Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 70

Wątek: Same problemy , e65.4.4+lpg, dłuższy post.

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @Tomeknsbmw ja bym nie liczył na cuda z tą wymianą oleju ale mimo wszystko kibicuję Ci i oby to pomogło. Daj znać co i jak po wymianie.
    Zmierzyliście ładowanie alternatora w dłuższym czasie jego pracy ? Chodzi o to ,czy nie robi jakiś znacznych skoków napięcia w trakcie normalnej jazdy.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Skąd
    Poznań
    Podepnę się, u mnie alternator czasami wali na 12.6 skok na ułamek sekundy a potem znów 13.8 pod obciążeniem.
    Widać że ktoś go regenerował wcześniej bo mam błąd komunikacji z nim.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Twój mechanik proponuje Ci wymianę dynamiczną oleju. Osobiście w nią nie wierzę. Obrazowo: masz 0,5l szklaki coli, weź teraz przelewowo wlej 0,75l czystej wody; będziesz miał szklankę czystej wody? No oczywiście, że nie. Na forum znajdziesz jak wymienić olej i zregenerować sobie mechatronikę. Pamiętaj, że i tak musisz wymienić miskę na nową, bo jest przy niej filtr, więc nie ma co przepłacać za nieskuteczne metody, które tak, jak miro napisał -€“ nie przyniosą skutku. U Ciebie mechatronikę trzeba serwisować według mnie.

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Dokładnie. Czyszczenie, nowe tłoczki,separator i adapter. Podesłałem Ci instrukcję nieco wcześniej . Chyba 7 post. Potem nowa misa z filtrem i nowy olej. Teraz szkoda kasy.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Odnośnie problemów z elektroniką, to obstawiam jak już wcześniej większość pisała koniecznośc diagnozy alternatora i ewentualną wymianę aku. Podobno klema przeciwpożarowa też potrafi powodować masę błędów i problemów z elektroniką. Odnośnie skrzyni biegów, to moim zdaniem ewidentnie solenoidy mechatronika do wyczyszczenia lub do wymiany. Robiłem wymianę całego oleju wraz z tłumikami, płytą separatora, miską i adapterem. Olej był czysty, osadzonych opiłków prawie wcale, ale dopiero podczas czyszczenia solenoidów wypływało dużo, wręcz mnóstwo ciemnoszarej mazi, to było miejsce w którym osadzało się najwięcej syfu, pozostałe elementy były niemalże idealnie czyste i nic nie wskazywało na to, że gdzieś mogą być jakieś nieczystości. Dlatego jestem zdania, że to solenoidy (elektromagnesy) najszybciej i jako pierwsze się zabrudzają i to tam pojawia się początek problemów z działaniem skrzyni.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    170
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    @Tomeknsbmw ja bym nie liczył na cuda z tą wymianą oleju ale mimo wszystko kibicuję Ci i oby to pomogło.
    Popieram, w całej rozciągłości, nie za często wymiana oleju pomaga.

    Odnośnie regulatora napięcia z wcześniejszych postów to te 450PLN to chyba w serwisie, do 4.8 kupowałem za 150zl również oryginał.

    --
    Pozdr.
    Hubert

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski

    Post

    Zależy od regulatora. Ja mam Valeo i te akurat się nie psują, dlatego nie warto w takim przypadku go wymieniać. U mnie wystarczyła wymiana szczotek i profilaktycznie wymieniłem łożyska, bo to najbardziej zużywające się elementy alternatora.
    Ostatnio edytowane przez Polus111 ; 10-10-2016 o 20:38

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @Polus111 ogarniałeś skrzynie sam ,czy oddawałeś w jakieś dobre ręce ?

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Demontaż miski i mechatronika u znajomego na podnośniku, w międzyczasie kiedy spływał stary olej zabrałem się za rozebranie i regenerację mechatronika i tym osobiście się zajmowałem. Nie jest to trudne, ale sporo śrub, z najważniejszych rzeczy, to trzeba mieć mały klucz dynamometryczny, bo płyta separatora musi mieć równomierny docisk. Wszystkie części załatwił mi Sebek. Niestety adapter który od niego dostałem nie był taki sam jak mój, bo miał taką wypustkę, która uniemożliwiała jego montaż, adapter który zdemontowałem u mnie nie miał na kołnierzu żadnej wypustki. Dlatego przełożyłem tylko same uszczelki, w zasadzie taki zabieg w zupełności wystarcza, bo sam adapter nie zużywa się, tylko właśnie jego uszczelki.

    Edit: Adapter wyglądał na solidny, rozszczelniony nie był na pewno. Dobrze wiedzieć, że tak to wygląda. Nie przypuszczałbym, że może gdzieś pęknąć sam adapter, nie chciałem już zawracać głowy, dlatego nie dzwoniłem i pomyślałem, że sama wymiana uszczelek załatwi sprawę. Myślę jednak, że będzie ok z tym adapterem który był wcześniej...
    Ostatnio edytowane przez Polus111 ; 11-10-2016 o 15:04

  10. #20
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    @Polus111


    na dzień dzisiejszy do skrzyń 6HP26 i 6HP28 występuje tylko jeden rodzaj adaptera właśnie z ta wypustka.

    Jeżeli masz u siebie wersje bez - wypustkę należy przypiłować / usunąć.

    Niema dwóch rożnych wersji tego adaptera.

    Szkoda ze nie zadzwoniłeś - wszystko bym ci wytłumaczył bo adaptery najczęściej pękają na plastiku a nie na uszczelce.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •