Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 56 z 56

Wątek: Chip

  1. #51
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    bmw 7, nie będę Cię krytykował, zrobisz jak uważasz, bo to Twoje auto.

    Olej mineralny mocno koksuje i pierwsze objawy przypuszczalnie będą w padniętym turbo z racji zatkania otworów olejowych albo DPF z racji, że do silnika z DPF nigdy nie wolno lać mineralnego oleju. Kolejne narażone są wałki rozrządu i panewki. Taki słaby olej może też zatkać odmy i wtedy wypchnie Ci najprawdopodobniej uszczelniacz wału lub jakąś inną uszczelkę, a nawet wymiana uszczelki miski olejowej to masa roboty z podwieszaniem silnika = potężne koszty. Ja bym czym prędzej wymienił olej na pełny syntetyk (nawet hydrockrack na przepłukanie, ale nie lej oryginały, bo też mocno koksuje) i jak nie chcesz płukać motoru, to wymień go za 5.000km, a następna wymiana co max 15.000km.

    Teksty "jak był lany półsyntetyk, czy mineral, to nie wolno nic innego" świadczą o tym, że żadna bardziej nowoczesna myśl techniczna, niż Polonez, czy Golf III nie powinna być oddawana w ręce takiego mechanika. No, ale to moje prywatne zdanie.

    Nikt Ci źle nie życzy na tym forum, a niektórzy z nas mają nieco bardziej dosadny sposób troski o dobro Twojego samochodu (a tym samym Twojego portfela). Także nie obrażaj się i nie irytuj, bo nikt złych rad Ci nie daje. Po prostu siedzą tutaj ludzie, którzy maja już kilka lat te samochody i wiedzą co z czym się je. Przerabialiśmy tutaj zatarte wałki, braki mocy, wpadające klapki kolektora, ssanie oleju, przeróżne wycieki itd. Uwierz mi, że coś na ten temat jednak wiemy, a z pewnością znacznie więcej, niż Twój obecny mechanik. Może facet ma pojęcie, ale utknął z wiedzą w pewnych zakresach kilka lat wstecz, żeby nie powiedzieć, że powtarza zasłyszane mity.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 18-10-2016 o 18:23

  2. #52
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    57
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    radom
    Ok panowie dzięki za te wszystkie rady i czas poświęcony. Mam nadzieję że obecny blacharz mechanik doradzi mi tą wymianę i że wszystko będzie dobrze z tym silnikiem.
    Pzdr.

  3. #53
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,520
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Wlej po prostu totala 5w40 5l albo efla kosztuje na hurtowniach ~80 zl jak dobrze poszukasz. Nic sie nie rozszczelni... Tylko wymiana max co 10 000 tys bo po 6-7 olej zaczyna tracić właściwości (zaczyna go żreć i silnik coraz głośniej chodzi). 15w40 to zabójstwo dla takiego silnika a w okresie zimowym największe, bo ten olej na mrozie przypomina kisiel

  4. #54
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek

    Post

    Najlepszy olej to kujawski z biedronki. Tak mowi moja mama...

    A na serio to wszystko chlopaki juz napisali.
    Zrobisz jak chcesz.
    Pozdro.

  5. #55
    Początkujący Użytkownik Awatar szybkikwachu
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    26
    BMW
    E38 2.8 1996
    Skąd
    Warszawa
    Hmm... podsumowując : Im lepkość jest niższa, tym mniejszy jest opór oleju, a więc mniejsze są straty mocy silnika ( tak nawiązując do tematyki oleju i cdhipu - czyli zwiększenia mocy silnika :))

  6. #56
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki

    Post

    Reasumując im lepkość jest niższa to zerwanie filmu olejowego na panewkach wyższa i to się ma nijak do oporów chodzi o ekologię parametry olei zmieniają się co roku kilka lat temu e65 3.0d zalecany był 0w40 teraz jest 5w30 co uważam ,że szkoda silnika murowana, wyobraź sobie motor w x6 4.0d 306km , 80% silników ma ujebane panewki z racji zerwanego filmu oraz wymiany oliwy co 30 tys.,składałem dwa motory i wiem co mówię pompa daje ciśnienie że pazura może przeciąć ,aktualnie zalane silniki mobil1 5w50 zobaczymy na silniku zrobione 2 tys.pracuje jak jedwab.Wymiana max co 15tys.

Podobne wątki

  1. bmw e38 740 d chip
    Przez oizo_pl w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-01-2014, 23:16
  2. E87 chip
    Przez euro_tuned w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2012, 14:32
  3. E38 730 d CHIP
    Przez ELVIS w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 09:21
  4. [elektronika] CHIP Tuning Box
    Przez jareczek256 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 19:47
  5. [elektronika] Chip do BMW 750 V12
    Przez prezE32s w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-08-2011, 23:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •