Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: E65 N62B36 nierówna praca po wymianie czujnika położenia wałka rozrządu

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    34
    BMW
    E65 N62B36
    Skąd
    Skarżysko Kamienna

    Post E65 N62B36 nierówna praca po wymianie czujnika położenia wałka rozrządu

    Witam , mam mały problem z moją E65 . Wymieniłem uszczelniacze na zaworach i kpl. rozrząd bo stary łańcuch , ślizgi i napinacze były w stanie agonalnym . Silnik poskładałem , na początku chodził nie równo ale po przegazowaniu zaczął chodzić idealnie. Na wolnych obrotach nie było nawet najmniejszego szarpnięcia . Podpiąłem komputer żeby skasować stare błędy i okazało się , że czujnik położenia wałka wydechowego na banku 1 jest padnięty (samochód jezdził ale nie rozwijał pełnej mocy) . Czujnik wczoraj wymieniłem i od tej pory silnik ma wypadanie zapłonu na cyl 2 i 5 , czyli na przeciwnych cylindrach . Silnik odzyskał moc ale na wolnych obrotach jest tragedia . Próbowałem też kasować adaptacje silnika istą , ale nie pomogło .Skasowanie błędów powoduje normalną prace ale tylko przez chwile (20-30sek). Co może być przyczyną ? Jak był stary czujnik to silnik chodził ok .

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    34
    BMW
    E65 N62B36
    Skąd
    Skarżysko Kamienna
    Ostatnio troche walczyłem z samochodem i doszedłem do tego, że po odpięciu przepływki na odpalonym i ponownym podpięciu silnik pracuje dobrze . Odpiąłem silniczki od valvetronica i wszystko jest ok . Czy to wskazuje na wytarte zębatki valvetronica ? Wypadanie zapłonu teraz miałem na 2 4 6 cyl , po odpięciu niby wszystko jest ok .

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    Jak odepniesz silniczki to system Valve ustawia się max pozycji a sterowanie przejmuje przepustnica

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez laso Zobacz posta
    Jak odepniesz silniczki to system Valve ustawia się max pozycji a sterowanie przejmuje przepustnica

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
    Jak odepniesz silniczki, to się nie będzie w stanie przestawić do jakiejkolwiek pozycji.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    To fakt. Czujniki.

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez laso Zobacz posta
    To fakt. Czujniki.

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
    No dobra. To pełnym zdaniem :) Układ valvetronic przestawia się w pozycję maksymalnie otwartą i oddaje przepustnicy sterowanie silnikiem, gdy wykryje na czujniku niepoprawne położenie wałka mimośrodowego względem zadanej pozycji. Niekoniecznie oznacza to awarię mechaniczną samego układu, bo na przykład może być problem w samym czujniku, a częściej w samym podłączeniu przewodu do czujnika. Gdy odłączysz zasilanie do silniczków, zabierasz możliwość przestawiania wałków mimośrodowych. Teraz w zależności na jakiej pozycji te wałki się zatrzymają, tak będzie chodził silnik. Jest to raczej czynnik losowy, więc może być tak, że silnik będzie chodził normalnie, a może być tak, że będzie kulał.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    34
    BMW
    E65 N62B36
    Skąd
    Skarżysko Kamienna
    To co powiedzieliście to akurat wiem :) . Z tego co kiedyś czytałem to jak odepnie się przepływkę na odpalonym silniku valvetronic przestawia się na max , a ja odłączyłem silniczki po odpięciu przepływki . Ale dalej zastaniawia mnie czy to wina wytartych zębatek . Czy zapłon nie wypadał by na losowych cylindrach ? Bo widze , że najczęściej wypada na 2 4 5 6 .

  8. #8
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Od wytartej zębatki nie będzie wypadał zapłon, tylko wyskakiwał błąd check-engine. Wytarcie krzywek na wałku mimośrodowym i/lub dźwigienek pośrednich powoduje wypadanie zapłonu.
    Ostatnio edytowane przez damned1 ; 28-10-2016 o 18:11

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    82
    BMW
    E66 735 Li
    Skąd
    Niemcy
    Witam

    Koledzy, czy wie ktoś jak wymienić czujnik położenia wałka rozrządu? N62B36

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 05:23
  2. [silnik] błąd położenia wałka rozrządu?
    Przez evoria w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-07-2015, 17:15
  3. [diagnoza] Błąd czujnika położenia wałka rozrządu.
    Przez razyel w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-07-2013, 18:50
  4. Wyciek z pod czujnika wałka rozrządu
    Przez cinekpl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 11:41
  5. Problemy po wymianie czujnika wałka rozrządu
    Przez rastaomlet w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 04:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •