Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Wątek: Same problemy , e65.4.4+lpg, dłuższy post.

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    14
    BMW
    e65 4.4
    Skąd
    Nowy Sącz

    Post Same problemy , e65.4.4+lpg, dłuższy post.

    Witam wszystkich którzy nie poczuli sie powitani w dziale powitań;). Chciałbym wam opisać moją dotychczasową przygodę z e65 które zakupiłem jakieś 4 miesiące temu. Prosze o ewentualne rady i spostrzeżenia. Samochód kupiłem za 33tys. Rocznik 2003- spodziewałem się i byłem przygotowany że w tej cenie będe musiał w auto zainwestować jeszcze sporo kasy- liczyłem 10-15tyś. Nie myliłem się. Po przeczytaniu setek tematów z forum wiem jedno- poprzedniego właściciela nie było ewidentnie stać na utrzymanie tego samochodu. Z każdym dniem staram się rozwiązywać problemy ale w Nowym Sączu nie jest łatwo- najchętniej dał bym komuś te 15tyś i powiedział-auto ma być zrobione mega-od a do z. Problemy z jakimi sobie już poradziłem to kompletna wymiana układu hamulcowego z tyłu. Wymieniłem również całą instalacje lpg (poza butlą). I tu moje 1 pytanie. Stara instalacja cały czas pracowała na lpg. W tej nowej- stag 300-8, przy gwałtownym przyspieszeniu przełącza się na Pb. Nie jestem jakimś ekspertem, ale moje pytanie brzmi- czy przy silniku który niejako dobrze współpracuje z instalacją nie da się jej tak wysterować by pracowała wyłącznie n lpg?. Kolejnym problemem jest masa pierdół które na przemian działają lub nie- składanie lusterek, odsuwanie kierownicy po wyjęciu kluczyka, podświetlanie klamek itp. Raz działa, raz nie działa. Mam również problem chyba z alternatorem ponieważ mam błąd czujnika poziomu oleju. Sądze że coś z prądem w tym samochodzie jest nie tak i jakaś jednna wspólna przyczyna tego wszystkiego jest. Samochód ogółem mówiąc nie jeździ płynnie. Skrzynia mimo {triku} nie jezdzi dobrze. Szarpie- w stosunnku do poprzedniego mojego samochodu (e90 2.0d) jezdzi fatalnie. Obroty falują przy około 2000 przy obciążeniu, a w dodatku kilka razy przy wrzuceniu R auto jechało do przodu. Ostatnio pojawił się również problem z wrzuceniem D- komunikat był w stylu: tylko na odpalonym samochodzie można wrzucić bieg- a samochód był odpalony. Zdziwienie totalne. Moim następnym krokiem (przyszły tydzień poniedziałek) jest oddanie samochodu do mechankia- z następującym planem- domontaż :skrzyni,przekłądni,alternatora- oddanie do specjalistów którzy się tym zajmują. Ponadto sprawdzenie podpory wału, łącznika elastycznego i reszty gumowych elementów. Zastanawiam się również nad wymianą aku na nowy. Post jest przydługi ale jest tak długi jak poziom debilizmu poprzedniego właściciela mojego samochodu. Może któraś z awarii łudząco przypominna waszą i poradzicie coś , cokolwiek, bo wiedza mechaników którzy skończyli edukacje na 1.9tdi jest oszałamiająco niska. Pozdrawiam, Tomek
    PS1. Czy jest coś co polecacie przy okazji takiego remonntu gdzie auto bedzie rozebrane , spraewdzić, wymienić??
    Ostatnio edytowane przez tomeknsbmw ; 08-10-2016 o 10:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •