Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Na zimnym silniku nie pali na wszystkie cylindry v8

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław

    Na zimnym silniku nie pali na wszystkie cylindry v8

    Witam

    Od pewnego czasu mam pewien problem, mianowicie zdarzyło mi się to już po raz drugi w tym miesiacu ... Kiedy wstałem rano i poszedłem odpalić auto, silniczek odpalił od pyknięcia, natomiast po chwili przestał pracować na wszystkie gary ... Jadąc nim czułem jakby w ogóle nie miał mocy, telepało całą budą ... takie objawy utrzymywały się mniej wiecej 2 kilometry ... kiedy autko zagrzało się do 45 * jak ręką odjął ... Silniczek ogólnie pracuje bardzo równiutko ... Dopiero co wymieniłem uszczeliki dekli zaworowych wymieniłem oleje, świece, odme, dokreciłem pompe oleju i jeszcze kilka innych spraw. Podłączyłem autko pod komputer i wyskoczył mi błąd 1 cylindra . Podejrzewałem że może nie mieć zapłonu na tym cylindrze więc sprawdziłem cewki ... Cewki nie wygladają na sparciałe wręcz bardzo ładne wiec nie mam pojęcia co to może być ...

    Prosze o jakieś sugestie . Pozdrawiam

  2. #2
    7ka
    Gość
    podobnie mialem u siebie,okazalo sie ze mam do wymiany ta uszczelke bo mi olejem zawala swiece..

    swiece wymienilem i spoko.. niebawem chcialbym uszczelke zmienic :/

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa
    tak jest. Ja tez mialem dokladnie tak samo. Auto szarpalo, nie chodzil na wszystkic cylidnrdach..

    wymienilem swiece zaczelo pieknie wszystko stroic.
    Diagnoza: zarzygane olejem swiece i kaptury cewek. Zobacz czy te ostatnie nie nosza uszodzen mechanicznych

    Rozwiązanie:
    a. /tańsze/ komplet uszczelek - pod dekiel i pod swiecie.
    lub co gorsza
    b. cewki

    Swoja droga jak sciagniesz te stare uszczelki to pewnie bedziesz je mógł połamać:))

    Powodzenia
    per aspera ad astra

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    jak zrobiłeś te wymiany o których mowa to powinieneś pojechać trasę aby wypalić resztki oleju z kolektora wyrzucane przez niesprawną odmę. miałem podobne objawy po wymianie uszczelek pod dekiel i odmy auto pracuje idealnie.
    e32 v8 manual

  5. #5
    7ka
    Gość
    odma?

    to ja takze trzeba wymienic? jakie sa objawy jej niesprawnosci?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    mi auto brzydko chodziło na zimnym i do tego olej leciał po odmie więc był ubytek, wydaje m i się ,że wywalało olej w kolektor co powodowało takie dziwne zachowanie. czytałem ,że należy wiemienić a prawie nikt tego nie robi. Auto po tych wymianach chodzi jak powinno. Pali na wszystkie gary na zimnym itp. U mnie prawdopodobnie odma była taka jak wyjechała z fabryki.. :) Nie wiem co pomogło (czy odma czy wymiana uszczelek pod deklami) ale teraz działa jak trzeba. :)
    e32 v8 manual

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    U mnie też działa silniczek po tych wymianach jak bajeczka ... Ale rano na zimnym silniku po prostu nie pali ma na któryś z garów ... nie ma mocy i nie jedzie prawie do czasu kiedy się lekko zagrzeje ... nie wiem czy to wina kończącej się cewki ... Wspomnę, iż nie dzieje się tak za każdym razem tylko czasami mniej wiecej raz w tygodniu ...

    Jeśli chodzi o objawy niesprawności odmy to:
    1. Możesz mieć zaolejony kolektor ssący od środka (wystarczy wyciągnąć krokowca i włozyć palec do kolektora i sprawdzić)
    2. w okolicach odmy czyli dokładnie miedzy kolektorem a ścianą grodziową możesz mieć troszke oleju (ja tak miałem)
    3. Silnik chodzi nie równo, dusi się
    4. Dwie pierwsze świece zazwyczaj sa zaolejone

    Sugeruje przy okazji wymienić uszczelki dekli zaworowych

    Koszt operacji mniej wiecej : odma 140 zł ASO, Uszczelki 200 zł ASO + robocizna 250 zł (w moim przypadku)

    Pozdrawiam

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    518
    BMW
    accord :)
    Skąd
    warszawa
    a wahluja ci obroty czy tylko nie pali na garze?
    per aspera ad astra

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Ewidentnie nie pali na gar ... bo wali całą budą ... ale to tylko jakiś 1 km potem wszystko się uspokaja ... Jak się rozgrzeje to chodzi idealnie ...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    chcesz to pożyczę Ci cewki za 2 tygodnie w weekend i sobie podmienisz najpierw jedną potem drugą stronę.. ale skoro to się dzieje rzadko możesz tego nie zaobserwować.
    e32 v8 manual

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •