Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: E38 m60b40 nie odpala

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Nie może Ci się pojawiać po obu stronach przekaźnika 12V, tym bardziej na pompie paliwa nie może się pojawić 12 V na obu pinach.
    Wyciągam wnioski z tego co piszesz i wskazują one na tym etapie na uszkodzone zasilanie paliwowe.

    Ale masz racje. Wymień czujnik prędkości wału korbowego oraz czujnik położenia cylindrów i wtedy zobaczymy co dalej.
    Dodam ze nie ma sensu bawić się w zamienniki i używane bo szkoda czasu nerwów i pieniędzy.

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    157
    Skąd
    OKR
    Napisałem, że pojawia się +12V na obu pinach CEWKI przekaźnika po włączeniu zapłonu, więc jest to jak najbardziej ok skoro przekaźnik jest sterowany masą. Pisałem też, że napięcie do pompy nie dochodzi ;) Wszystko sprawdzone i wszystko pasuje, oprócz sterowania przekaźnika pompy. Więc jeśli podałem masę "na lewo" i auto dalej nie odpala to wnioskuję, że problem leży gdzieś indziej. Spróbuję dorwać kogoś z kompem, żeby nie wywalać kasy w błoto.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    To moze napisz czy po podpieciu sterowania przekaznika do masy zalacza ci sie pompa paliwa.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    157
    Skąd
    OKR
    Przecież już wcześniej napisałem że tak zrobiłem i że auto nie odpala...

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Ja sie nie pytam czy auto odpala tylko czy pompa sie zalacza.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    111
    BMW
    745i
    Skąd
    Bojadła
    Pewnie u Ciebie powód będzie inny ale kiedyś w moim e34 520i które było po swapie na m60b40 chciałem sobie sprawdzić od czego mam kompa silnika, wypialem wtyczkę by sprawdzić numer i wpiałem ja z powrotem, później kilka dni nie jeździłem autem w między czasie jeszcze wymieniłem świece. Po wymianie świec próba oddalania i zonk nie pali. Brak iskry na cewkach oraz ie zalaczala się pompa paliwa. Po 3 dniach rycia instalacji i schematów w necie na krótko podane napięcie na jeden z pinów na kompie i auto ozylo. Okazało że ze wewnętrzna część kostki od sterownika "zostaje w powietrzu" w obudowie kostki a sama obudowa idealnie dolega i mocno trzyma się na wejściu sterownika silnika, auto nie miało immo

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    157
    Skąd
    OKR
    Sanndman, Ty czytasz ze zrozumieniem? Jak byk napisane w moim ostatnim poście "że tak zrobilem" a jeszcze wcześniej, że pompa działa!

    JoGi, dla pewności sprawdzę. Dzięki ;)

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Napisales ze pompa dziala jak jest podpieta na ostro. Osobno napisales ze probowales tak jak ci pisalem ale oba watki nie sa ze soba spojne wiec zalozylem ze probowales i auto nie odpalilo. Cos w stylu mam spalone dynamo bo mi nie swieci zarowka w lampce bo przeciez zarowka swieci jak podepniesz na ostro.
    Nie wazne. Zakladam wiec ze przeleciales caly uklad paliwowy i wracac do niego nie bedziemy.

    Za iskre odpowiada u ciebie jeden czujnik i to ten na wale korbowym. Czujnik jest indukcyjny wiec posiada rezystancje na pinach. Sprawdz czy ja masz.
    Morzesz tez wyjac cewkofajke z jednego cylindra zalozyc swiece i sprawdzisz czy masz iskre.

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Cytat Zamieszczone przez Sanndman Zobacz posta
    Tak przy okazji ja zrobiłem u siebie taki ciekawy myk że przewód sterujący podpiąłem na stałe do masy i teraz pompka mi pracuje cały czas gdy mam przekręcony kluczyk na zapłon. Gdy cofam kluczyk pompka się wyłącza.
    Nie jest to rozsądne rozwiązanie. W razie wypadku tfu tfu pompa będzie cały czas walić wachą zanim ktoś nie wyłączy stacyjki.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    157
    Skąd
    OKR
    Dziś sprawdziłem rezystancję i czujnik wałka rozrządu ma trochę ponad 1200 Ohm, zaś czujnik położenia wału (ten przy kole) nie pokazuje żadnej rezystancji między pinami wiec chyba mamy sprawcę. Dla pewności jutro jeszcze kompa podłączę.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 27-10-2015, 13:34
  2. [silnik] Nie odpala.
    Przez cinekpl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2013, 13:05
  3. 750 nie odpala
    Przez ginspirations w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2012, 03:46
  4. [silnik] Nie odpala...
    Przez Bashek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 18:43
  5. [elektryka] Nie odpala m60b30 kręci, a nie odpala
    Przez 7er Fanatic w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 16:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •