nie wiem jak odpiąć te dwie długie plastikowe puszki z elektryka aby dostać się do kolektora aby go zdemontować.
    Mnóstwo kabli biegnących we wszystkie strony właśnie z tych listew wszystko mi blokuje...
    Trzeba to szarpnąć aby oddzieliła się od wtrysków,odchylić i wtedy odkręcić kolektor?

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Spod tych puszek wychodzą kostki do wtryskiwaczy. Kostki mają zabezpieczenie na druciku, takie same jak jest na kostce od przepływki albo czujnika poziomu oleju w misce i tylko te 8 kostek trzyma te puszki. U mnie schodziło to po szarpnięciu, a jak jest u Ciebie musisz sprawdzić sam. Jak nie da rady szarpnięciem to po kolei wkładaj pod spód palce i odpinaj kostki ;) Jak już odepniesz to odwiń obie puszki do góry i przymocuj do ramienia wycieraczki, żeby nie przeszkadzały przy robocie.

    P.S. Oczywiście najpierw trzeba odkręcić 4 nakrętki, ale to chyba zrobiłeś.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 20-10-2016 o 08:05

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    161
    BMW
    E 32 740 I
    Skąd
    Marki / Kozienice
    Udało się po szarpnięciu, o podłożeniu palców można zapomnieć, trzeba szarpnąć ale równo, jedna listwa zeskoczyła najpierw z jednej strony i 2 zatrzaski trochę ucierpiały. Listwy odchylone, wszystkie blokujące kostki powypinane, śruby dolotu odkręcone.
    Przewody paliwowe do listwy wtryskowej ciachnąłem nożykiem bo były strasznie pozgniatane i nie trzymały by na pewno po ponownym założeniu, podciągnie się je trochę do góry i będzie git.
    Teraz dopiero zrobił się dostęp do pokryw.
    Moje auto ma założony jakiś system poprawiający emisję spalin, założyli to jeszcze w DE.
    Chcę się tego pozbyć.
    Instalacja to:
    Puszka z wiązką kabli przy lewym podszybiu, 1 kabel do sondy w wydechu, 2 do okrągłej wtyczki przy prawej puszce od listwy wtryskowej i jeden do jakiegoś gumowego przewodu z zaworem ( leży sobie na kolektorze spięty na opaski )który łączy się poprzez trójnik typu Y z przewodem od podciśnienia pod przepustnicą.
    Przepustnica ma dwa wyjścia u dołu na przewody podciśnienia bodaj że.
    Ten wąż jest połączony z przewodem wchodzącym w przepustnicę w gniazdo od strony pasażera.
    Jak są poprowadzone te węże do przepustnicy w oryginale?

Podobne wątki

  1. [silnik] Wymiana uszczelek pod pokrywami zaworów BMW e38 750 v12
    Przez paris16 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-05-2018, 22:18
  2. 735i wymiana uszczelek pod pokrywami zaworów i innych
    Przez MarcinByd w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-09-2015, 23:06
  3. [silnik] Zmiana uszczelek pod pokrywami zaworów
    Przez tomaszeklolek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 12:41
  4. Wymiana uszczelek pod deklami zaworów w V8
    Przez Gwozdziu w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-03-2011, 20:08
  5. wymiana uszczelek pod pokrywami rozrzadu
    Przez kamiltar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-09-2009, 23:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •