Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: M57N2 - znikający olej

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Ja do M47N2 lałem również Valvo albo Motula i wszystko było lux ;)
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    68
    BMW
    E65 FL
    Skąd
    Miasto
    Ale gęstość chyba w porządku. W sumie nie wiem dlaczego zamiast 5w30 jest zalewane od jakiegoś czasu 5w50... :D Dobrze tak więc markę oleju zmienię w obu wozach.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    68
    BMW
    E65 FL
    Skąd
    Miasto
    Wracając do szczelności mojego M57N2 to zauważyłem wyciek na końcu kolektora ssącego chyba na wysokości 6-go cylindra (jest nowy ma ok 30tys - wymieniłem ze względu na klapki) - czyli jednak problem z odmą ?HTN odśwież proszę zdjęcia w wątku :)

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez maciek49912 Zobacz posta
    Wracając do szczelności mojego M57N2 to zauważyłem wyciek na końcu kolektora ssącego chyba na wysokości 6-go cylindra (jest nowy ma ok 30tys - wymieniłem ze względu na klapki) - czyli jednak problem z odmą ?HTN odśwież proszę zdjęcia w wątku :)
    No dokładnie. Identyczny przypadek, jak u mnie - cylinder 6 leje po bloku.

    Cytat Zamieszczone przez maciek49912 Zobacz posta
    Tak przy okazji co myślicie o olejach MOBIL1 ?
    Hydrocrack. Tyle samo wart, co Castrol.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    68
    BMW
    E65 FL
    Skąd
    Miasto
    + tak własnie sobie zdałem sprawę z czegoś co wystąpiło jakiś czas temu. Silnik w moim 7er chodził przez jakieś 20 minut na wolnych - nie chciałem zmarznąć ( w sumie mam webasto więc nie musiałem zostawiać silnika włączonego...) po złączeniu Drive i dodania gazu zauważyłem że za autem pojawił się biały dym - absolutnie nie była to para tylko dym, pomimo tego że posiadam DPF. Myślę, że podczas pracy na luzie po prostu gdzieś zaczął zbierać się olej i po dodaniu gazu olej ten przedostał się do komory i został spalony.

    W takim razie w M47N2 olej również zostanie zmieniony na Motul - jednak nie wiem czy znajdę właściwy w przypadku gęstości 5w50. Jeżeli nie znajdę Motula to myślę, że ten będzie dobry VR1 RACING 5W50 ?
    Ostatnio edytowane przez maciek49912 ; 18-10-2016 o 17:24

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Skąd taka gęstość? 5W50? Jak jeździsz, że chcesz taką specyfikację lać - miasto, mieszanie, katujesz, dużo tras, czy jak? Taki olej, to bardziej przy mocniejszym katowaniu bym lał.

    Co do Twojego brania oleju. To wada konstrukcyjna każdego 3,0 od BMW (nawet w modelach F). Zresztą i w innych markach występuje ten problem, ale nie każdy o nim wie (większość silników z turbo - Imprezy, Evo, czy TSI).

    Nie próbuj wymieniać gumek pod kolektorem ssącym, bo to nie przez nie głównie leci. U mnie leciało na osiach klap wirowych. Tak, jak u Ciebie - leciało najbardziej przy 6-stym cylindrze, bo pompowane powietrze przez kolektor dolotowy z olejem rozbija się o ścianę i najwięcej właśnie tam spływało. Kombinowałem nawet z silikonem, ale ciekło dalej i stąd doszedłem, że musi lecieć właśnie przez ośki klapek.

    Wymontowałem więc klapki i zakorkowałem kolektor. Założyłem nowe gumki pod kolektor, 1.000km i cała lewa strona dalej w oleju. No to zdjąłem, poprawiłem na silikon do uszczelniania misek olejowych (jest nieco twardszy po zaschnięciu, niż zwykły wysokotemperaturowy) i to pomogło. Nie dawało mi jednak spokoju to, że zażynam tak sobie DPFa, więc poszperałem w necie i na forum Subaru Imprezy WRX znalazłem właśnie rozwiązanie z zewnętrznym separatorem olejowym.

    Żeby było zabawniej, międzyczasie wyczaiłem, ze M57N2 nie ma w ogóle separatora olejowego. Jest tylko ta pokrywka, która zresztą nie jest separatorem. Szczegóły znajdziesz w wątku o oil catch can.

    Poniżej zdjęcie po 1.500km - tyle oleju się zebrało (pewnie poznajecie wieczko od plaka):


    Resztę fotek i jak sobie zabudować separator znajdziesz w wątku.

    U mnie brał relatywnie sporo oleju. Zdarzało się, że jak goniłem i mocno turbo ssało, to poleciało mi 400ml na trasie do Polski - ok. 800km.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 18-10-2016 o 21:38

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    68
    BMW
    E65 FL
    Skąd
    Miasto
    W przypadku M57N2 wszystko jest tak jak u Ciebie czyli rozwiązanie jest, Gdy cisnę samochód mocno cieka dużo oleju, gdy jeżdżę spokojniej oleju znika mniej, wycieki tak jak u Ciebie...

    Co do M47N2 to eksploatacja wygląda w ten sposób: 90% trasa, wysokie prędkości (160+) - oczywiście na autostradach, dużo wyprzedzania - średnia wychodzi spokojnie powyżej 65-70 km/h tak więc nie jest źle. Silnik pracuje ekstra ale przeraziłem się, gdy wgłębiłem się w temat "syntetyków" sprzedawanych u nas, a w Niemczech jako półsyntetyki. Wolał bym przedłużyć żywot samochodów niż skracać, ponieważ bardzo lubię te wozy :))
    Ostatnio edytowane przez maciek49912 ; 18-10-2016 o 21:29

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    68
    BMW
    E65 FL
    Skąd
    Miasto
    HTN czy po zrobieniu tego separatora samochód w ogóle przestał "brać" olej ?

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Nie. Separator olejowy tylko zbiera olej.

    Jedyną opcją na zatrzymanie brania oleju odmą jest znalezienie na tyle efektywnego separatora, który można zamontować pod kopułką odmy. W grę nie wchodzą żadne fabryczne. Filcowy (bardziej efektywny) sam u siebie sprawdziłem i dolot niestety był również zalany. Może coś tam pomagał, ale wg mnie jego efektywność nie jest zadowalająca.

    Podsumowując: "ten typ tak ma". 0,5l/1000km według mnie to nie jest dużo, szczególnie, że nie żałujesz. Odejmij trochę gazu na trasach i zejdzie Ci do 200ml/1000km.

    Miałem wcześniej Mondeo 2,5 turbo i tamten przy mocnym katowaniu (220km/h gdzie się dało) potrafił wziąć 1l/800km. Przy spokojnej jeździe było ok. 500ml/1000km. Wszystko też szło odmą, ale w tamtej benzynie olej spalony przez silnik nie jest taki szkodliwy, jak w dieslu z klapami wirowymi i DPF'em. Nawiasem mówiąc, ten silnik Volvo mega dużo wytrzymał, a pastwiłem się nad nim okrutnie. 65.000km bez najmniejszych problemów z motorem.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 20-10-2016 o 19:45

Podobne wątki

  1. [silnik] E65 znikający olej, sporo błędów
    Przez jacek04 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-01-2016, 16:13
  2. [elektronika] demontaz alternatora m57n2
    Przez gabel w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-07-2015, 13:28
  3. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-11-2014, 22:18
  4. Znikający wsteczny. Dziwny problem. 5hp30
    Przez Kubcikus w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 08:16
  5. [silnik] E65 M57N czy M57N2 + kilka pytań o E65
    Przez kubosh w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2014, 18:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •