Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Wątek: Same problemy , e65.4.4+lpg, dłuższy post.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    14
    BMW
    e65 4.4
    Skąd
    Nowy Sącz

    Post Same problemy , e65.4.4+lpg, dłuższy post.

    Witam wszystkich którzy nie poczuli sie powitani w dziale powitań;). Chciałbym wam opisać moją dotychczasową przygodę z e65 które zakupiłem jakieś 4 miesiące temu. Prosze o ewentualne rady i spostrzeżenia. Samochód kupiłem za 33tys. Rocznik 2003- spodziewałem się i byłem przygotowany że w tej cenie będe musiał w auto zainwestować jeszcze sporo kasy- liczyłem 10-15tyś. Nie myliłem się. Po przeczytaniu setek tematów z forum wiem jedno- poprzedniego właściciela nie było ewidentnie stać na utrzymanie tego samochodu. Z każdym dniem staram się rozwiązywać problemy ale w Nowym Sączu nie jest łatwo- najchętniej dał bym komuś te 15tyś i powiedział-auto ma być zrobione mega-od a do z. Problemy z jakimi sobie już poradziłem to kompletna wymiana układu hamulcowego z tyłu. Wymieniłem również całą instalacje lpg (poza butlą). I tu moje 1 pytanie. Stara instalacja cały czas pracowała na lpg. W tej nowej- stag 300-8, przy gwałtownym przyspieszeniu przełącza się na Pb. Nie jestem jakimś ekspertem, ale moje pytanie brzmi- czy przy silniku który niejako dobrze współpracuje z instalacją nie da się jej tak wysterować by pracowała wyłącznie n lpg?. Kolejnym problemem jest masa pierdół które na przemian działają lub nie- składanie lusterek, odsuwanie kierownicy po wyjęciu kluczyka, podświetlanie klamek itp. Raz działa, raz nie działa. Mam również problem chyba z alternatorem ponieważ mam błąd czujnika poziomu oleju. Sądze że coś z prądem w tym samochodzie jest nie tak i jakaś jednna wspólna przyczyna tego wszystkiego jest. Samochód ogółem mówiąc nie jeździ płynnie. Skrzynia mimo {triku} nie jezdzi dobrze. Szarpie- w stosunnku do poprzedniego mojego samochodu (e90 2.0d) jezdzi fatalnie. Obroty falują przy około 2000 przy obciążeniu, a w dodatku kilka razy przy wrzuceniu R auto jechało do przodu. Ostatnio pojawił się również problem z wrzuceniem D- komunikat był w stylu: tylko na odpalonym samochodzie można wrzucić bieg- a samochód był odpalony. Zdziwienie totalne. Moim następnym krokiem (przyszły tydzień poniedziałek) jest oddanie samochodu do mechankia- z następującym planem- domontaż :skrzyni,przekłądni,alternatora- oddanie do specjalistów którzy się tym zajmują. Ponadto sprawdzenie podpory wału, łącznika elastycznego i reszty gumowych elementów. Zastanawiam się również nad wymianą aku na nowy. Post jest przydługi ale jest tak długi jak poziom debilizmu poprzedniego właściciela mojego samochodu. Może któraś z awarii łudząco przypominna waszą i poradzicie coś , cokolwiek, bo wiedza mechaników którzy skończyli edukacje na 1.9tdi jest oszałamiająco niska. Pozdrawiam, Tomek
    PS1. Czy jest coś co polecacie przy okazji takiego remonntu gdzie auto bedzie rozebrane , spraewdzić, wymienić??
    Ostatnio edytowane przez tomeknsbmw ; 08-10-2016 o 11:05

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    170
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Cześć Tomek,

    -lpg, pierwsza sprawa ile masz parowników, jeżeli jeden to bardzo źle, jeżeli 2 to jakie?, jaki jest reduktor w butli, "tomasetto sport" to jest ok, może inne też są ok ,ale nie wszystkie, jaka jest zastosowana miedź jako przewód zasilający z butli-reduktora do parowników, głównie chodzi o średnicę. Jakie masz filtry gazu, jeden czy 2, jakie średnice przewodów zasilających je. Zakładam że wtryskiwacze masz na jakimś poziomie, np. hanna. Wszystko to ma znaczenie dla chwilowego dużego zapotrzebowania na gaz, które zachodzi przy ostrym deptaniu. Warto poczytać o instalacjach LPG. To że u Ciebie się przełącza na PB to nic takiego, da się z tym zyć, ja też tak mam. Przy ostrym bucie przełączy się, ale ile czasu tak jeździmy, są ważniejsze rzeczy odnośnie LPG, instalacja musi być fachowo zamontowana, i ustawiona, zbyt uboga mieszanka wypala gniazda zaworowe

    -blad czujnika poziomu oleju, na 99% masz założony nie oryginalny regulator napięcia, i taki regular bywa często zakładany przez warsztaty zajmujące się regeneracjami alternatorów, z niezrozumiałych mi powodów, chyba chcą więcej zarobic..., który nie obsługuje lini CAN jak dobrze pamiętam do komunikacji z komputerem auta. Zacznij od niego, nie wiem jak jest u Ciebie, ale jak bys miał 4.8i to bym Ci powiedział jaki kupić z valeo, ogromne trudności są z dobraniem prawidłowego, chaos w katalogach z ich regulatorami.

    -skrzynia, falowanie obrotów to najprawdopodobniej konwerter.

    --
    Pozdr.
    Hubert
    Ostatnio edytowane przez hubizx ; 08-10-2016 o 13:21

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Przełączanie na Pb przy mocnym bucie chroni Twój silnik przed przegrzaniem. Każda dobra instalacja LPG ma taki tryb. Zmienisz to i jak ostrzej jeździsz, to niedługo będziesz miał głowicę do roboty.

    Co do nie działającej elektroniki, to temat rzeka. Zacznij od wymiany załatwienia sprawy z alternatorem; później ewentualnie wymiana baterii. One mogą być tego przyczyną - pewne elementy mogą nie działać, jak jest spadek napięć.

    Co do skrzyni, to pierwszy punkt, to sprawdzenie kiedy w ogóle olej był wymieniany. Drugi punkt, czy miska nie cieknie (u mnie po roku znowu zaczęła), Trzeci to poziom oleju w skrzyni. Jak to wszystko jest OK, to skrzynia albo konwerter są do wymiany/regeneracji/naprawy.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 08-10-2016 o 13:42

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    14
    BMW
    e65 4.4
    Skąd
    Nowy Sącz
    Widze wiec dobra droge obralem. Posty bardzo fachowe i pomocne. Dzieki panowie. Czekam na ew.dalsze opinie.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    Mam KME jeden parownik tylko podwójny i instalacja się nie przechodzi na PB. Nawet nie mam ustawionego dodawania PB na kompie bo daje radę.
    Z tym ruszaniem do przodu i komunikatem ze tylko podczas pracy silnika też tak miałem. Okazało się że był pęknięty adapter w skrzyni( to taka uszczelka) oraz olej wyciekał. Miałem 2,5 litra w skrzyni.
    Z tymi szarpaniami to mogą być tłoczki w mechatroniku.
    Jest mnóstwo info w internecie jak rozebrać mechatronika i jak prawidłowo dolać oleju.
    Wpisz w google 6hp26 mechatronic oraz instrukcja ZF

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Ten silnik spokojnie pójdzie nawet na jednym reduktorze tylko odpowiednim ,oczywiście większy przekrój przewodów .Co do przełączania na PB przy pełnym obciążeniu może to być celowo zaprogramowane bo sam tak robiłem ale może też być spowodowane spadkiem ciśnienia co można bez problemów ustalić czytając dane w czasie jazdy ze sterownika LPG. Co do reszty to jak widzę chiński regulator napięcia ,który nie powoduje większych problemów tylko błąd czujnika poziomu oleju i brak komunikacji z alternatorem - oryginał 450PLN . Dobry akumulator w tym aucie to podstawa.Przydała by się dobra diagnostyka komputerowa i wszystko się wyjaśni .Widoczny problem z konwerterem - typowy - jak już wcześniej napisane sprawdzić trzeba skrzynię pod kątem ilości oleju i wycieku ewentualnie zregenerować sprzęgło.
    Na początek po zakupie zawsze zalecam dobrą diagnostykę komputerową z naciskiem na dobrą a nie tylko odczyt i kasowanie błędów chińskim kablem z aukcji ,wymiana wszystkich płynów ,przegląd zawieszenia ,silnika pod kątem wycieków,wymianę świec z fajkami - ogólnie sprawdzasz wszystko i robisz co trzeba nie dając się naciągać na koszty :)
    Tak na marginesie co w tym aucie trzeba robić żeby wydać na nie na wejściu 15 tys.PLN i dlaczego kupiłeś tak zdezelowany egzemplarz za taką kasę ?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja bym zaczął przede wszystkim od alternatora (ładowania) oraz jak zajdzie potrzeba akumulatora. Skoki napięcia oraz spadki wraz ze słabym akumulatorem będą z tego auta robiły istny cyrk.
    Co do skrzyni biegów to tu masz dwa linki (bardzo wartościowe)
    http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtop...?f=15&t=258553
    http://www.prnd.pl/6hp26-skrzynia-au...a-zf,4,41.html
    Przykro mi ,że dostało Ci się takie auto ale znów potwierdziła się moja teoria ,że 33 tys to za mało żeby kupić dobre E65 nawet z 2003 roku.
    Szczerze,to jak czytałem Twojego posta to włosy mi się na głowie jeżyły.
    Dasz radę bo widzę ,że jesteś pozytywnie nastawiony . Wszystko jest do zrobienia tylko jakim kosztem

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    142
    BMW
    bmw e65 740i
    Skąd
    lublin
    niestety w polsce wiekszosc aut jest w podobyn oplakoanym stanie . po obejrzeniu kliku sztuk ktore ledwo trzymyaly sie jednej calosci zdecydowałem sie dolozyc pare zlotych i szukac samochodu u naszych sasiadow i nie zaluje tego fakt mzoe wyszlo drozej ale jak narazie z autem nic powaznego sie nie dzieje odpukac .a kupic tanio i potem jezdzic od mechanika do mechanika tracic czas nerwy i wyrywac sobie wlosy z glowy nie chcialem. zycze koledze udanej i krotkiej walki z usterkami

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez bobson740 Zobacz posta
    niestety w polsce wiekszosc aut jest w podobyn oplakoanym stanie . po obejrzeniu kliku sztuk ktore ledwo trzymyaly sie jednej calosci zdecydowałem sie dolozyc pare zlotych i szukac samochodu u naszych sasiadow i nie zaluje tego fakt mzoe wyszlo drozej ale jak narazie z autem nic powaznego sie nie dzieje odpukac .a kupic tanio i potem jezdzic od mechanika do mechanika tracic czas nerwy i wyrywac sobie wlosy z glowy nie chcialem. zycze koledze udanej i krotkiej walki z usterkami
    Ja tak samo

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    14
    BMW
    e65 4.4
    Skąd
    Nowy Sącz
    Ja z racji pracy w Norwegii (system 12 dni w pracy potem 7 w domu) za bardzo nie miałem czasu na szukanie na zachodzie;) Auto już u mechanika i na gorąco jedynie wykonal mi test akumulatora specjalnym narzędziem (nie miernikiem). Wyszło ok. Co do skrzyni, poradził wymiane całkowitą oleju. Ma do tego spejalną maszyne, ale ostrzegł, że potrzebne będzie około 15 l oleju. Na wyłukanie skrzyni oraz zalanie. Mam nadzieje że wszystko pójdzie do przodu. Zdam relacje jak tylko będe coś wiedział, bo może coś ciekawego będzie, co komuś sie sprzyda.Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •