Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Wątek: 750i problem po zakupie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    52
    BMW
    750i
    Skąd
    Rzyki Jagódki

    Post 750i problem po zakupie

    wczoraj stałem się posiadaczem BMW 750i 1997r i z racji nieważnego przeglądu udałem się na stację diagnostyczną.
    Diagnosta wykrył 3 dosyć spore problemy:
    -po pierwsze bardzo wybity banan z lewej strony w zasadzie z gumy to zostały strzępy (zagadka łupania rozwiązana)
    -po drugie spory wyciek z przekładni kierowniczej :/
    -po trzecie okazało się że instalacja gazowa nie ma prawa istnieć w moim samochodzie!!!!!! poprzedni właściciel założył ją sobie prawdopodobnie sam??? a papiery dostałem z innego samochodu
    mało tego podczas powrotu do domu zatrzymałem się na stacji aby zatankować benzynę bo było bardzo mało po zalaniu 40 litrów zostawiłem na stacji taką plamę że będą po mnie sprzątać chyba do wieczora... jadę na warsztat zlokalizować wyciek i do ubezpieczalni przepisać ubezpieczenie. Będę pisał co i jak jak wrócę... przy okazji zobaczę co da się z zrobić z moim nieszczęsnym gazem

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    13
    BMW
    730i E38
    Skąd
    Wrocław
    Jeśli chodzi o paliwo to pewnie standardowa usterka modelu - skorodowany bak.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Cytat Zamieszczone przez PietrekGolab Zobacz posta
    wczoraj stałem się posiadaczem BMW 750i 1997r i z racji nieważnego przeglądu udałem się na stację diagnostyczną.
    Diagnosta wykrył 3 dosyć spore problemy:
    -po pierwsze bardzo wybity banan z lewej strony w zasadzie z gumy to zostały strzępy (zagadka łupania rozwiązana)
    -po drugie spory wyciek z przekładni kierowniczej :/
    -po trzecie okazało się że instalacja gazowa nie ma prawa istnieć w moim samochodzie!!!!!! poprzedni właściciel założył ją sobie prawdopodobnie sam??? a papiery dostałem z innego samochodu
    mało tego podczas powrotu do domu zatrzymałem się na stacji aby zatankować benzynę bo było bardzo mało po zalaniu 40 litrów zostawiłem na stacji taką plamę że będą po mnie sprzątać chyba do wieczora... jadę na warsztat zlokalizować wyciek i do ubezpieczalni przepisać ubezpieczenie. Będę pisał co i jak jak wrócę... przy okazji zobaczę co da się z zrobić z moim nieszczęsnym gazem
    Przepisy odnośnie lpg w samochodzie troszkę się zmieniły,musisz mieć papierek z legalizacją butli oraz numery muszą się zgadzać. Ale nie twierdzę że wszyscy Panowie od przeglądów o tym wiedzą ( znajomy ost robił cały kurs i było o tej zmianie stąd o tym wiem ) pzdr

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    52
    BMW
    750i
    Skąd
    Rzyki Jagódki
    tak jak pisał Quban zardzewiał bak i dziura jak po kuli. A co do gazu to nie dość że gaz nie wbity w dowód to jeszcze podobno nie ma prawa działać wg gazownika. Powiedział że jest puszczony jeden przewód 6mm i rozdzielony między reduktory za pomocą trójnika. nie wiem czy to bardzo źle ale gazownik mówił że jeszcze takiego partactwa to w życiu nie widział. Największy hit to był kiedy zobaczył dwa przełączniki od gazu na warsztacie to się tarzali ze śmiechu i zdjęcia robili.... Poprzedni właściciel twierdził że nie ma innej możliwości przy silniku dwunastocylindrowym. zastanawiam się czy nie zwrócić mu tego samochodu...

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Zwrócić jak zwrócić, ale przyznaj się, że chyba słabo oglądałeś ten samochód przed zakupem co? Ze zwrotem może nie być tak łatwo jak kupiłeś auto od osoby prywatnej. No chyba, że ewentualnie z uwagi na ten gaz ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar niestepne
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    774
    BMW
    e38 728i było jest e53 4.4 i e65 3.6
    Skąd
    Mława

    Post

    Współczuję kolego podejrzewam że doprowadzenie auta do jakiegoś tam ładu i składu wyjdzie więcej niż dałeś za auto mimo to trzymam kciuki a tak swoją drogą odpowiednia wiązanka w kierunku byłego właściciela już powinna lecieć...

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,520
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Przyznaj sie, ile ten samochód Cie kosztowal... sam gaz do niego dobry to 5 6tys..

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR
    Wybity banan jest do przeżycia.
    Z gazem jest ten problem, że musisz mieć homologację i ważny atest na zbiornik oraz fakturę za montaż jeśli gaz nie jest ujawniony w dowodzie rejestracyjnym. Tak więc zasadniczo trzeba instalację wymontować i zamontować nową z nowym zbiornikiem.

    Dziura w baku to istotna wada ukryta - można egzekwować.
    Wyciek z przekładni jeśli nie jest widoczny to też.

    Póki wisi w internecie zabezpiecz (wydruk do PDF) ogłoszenia dla celów dowodowych.
    -------------------------------------
    Broń Masowego Wyprzedzania.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Velocityraptor Zobacz posta
    Wybity banan jest do przeżycia.
    Z gazem jest ten problem, że musisz mieć homologację i ważny atest na zbiornik oraz fakturę za montaż jeśli gaz nie jest ujawniony w dowodzie rejestracyjnym. Tak więc zasadniczo trzeba instalację wymontować i zamontować nową z nowym zbiornikiem.

    Dziura w baku to istotna wada ukryta - można egzekwować.
    Wyciek z przekładni jeśli nie jest widoczny to też.

    Póki wisi w internecie zabezpiecz (wydruk do PDF) ogłoszenia dla celów dowodowych.
    Nie opowiadaj głupot proszę Cię ;) Rzeczy które wymieniłeś nie są wadami ukrytymi i wszystko można było sobie sprawdzić jeśli tylko by się chciało. Jeśli sprzedający jest osobą prywatną i nie prowadzi działalności to nie odpowie za takie wady. Nie musi się znać na samochodach i wiedzieć czy coś mu leci, kapie, ma luzy itd. Kolega może mieć tylko pretensje do siebie że nie sprawdził dobrze auta zanim kupił. Wystarczyło wjechać na kanał i wszystko byłoby jasne. O spojrzeniu w dowód rej. odnośnie gazu nie wspominając ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR
    Co do LPG to pewnie, widziały oczy co brały. Co do wahacza ok. Ale nie jest przyjęte przy zakupie rozkręcanie auta na części i sprawdzanie szczelności baku.
    Ważne też jest to co sprzedający oferował i o czym zapewniał. Twoje rozumienie przepisów o wadach ukrytych by prowadziło do nie stosowania ich do rzeczy używanych.

    Zatajenie cieknącego zbiornika paliwa można by nawet w kategoriach karnych rozpatrywać.
    Tym niemniej cała armia handlarzy na całym świecie żyje z naiwności i lenistwa ludzkiego, a pro****atura nie jest powołana do ochrony naiwnych.
    -------------------------------------
    Broń Masowego Wyprzedzania.

Podobne wątki

  1. Problem z odpalaniem 750i
    Przez R.SŁOMIŃSKI w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-08-2014, 22:45
  2. e32 750i problem klimatyzacja
    Przez go_go w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-06-2014, 16:02
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 17:53
  4. E38 750i '96r. i dziwny problem ze skrzynią
    Przez mariusz76a w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 16:38
  5. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 18:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •