Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [ LPG] Gaśnie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych

    [ LPG] Gaśnie

    Witam panowie posiadam instalacje 1gen. w moim 730 oparta na reduktorze Lovato Super 190km...i mam mały problem gdy jade z wyzsza predkoscia i spokojnei redukuje bieg z 5 na 4 lub z 4 na 3 auto potrafi w momecie wcisnietego sprzegła zejsc z obrotami nawet do 500 a czasem i zgasnac...co moze byc przyczyna
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Volumax
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    415
    BMW
    Corvette C7, BMW BMW X6 40d, Jeep Grand Cherokee Summit
    Skąd
    Warszawa
    Witam

    To bardzo częsty przypadek. Masz źle ustawiony gaz i to wszystko. Jeśli chcesz to zrobić na szybko to możesz ograniczyć dopływ powietrza do filtra powietrza i będzie git. Ja w swojej w swojej św pamięci Viki poprostu zgniotłem lekko rure dolotową do filtra powietrza i problem ustąpił, lub drugi spos to wykrecić rurę powietrza lekko w stronę komory silnika ale wtedy silnik zasysa gorące powietrze co nie jest zdrowe dla autka. Nie wiem jak dopływ powietrza jest rozwiązany w e32 ale prawie na 100% jestem pewny że auto przy wyższych prędkościach dostaje za dużą dawkę powietrza i dławi silnik. Pewnie przy mniejszych prędkościach problemu nie ma pojawia się on przy wyższych prędkościach. Jeśli masz jak piszesz instalację I generacji to ustawienie gazu jest mozolne ale da się zrobić. Jeśli jednak chcesz zrobić to we własnym zakresie na szybko to możesz spróbować tego sposobu który opisałem.

    Pozdrawiam

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    69
    Źle dobrany stosunek LPG-zasysane powietrze. W I generacji ciężko to ustawić, a w całym zakresie obrotów wręcz niemożliwe...
    BMW 735 na lato....

    Koła mogą być cztery ale cylindrów musi być pięć...
    >>> A U D I QUATTRO <<<
    Auto na duży śnieg

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    ja to nazywam zdmuchiwaniem swieczki :) zanim zalozylem sekwencje w bylej e32 to tez mialem taki objaw i wsadzilek kapturek plastikowy ze znicza do rury dolotowej powietrza i problem znikl ;] wiec moj przedmowca dobrze radzi ,pozdrawiam

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    Co do tego kapturka kolego to mozesz jasniej wytłumaczyc co i jak...pozdrawiam
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    16
    BMW
    e32 750 i
    Skąd
    ielcz-laskowice
    kolego pomysl o zalozeniu blosa i po sprawie ja mam w e32 750 dwa reduktory i dwa blosy
    od tej pory brak problemow z gazem

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    nie radze blosa, tez to przepraktykowalem , szybko pozegnasz sie z przeplywomierzem i spalanie tez bedzie mega. kupilem znicz taki jak na cmentarz heh z kapturkiem plastikowym ( nie dekielkiem metalowym tylko kapturek plastikowy taka ala kapliczka) dobralem tylko odpowiedniej wielkosci zeby wszedl w rure ta ktora idzie do obudowy filtra powietrza. ten kapturek ma w kolo otworki zeby znicz sie palil i nimi bedzie powietrze przelywac z mniejsza moca i nie powinien juz gasnac, mozesz zrobic cos innego byle by troche ograniczyc doplyw powietrza

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    ale moze tez byc tak ze reduktor sie juz skonczyl i nastal jego czas ;] gdyby tak sie okazalo to moge ci odsprzedac za mala kase reduktor BRC SUPER ten najwiekszy jezdzilem na nim 2m-c bo przeszedlem na sekwencje tez w e32 m30b30

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    Reduktor odpada bo niecały miesiąc temu był regenerowany tzn. membramy uszcelki elektrrozawory, jutro powalcze z metadą z zniczem i sie okaze czy cos dało
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •