Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 56

Wątek: Chip

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez BarteG Zobacz posta
    Nie chcę Cb wkur**** ale ciężko widzę twój mariaż z siódemką skoro zrobienie płukanki silnika i wymiana oleju wraz z kompletem filtrów na właściwy stanowi dla Ciebie finansowy problem. Pomyśl, że ja w dwa lata w auto włożyłem już 2 dychy (duży serwis pozakupowy, wymiana wtryskiwaczy + 2x serwis hamulców) Do tego w tym miesiącu czeka mnie dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów (2,5 tysiąca PLN) a na wiosnę wymiana obu amortyzatorów na przodzie (kolejne 2,5 tysiąca) Co zrobisz jak siądzie Ci skrzynia albo silnik???;>(nie czaruj się skoro ma wlany olej mineralny to nie jest w najlepszej kondycji)Czego Ty się spodziewałeś kupując luksusową piętnastoletnią limuzynę???;>Że zrobisz wszystko w garażu młotkiem i śrubokrętem???;> Zmień podejście stary, bo ten samochód Cie zniszczy psychicznie i finansowo...
    Nie chciałem tego pisać, ale też mam wrażenie że kolega za bardzo zaszalał z autem (obstawiam że wyszła 21k z opłatami) i teraz jest problem...
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  2. #32
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Eh, chłopaki, dajcie spokój. To problem bmw 7. Może marzył o takim aucie tak, jak ja i sobie w końcu kupił, a Wy mu marzenie burzycie :).

    BarteG, ja w dwa lata włożyłem sporo mniej, bo robię wszystko sam (choć też szczęśliwie nie trafiłem), ale muszę przyznać, że jak będziesz wystawiał furę, to kupić po Tobie będzie jak strzał w 10-tkę. Mało kto dzisiaj tak dba o takie auta.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 17-10-2016 o 21:05

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta

    BarteG, ja w dwa lata włożyłem sporo mniej, bo robię wszystko sam (choć też szczęśliwie nie trafiłem), ale muszę przyznać, że jak będziesz wystawiał furę, to kupić po Tobie będzie jak strzał w 10-tkę. Mało kto dzisiaj tak dba o takie auta.
    Na wszystko mam faktury i dodatkowo wpisywane w zeszycik(oprócz wymian oleju bo ile można pisać:D)
    Jak będę wystawiał furę na sprzedaż to na 100% najpierw tu na forum a dopiero potem ewentualnie przy braku klienteli na którymś z serwisów aukcyjnych bo wolę żeby ktoś ogarnięty kupił(najlepiej pasjonat marki) i dalej o nią dbał. Ale to spokojnie jeszcze 75tys km(jakieś 3 lata jazdy) muszę nią zrobić:)

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Skąd
    Poznań
    Tylko rynek E65 jest zepsuty przez gruzy, jak bym chciał sprzedać swoją e65 to by pewnie nikt nie dzwonił.
    Bo ludzie nie myślą że u mnie w aucie nowe turbo, nowe zawieszenie całe, opony 20cali tez nowe. Wolą kupić złomka dojechanego.

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK

    Chip

    Niestety tak jest jak szukałem auta to zaczynałem od tych "tańszych" i rozciągalem swój budżet aż w końcu kupiłem jeden z droższych w tym roczniku i podobnym przebiegu ale w zamian mam 100% serwis w BMW rachunki za każda wizytę w serwisie itp. Przez jakiś czas miałem poczucie ze przepłaciłem za auto ale to uczucie minęło po 3 latach użytkowania jedyne co zrobiłem oprócz regularnych serwisów to świece żarowe z modułem i termostat który uśmiercił dpf. Całe zawieszenie sprawdzone na trzepakach niedawno ok, wtryski najgorszy ma -0.4 na zimnym silniku. W porównaniu do poprzedniego auta to utrzymanie 7 er kosztuje grosze.
    Ale to kwestia szczęścia do poprzedniego właściciela który dbał o auto.
    Mapę po wywaleniu dpf zrobiłem w profesjonalnym warsztacie na 590nm i z tego co pamietam coś koło 270km. Poprawa ogromna. Od ponad roku mam mapę i z autem nie dzieje sie kompletnie nic skrzynia chodzi identycznie jak przed nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych.
    Ostatnio edytowane przez lukassolski ; 18-10-2016 o 00:22

  6. #36
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    57
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    radom
    Witam wszystkich. Jeżeli chodzi o mnie i mój wkład finansowy w auto, to nie sztuką jest włozyć 20tyś jak tu któryś z użytkowników, sztuka jest tego nie zrobić. Nie twierdzę że chcę jeżdzic tym autem za darmo i bez dodatkowych kosztów choć z drugiej strony chyba tak by było super. Ja nie włożę 20tyś w takie auto bo jest to dla mnie bez sęsu.
    Co do oleju i innych napraw to nie robię tego w garażu młotkiem i śróbowkretem tylko u normalnego mechanika, może innych stać na serwis Bmw ale nie mnie a w szczególności nie tak starym autem.
    Z tym olejem to nie jest tak że mi szkoda 600zł na syntetyk tylko wszyscy mi radzili że jeżeli jest już taki olej zalany to taki trzeba zalać bo silnik się rozszczelni. Taka zasada panowała wiele lat temu i nadal panuje i większość sie tego trzyma.
    To mechanik mi tak doradził dla bezpieczstwa i posłuchałem się go. Bo nie chce jak któryś tu pan inteligent wkładać po 20tyś w stary samochód.
    Co do płukania silnika to też nie robi sie takich zabiegów w autach z takim przelotem bo sie silnik rozszczelini.
    Nie wiem ile wcześniej było jeżdżone na tym mineralu więc nie chcę tego już ruszać jak wleje teraz syntetyk to może sie to wszystko posypać. To są opinie dwóch mechaników żeby zostawić jak jest i częściej zmieniać olej co 10 000.
    Jeżeli coś zacznie sie dziać z tym silinkiem to po prostu nie bede miał wyjścia i ktoś we mnie wjedzie wraka trzeba będzie sprzedać, oczywiście OC wypłaci pieniądze i kupić nowszego.

  7. #37
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Zartujesz, prawda?

  8. #38
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    żaden zdrowy silnik się nie rozsczelni trup i owszem a jak chcesz mieć tanie auto to zachowam się jak typowy burak i polecam ci Matiza super furka mało pali a części za grosze.

  9. #39
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    57
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    radom
    Nie żartuję. To opinia nie moja tylko czyjaś. Wiesz wolę posłuchć się mechanika niż ciebie bo on ma pojęcie jakiekolwiek a ty jesteś zwykłym zjadaczem chleba zakladam. Jeżeli on sie nie podją tego zadania to chyba jest jakieś ryzko nie uważasz.
    On bierze jakąś odpowiedzialność za to co robi tak?
    Przykładowo że posłucham ciebie i silnik mi padnie i co wtedy mi powiesz?????? Przykro mi haha więc wolę jeżdzić póki co tak a martwić sie póżniej to tylko samochód jeszcze w dodatku piętnasto letni złom nie nowy.

  10. #40
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    57
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    radom
    Samochód kupiłem od handlarza więc nikt nie wie co się z tym autem działo wcześniej.

Podobne wątki

  1. bmw e38 740 d chip
    Przez oizo_pl w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-01-2014, 23:16
  2. E87 chip
    Przez euro_tuned w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2012, 14:32
  3. E38 730 d CHIP
    Przez ELVIS w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 09:21
  4. [elektronika] CHIP Tuning Box
    Przez jareczek256 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 19:47
  5. [elektronika] Chip do BMW 750 V12
    Przez prezE32s w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-08-2011, 23:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •