Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: dziwna sprawa z plynem chlodniczym

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Husarz
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    248
    BMW
    e38 740i M62B44
    Skąd
    Brzeg

    Post dziwna sprawa z plynem chlodniczym

    Witam,
    mam taka przypadłość w swojej 7er gdy na zimnym odkręce korek raz plynu jest poniżej skali to doleje. Po kontroli za kilka dni stan trzyma idealnie, raz jest tak ze jak sprawdze plyn to wskaźnik mało nie wyskoczy ze zbiorniczka o co tutaj chodzi dodam ze jest LPG i silnik M62B44. Wtedy kiedy mam go feest wskazówka zanim osiagnie swoja pozycje mija nawet 50 km

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar bigboss23
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    87
    BMW
    e32 740 iL
    Skąd
    Terespol
    Ja bym stawiał na termostat

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Wyglada na to ze zapowietrza Ci sie uklad chlodzenia - pytanie ktoredy ?
    może Ci sie rozszczelniac chlodnica, parownik LPG (parowniki firmy KME Gold lub Silver nie puszczaja gazu do chlodzenia - rozwiazanie konstrukcyjne)

    Najprostszym rozwiazaniem ale troche niebezpiecznym jest spuszczenie plynu chlodzacego, zamkniecie ukladu korkiem wlewowym.
    Zdejmujesz jeden z wezy przy chlodnicy (im mniejsze fi tym lepiej) zaslepiasz jeden koniec a drugim wpompowujesz powietrze pod cisnieniem.

    Uklad chlodzenia ma zawor bezpieczenstwa w korku wlewowym wiec pompujesz do wartosci granicznej i w tym czasie nasluc***esz gdzie Ci dmucha.
    Przeważnie jest tak ze pusci przy niskim cisnieniu i juz wiesz gdzie.
    Kiepsko jest kiedy puszcza cisnienie i nie jestes w stanie zlokalizować.
    Najgorzej jest wtedy gdy pusci przy max. cisnieniu - teoretycznie wszystko powinno wytrzymac aczkolwiek roznie z tym bywa w urzywanych autach.

    Zanim podejmiesz prube cisnieniowa sprawdz uklad chlodzenia na zawartosc spalin.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Husarz
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    248
    BMW
    e38 740i M62B44
    Skąd
    Brzeg
    sprawdzałem układ na zawartość spalin i wszystko ok.
    znajomy ponoc wypatrzył jakies smugi po plynie kolo pompy wody ale w to mi sie nie chce wierzyc bo ja nic nie zauwazylem...
    z chlodnica mialem raz niedawno przebój ze spuchła i dziurka sie zrobila wiec ja chwilowo zalepilem ( jaka chlodnice? z allegro sa dobre czy nie bardzo? za 200 zl)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Najlepiej oczywiście oryginał ale jak budżet słaby to bierz taka na jaką cię stać. Wiadomo ze im droższa tym lepsza.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Husarz
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    248
    BMW
    e38 740i M62B44
    Skąd
    Brzeg
    Pytanie za 100 pkt. chlodnica nowa z allegro za 200 zl czy dobra uzywka? ;)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    13
    BMW
    730i E38
    Skąd
    Wrocław
    Ja miałem usterkę i ciężko to było wykryć. A dokładnie pękniecie króćca przy termostacie, taki plastikowy czarny z jednej strony kwadratowy na 4 śrubki a z drugiej okrągły pod wężyk. W sumie to powinno po prostu cieknąć ale może jakimś dziwnym sposobem tam dostaje się powietrze i układ zwiększa objętość.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Sprawa wygląda następująco.
    Uklad chłodzenia w BMW to układ ciśnieniowy zamknięty z zaworem bezpieczeństwa.
    W czasie rozgrzewania się plynu wszystko się rozszerza i nawet małe szczeliny zamykają się same - pozatym płyn chłodzący jest gesty i nie będzie sikał jak szalony gdy będzie mała szczelinka.
    W zbiorniczku uzupełniającym znajduje się płyn i powietrze.
    W miarę wzrostu temp. płyn nie zwieksza swej objetości ale powietrze tak - wypychając tym samym płyn ze zbiorniczka do układu chłodzącego.
    W momencie obniżania temp. plynu w zbiorniczku schładza się powietrze a więc zmiejsza swoją objętość co powioduje zasysanie powietrza nawet przez mikroszczeliny.

    Prosty test.
    Po przestanej nocy sprawdz czy przy odkręcaniu korka zassa Ci chodzby troszkę powietrza.

    Ps. kupiłem sobie chłodnice w zamienniku w nie wygórowanej cenie i jestem poki co zadowolony.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    53
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Sławno
    Podczas schładzania silnika płyn zmniejsza swoją objętość i potrafi zasysać powietrze z zewnątrz. Zrób test i na dość ciepłym silniku (koło 80 stopni)( ostrożne- gorący płyn, bierzesz to na swoją odpowiedzialność!) popuszczaj korek wlewu płynu, aby nadmiar ciśnienia upuścić, aż ledwo będzie syczeć powietrze, po czym zakręć go i niech stygnie do rana. Rano gòrny wąż powinien być zassanny i płaski przy szczelnym układzie. Jeśli nie to pobiera powietrze z zewnątrz. Muszą być spełnione warunki : płyn w obu wężach i układ wstępnie powinien być odpowietrzony.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Husarz
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    248
    BMW
    e38 740i M62B44
    Skąd
    Brzeg
    Na zimnym jak odkrece korek wlewu to slychac jak schodzi powietrze

Podobne wątki

  1. Dziwna sprawa e38 3.0 czy 4.0 ?
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 116
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 23:06
  2. problem z plynem chlodniczym i chlodnica E38
    Przez wyczyn w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 22:53
  3. [E38] 750 po fl - dziwna sprawa
    Przez Saillupus w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 20:06
  4. DZIWNA SPRAWA.. 3.0 czy 3.5 ?..
    Przez JointoVicz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 09:53
  5. dziwna sprawa
    Przez hrabia81 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-03-2009, 14:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •