Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 56

Wątek: Chip

  1. #41
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,390
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez bmw 7 Zobacz posta
    Nie żartuję. To opinia nie moja tylko czyjaś. Wiesz wolę posłuchć się mechanika niż ciebie bo on ma pojęcie jakiekolwiek a ty jesteś zwykłym zjadaczem chleba zakladam. Jeżeli on sie nie podją tego zadania to chyba jest jakieś ryzko nie uważasz.
    On bierze jakąś odpowiedzialność za to co robi tak?
    Przykładowo że posłucham ciebie i silnik mi padnie i co wtedy mi powiesz?????? Przykro mi haha więc wolę jeżdzić póki co tak a martwić sie póżniej to tylko samochód jeszcze w dodatku piętnasto letni złom nie nowy.
    Myślisz, że jak narobisz szkód w silniku przez zły olej to mechanik Ci koszta zwróci ? Na pewno ....

    Ci ''zjadacze chleba" z forum mają często większe pojęcie (poparte doświadczeniem) niż pseudo mechanicy, którzy leją minerala do E65 !
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  2. #42
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    57
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    radom
    Każdy ma rację po części. Ja chciałem wlać syntetyk ale stanowczo mnie od tego odwiedziono dlatego jest jak jest.
    Póki co auto już rozbiłem więc stoi u mechanika i zobaczę co on powie.
    To jest inny mechanik.

  3. #43
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ARIE(L)
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Skąd
    DROBIN
    Myślę Panowie, że już nie ma sensu tego tematu prowadzić dalej. Teraz każdy z forumowiczów przynajmniej zna Twoje prawdziwe podejście do auta. Uważam, że po prostu źle trafiłeś nie z autem a z wyborem forum. Tu większość dałaby się pociąć za swoje autko z logiem BMW bo to jest forum dla FANÓW aut z logiem BMW !!! A jak Ty mówisz, że jak się auto posypie to zrobisz ustawkę, zgarniesz kasę i będzie kolejne auto to myślę, że nie ma sensu już tego tematu drążyć. Każdy kto się wypowiadał w Twoim temacie ma większe pojęcie niż ten Twój mechanik bo minerał w takim aucie to profanacja. Tu chłopacy się martwią czy ich syntetyk to nie crack a tu nie widzisz nic złego w laniu mineralnego oleju. Co do 20 tyś to prędzej czy później każdy fan włoży w auto. Przynajmniej 20 tyś. A z tego co piszesz to wydaje mi się, że jak urwie Ci się tłumik to go po prostu podwiążesz drutem i to wszystko. Pozdrawiam serdecznie.

  4. #44
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Cytat Zamieszczone przez bmw 7 Zobacz posta
    [...]wszyscy mi radzili że jeżeli jest już taki olej zalany to taki trzeba zalać bo silnik się rozszczelni. Taka zasada panowała wiele lat temu i nadal panuje i większość sie tego trzyma.
    To mechanik mi tak doradził dla bezpieczstwa i posłuchałem się go. Bo nie chce jak któryś tu pan inteligent wkładać po 20tyś w stary samochód.
    Nie panuje. Pisałem Ci już kilka postów wcześniej.

    Cytat Zamieszczone przez bmw 7 Zobacz posta
    [...]Co do płukania silnika to też nie robi sie takich zabiegów w autach z takim przelotem bo sie silnik rozszczelini.
    Nie wiem ile wcześniej było jeżdżone na tym mineralu więc nie chcę tego już ruszać jak wleje teraz syntetyk to może sie to wszystko posypać. To są opinie dwóch mechaników żeby zostawić jak jest i częściej zmieniać olej co 10 000.
    Nie rozszczelni chyba, że to totalny trup, to lepiej od razu go sprzedaj, bo szkoda Twoich pieniędzy.

    Cytat Zamieszczone przez bmw 7 Zobacz posta
    [...]Jeżeli coś zacznie sie dziać z tym silinkiem to po prostu nie bede miał wyjścia i ktoś we mnie wjedzie wraka trzeba będzie sprzedać, oczywiście OC wypłaci pieniądze i kupić nowszego.
    Takich rzeczy nie pisze się na forum.

    Cytat Zamieszczone przez bmw 7 Zobacz posta
    Nie żartuję. To opinia nie moja tylko czyjaś. Wiesz wolę posłuchć się mechanika niż ciebie bo on ma pojęcie jakiekolwiek a ty jesteś zwykłym zjadaczem chleba zakladam. Jeżeli on sie nie podją tego zadania to chyba jest jakieś ryzko nie uważasz.
    Na jakiej podstawie uznajesz, że mechanik się zna? Jak dużo robił silników M57 w przeszłości, żeby można było potraktować go jako eksperta?

    Cytat Zamieszczone przez bmw 7 Zobacz posta
    [...]On bierze jakąś odpowiedzialność za to co robi tak?
    Przykładowo że posłucham ciebie i silnik mi padnie i co wtedy mi powiesz?????? Przykro mi haha więc wolę jeżdzić póki co tak a martwić sie póżniej to tylko samochód jeszcze w dodatku piętnasto letni złom nie nowy.
    Nie ważne kogo posłuchasz, decyzja (jakakolwiek by była) należy do Ciebie i Ty za nią ponosisz odpowiedzialność.

    Podsumowując przychodzisz tu z pytaniami, ale nie akceptujesz naszych odpowiedzi, więc ja się pytam: Czego w takim razie od nas oczekujesz? Że poprzemy Twoje działania, żebyś czuł się z nimi lepiej? Jak widzisz, nie popieramy.

  5. #45
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez bmw 7 Zobacz posta
    Nie żartuję. To opinia nie moja tylko czyjaś. Wiesz wolę posłuchć się mechanika niż ciebie bo on ma pojęcie jakiekolwiek a ty jesteś zwykłym zjadaczem chleba zakladam. Jeżeli on sie nie podją tego zadania to chyba jest jakieś ryzko nie uważasz.
    On bierze jakąś odpowiedzialność za to co robi tak?
    Przykładowo że posłucham ciebie i silnik mi padnie i co wtedy mi powiesz??????
    Zakładam ,że masz taką gwarancję na piśmie od tego "mechanika " ,a raczej kowala.

    Nikt Ci nie da takiej gwarancji , ja mechaników z takimi opiniami omijam z daleka i Ci powiem ,że nawet do starego M30B30 mam wlany syntetyk , nic nie cieknie ,wszystko gra.

  6. #46
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez BarteG Zobacz posta
    Nie chcę Cb wkur**** ale ciężko widzę twój mariaż z siódemką skoro zrobienie płukanki silnika i wymiana oleju wraz z kompletem filtrów na właściwy stanowi dla Ciebie finansowy problem. Pomyśl, że ja w dwa lata w auto włożyłem już 2 dychy (duży serwis pozakupowy, wymiana wtryskiwaczy + 2x serwis hamulców) Do tego w tym miesiącu czeka mnie dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów (2,5 tysiąca PLN) a na wiosnę wymiana obu amortyzatorów na przodzie (kolejne 2,5 tysiąca) Co zrobisz jak siądzie Ci skrzynia albo silnik???;>(nie czaruj się skoro ma wlany olej mineralny to nie jest w najlepszej kondycji)Czego Ty się spodziewałeś kupując luksusową piętnastoletnią limuzynę???;>Że zrobisz wszystko w garażu młotkiem i śrubokrętem???;> Zmień podejście stary, bo ten samochód Cie zniszczy psychicznie i finansowo...
    Niektórzy potrafią sami coś zrobić przy aucie i mają gdzie tym się zająć, wtedy koszty są sporo niższe, ale fakt , pytanie o cenę płukania silnika nie wróży takiego obrotu sprawy.

    --
    Pozdr.
    Hubert

  7. #47
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    57
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    radom
    Każdy ma swoją opinię po prostu bmw jest fajne i fajnie się tym autem jeżdzi. To moja druga siódemka kiedyś miałem e32.
    Po prostu dla mnie auto to nie pępek świata. Są rzeczy ważne i ważniejsze w życiu.
    Jeżeli drugi mechanik mi powie że można lać syntetyk to nie ja go kupię i wleję to nie o to chodzi.
    Co do ustawki to niestety takie jest życie jeżeli okaże sie kupą złomu to ustawka dojdzie do skutku bo nie mam zamiaru ładować aż takich pieniędzy w auto.
    Rozumiem was, ale zrozumcie też mnie.
    Dla mnie auto ma jeżdzić i być sprawne. Nie wlałem tego oleju z oszczędności ( bo taką łatkę mi wszyscy tu przyklejacie) tylko sugerując sie tym co ten mechanik powiedział oraz słowami poprzedniego właściciela.
    Prawdą jest że nie zarabiam 20tyś miesięcznie i nie włożyłbym takich pieniędzy żeby to auto zrobić i doprowadzić do pożądku. Mam trochę inny tok myślenia co nie znaczy że nie lubię Bmw bo uważam że są to najepsze auta a seria 7 jest super.
    Ja czytam wasze wiadomości ze zrozumieniem i jestem wdzięczny za wszystkie podpowiedzi.
    Chyba każdy też może mieć swoje zdanie i opinie również?
    Nie mam zamiaru jeżdzić tym autem długo ( rok może dwa) i chcę zmienić na nowszy model.
    To co jest do zrobienia zamierzam zrobić nie jak inny sugerują żeby przywiązać nna drut w garażu.
    Pozdrawiam.

  8. #48
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    W takim razie po co pytasz nas czy ten mineral jest problemem czy nie? Przecież masz mega ogarniętych mechaników (Cytryn, czy Gumiak?) to oni Ci powiedzą najlepiej jak użytkować BMW 7er. Tylko musisz poczekać aż z kanału wypchą Golfa trójkę bo akurat filtr powietrza piorą i jeszcze nie przesechł.

    Jak będziesz ją wystawiał na jakimś portalu aukcyjnym to podpisz, że od fanatyka marki i forumowicza.
    Pozdrawiam również
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  9. #49
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    57
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    radom
    Po to pyatm żeby znac opinię urzytkowników.
    Już ją znam.
    O dziwo w tym zakładzie robia podobno dużo bmw ale nie będę juz dolewał oliwy do ognia bo po co.
    pzdr

  10. #50
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz

    Post

    Cytat Zamieszczone przez bmw 7 Zobacz posta
    Po to pyatm żeby znac opinię urzytkowników.
    Już ją znam.
    O dziwo w tym zakładzie robia podobno dużo bmw ale nie będę juz dolewał oliwy do ognia bo po co.
    pzdr
    Zrobisz jak chcesz. Masz zamiar przez te dwa lata (tyle podobno chcesz mieć auto) jeździć na oleju mineralnym czy na wiosnę przyjrzysz się bliżej silnikowi???;> Jeżeli nie masz zamiaru robić wymiany oleju w tym momencie to przynajmniej sprawdź stan silnika po nadchodzącej zimie. Jeżeli w 2017roku nadal będziesz forumowiczem to jak widzisz zakładając wątek na tym forum (mimo krótkiego stażu założyłeś ich już kilka) i pisząc posta zawsze możesz liczyć na odpowiedź (a często i pomoc) forumowiczów, którzy mają już np. 3 siódemkę z kolei w swoich rękach (e38;e65;f01). Nie zawsze będzie to odpowiedź Cb satysfakcjonująca, ale na pewno zawsze fachowa. Mimo wszystko trzymam za Ciebie kciuki żebyś wiosną mógł czerpać z motta BMW (radość z jazdy) pełnymi garściami na naszych drogach:) Nie rozumiem tylko po co wyzywasz mnie od ''pana inteligenta'' - wyluzuj trochę:) Pomyśl, że nie tak całkiem dawno specjalnie dla Ciebie wklepywałem przez kilka minut pełen cennik filtrów do e65 czterech producentów.
    Jeszcze raz szerokości i radości z jazdy!!!

Podobne wątki

  1. bmw e38 740 d chip
    Przez oizo_pl w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-01-2014, 23:16
  2. E87 chip
    Przez euro_tuned w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2012, 14:32
  3. E38 730 d CHIP
    Przez ELVIS w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 09:21
  4. [elektronika] CHIP Tuning Box
    Przez jareczek256 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 19:47
  5. [elektronika] Chip do BMW 750 V12
    Przez prezE32s w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-08-2011, 23:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •