Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: NIVO wszyscy wiedzą tylko nie ja :)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    38

    NIVO wszyscy wiedzą tylko nie ja :)

    Witam przyszła pora na wymianę amortyzatora bo cieknie i na dodatek pękła sprężyna, i gdy zabrałem sie za naprawę zrobiłem wielkie oczy. Ponoć mam nivo ale tylko z tyłu (nie rozumiem... a przód co pies Zdżar??) co to jest to nivo na jakiej zasadzie pracuje?? Aa i żadnego przycisku od regulowania nie mam
    To dokładnie ten amortyzator

  2. #2
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    NIVO to samopoziomujące się zawieszenie tylnej osi. Działa w momencie gdy tył jest obciążony - pompy od NIVO "podnoszą" go w górę dzięki czemu bez wzlędu na to czy tylna kanapa i bagażnik są puste czy w bagażniku 3 trupy a na tylnej kanapie 300 kg tłuszczu to przy włączonym silniku auto wygląda tak samo ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    Nivo to coś jak zawieszenie w citroenach np. BX, samopoziomowanie tyłu auta i z tego co wiem nivo w e38 było tylko z tyłu. Jesli do auta bez nivo wsiądzie paru chłopa autko "siądzie" natomiast auto z nivo, podniesie się do optymalnej pozycji(jeśli jest odpalone). Nivo zasilane jest płynem CHF zalewanym jednoczesnie do wspomagania, (kolor ziolony), posiadasz dwusekcyjną pompe wspomagania która zasila równiez owe "amortyzatory" z tyłu autka poprzez kolektor wysokości, (lubi się pocić na zimmeringach). Za nadkolami masz "gruszki, kule" które sa swego rodzaju akumulatorem ciśnienia płynu w układzie zawieszenia nivo.
    Jak chcesz więcej info pisz na GG
    Zwróc uwagę jaki masz kolor plynu do układu wspomagania, musi być zielony. Zapewne ktos powie że ma nivo i kolor plynu czerwony,oczywiście też bedzie działac tylko o wiele szybciej zmęczy się caly układ wspomagania i samopoziomowania zawieszenia.

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    hmmm z tej rozmowy wnioskuję, że tak bardziej zaawansowana pompa wymaga większego zbiorniczka wyrównawczego bo z jakichś rysunków wychodziło, że takowe są 2 i nie wiedziałem dla czego. Dobrze myślę?? Jak się ma to NIVO zbiorniczek jest w kształcie walca i jest większy, czy nie ma to nic do tego?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    Tak przy nivo zbiorniczek jest większy.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    Hmm, a ja dobieralem plyn (tez mam Nivo) wg oznaczenia na korku od wspomagania. I mam czerwony, a nie zielony... A moze cos wiecej powiesz na temat tego plynu, bo wlasnie mialem zamiar wymienic caly.
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    niop chętnie posłucham na amorki nie patrzyłem ale widziałem zbiorniczek jaki mam. Już wiem dla czego siedząc z tyłu jest tak niesamowicie komfortowo :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Co do oleju to ja mam bezbarwny. Zdjęcia opakowania wysyłałem w innym poście i w innym temacie :D

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    250
    BMW
    Porsche Cayenne Turbo S
    Skąd
    KOŁO

    Re: NIVO wszyscy wiedzą tylko nie ja :)

    Cytat Zamieszczone przez borrad
    Witam przyszła pora na wymianę amortyzatora bo cieknie i na dodatek pękła sprężyna, i gdy zabrałem sie za naprawę zrobiłem wielkie oczy. Ponoć mam nivo ale tylko z tyłu (nie rozumiem... a przód co pies Zdżar??) co to jest to nivo na jakiej zasadzie pracuje?? Aa i żadnego przycisku od regulowania nie mam
    To dokładnie ten amortyzator
    Obrazek


    GDYBY BYŁO TRZEBA T AMORY DO TWOJEGO BMW MAM I SPRĘŻYNY TEŻ. Tel XXXXXXX lub XXXXXXX. z reguły e38 miało tylko regulowaną twardość zawieszenia. A sprawdź czy masz w przednich amorach z góry czujniki, a na konsoli pod klomą przycisk S-EDC? to by było to.


    Proszę użytkownika o zapoznanie się z regulaminem pkt 5 i pkt. 7 www.7er.pl
    http://forum.7er.pl/profile.htm?mode...dd06e17f2a16cd

  10. #10
    Kolego drew-max 750 może byś tak odwiedził najpierw odpowiedni dział. (odsyłam do lektury pkt 5 Regulaminu Forum) Jesteś tu od ponad roku i jak na razie masz całe 4 posty, ale jakoś nie widzę żebyś się przedstawił w odpowiednim dziale. A od oferowania części na sprzedaż również jest osobny dział, albo wiadomości PW. Szanujmy zasady panujące na forum bo się nam zrobi lakki burdel jak każdy będzie pisał co i gdzie chce.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •