Strona 8 z 22 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 219

Wątek: E32 750iL palenie oleju, płukanie/czyszczenie silnika z nagarów po długim postoju

  1. #71
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B

    Post

    a mowilem ze ten janmor to najgorsza tandeta

    do fiata moze bym zalozyl

    czytalem opinie, ze ze reklamacje, przebicia
    a potem to wymieniaj w 750, wiecej czasu i za robocizne zaplace nize te janmory warte
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 12-10-2016 o 16:48

  2. #72
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Supermen Zobacz posta
    Widzę, że jedynie przy dodaniu gazu lekko zatrzeszczy w radiu. Janmor... Tanie były to nie będę na razie wydziwiać.

    Chodzić chodzi. Teraz trzeba dalej ogarniać a do wiosny będę szukać beru z nowymi impulsatorami.

    Tak sobie myślę, czy nie przeprowadzić synchronizacji DME. Gdzieś coś mi się obiło o uszy. Pomoże to w czymś?
    niestety nie, musisz pojeździć, adaptacje się zrobią same

    jeśli chodzi o przewody to jednak zmienili parę rzeczy

    po pierwsze teraz mają podwójną izolację z silikonem, ja mam tylko EPDM(Beru, Bremi itd też ma tylko EPDM, bo takie były OEM), czyli powinno być lepiej, ale może coś z długością wykombinowali jak piszesz
    a druga sprawa dziwna to to, że ja za nie w 2009 płaciłem prawie 500 pln, a teraz kosztuja 300 :) A też kupowałem bezpośrednio od nich
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 12-10-2016 o 17:39

  3. #73
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Franco750 Zobacz posta
    a mowilem ze ten janmor to najgorsza tandeta

    do fiata moze bym zalozyl

    czytalem opinie, ze ze reklamacje, przebicia
    a potem to wymieniaj w 750, wiecej czasu i za robocizne zaplace nize te janmory warte
    Kolego miałeś Janmory MIEDZIANE, że tak uważasz, czy tylko wiedzę czerpiesz z internetu?

    Po pierwsze trzeba umieć założyć i poprowadzić oraz kupować tylko z miedzianym rdzeniem.

    Powtarzam, że nie mam z tymi przewodami żadnego problemu od wielu lat.

    Oczywiście można kupić BERU za cztery razy większą cenę. Zapewne wytrzymają dłużej.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 12-10-2016 o 16:57
    pozdrawiam Bartek

  4. #74
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Dziwna sprawa z tą pracą na wolnych obrotach.

    Zrobiłem prawie 50km. Auto prowadzi się bajecznie, zbiera się jak marzenie. Nie ma żadnej zamułki na wciśnięcie pedału gazu czy to delikatnie czy kick down.

    A jednak na postoju telepie nim. Po przejechanej trasie macha w górę i wypsikałem czyścik do hamulców szukając jakichś lewych poborów powietrza. Nic.

    Potem wziąłem wodę i atomizerem psikałem po wszystkim co elektryczne szukając przebić. Nic.

    Po zgaszeniu auta wpadłem na pomysł, że może jeszcze kontaktem wszystkie wtyczki idące do wtrysków zapryskam.

    Ale ani razu nie było podczas jazdy problemów z jakąś utratą mocy. Gdyby nie to telepanie to bym powiedział, że jest idealnie.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  5. #75
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    ale to są jakieś mocne wibracje, czy takie delikatne, które czuć w środku? czy dosłownie telepie silnikiem? te delikatne mamy wszyscy jak pisal Mario i z tym nic nie zrobisz
    obroty nie falują?

  6. #76
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Obroty nie falują. Ale wyraźnie czuć telepanie. Nie jest to jakieś delikatne. Zastanawiam się, czy poduchy pod silnikiem nie są czasem do wymiany.

    Najgorsze, że ani ja nie mam z kim porównać, ani nikt nie sprawdzi jak to chodzi u mnie :(
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  7. #77
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    jeżeli masz wrażenie, że silnik nie chodzi równo to nowe twardsze poduszki tylko to spotęgują w kabinie. Gdybys jednak chciał je wymienić to pasują od M30, bo do M70 nie ma zamienników :) chociaż wcale bym się nie zdziwił jakby i tak były takie same tylko BMW trzyma je pod innym numerem, że usprawiedliwić ich wyższą cenę

    ale tak sobie pomyślałem, że w sumie nikt z nas nigdy nie wymieniał cewek. Trzeba w końcu to też wykluczyć...
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 12-10-2016 o 19:56

  8. #78
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mario80
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    441
    BMW
    e32 750
    Skąd
    Wawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    jeżeli masz wrażenie, że silnik nie chodzi równo to nowe twardsze poduszki tylko to spotęgują w kabinie. Gdybys jednak chciał je wymienić to pasują od M30, bo do M70 nie ma zamienników :) chociaż wcale bym się nie zdziwił jakby i tak były takie same tylko BMW trzyma je pod innym numerem, że usprawiedliwić ich wyższą cenę

    ale tak sobie pomyślałem, że w sumie nikt z nas nigdy nie wymieniał cewek. Trzeba w końcu to też wykluczyć...
    Ttrol mówiłeś kiedyś, że to ustrojstwo jest wieczne :-) żartuję oczywiście. Myślisz, że wymiana cewek może mieć aż takie znaczenie? Z drugiej strony nie jest to jakaś bardzo droga impreza, w szczególności porównując do przewodów....

    Ostatnio zastanawiałem się nad zakupem poduszek pod silnik. Nowsze rzeczywiście są twardsze?
    Ostatnio edytowane przez mario80 ; 12-10-2016 o 20:12

  9. #79
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    wieczne sa ale jednak materiał izolacji oraz lakier na przewodach miedzianych uzwojeń się starzeje. Zatem część energii w sumie może iść bokiem a nie w świece. a paradoksalnie najbardziej bedzie jej brakować na luzie, gdzie indukowanie cewki jest najrzadziej
    to co zamawiamy grupowo, może będzie taniej, wymieniam hurtowo u mnie pod garażem jak przestanie padać :)
    nowe poduszki zawsze sa twardsze od starych, które trzymają silnik tyle lat, nawet jak są olejowe jak u nas
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 12-10-2016 o 20:19

  10. #80
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mario80
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    441
    BMW
    e32 750
    Skąd
    Wawa
    Kurcze a myślałem, że może wibracje wynikają ze starych już poduszek. I wymiana na nowe tylko pomoże w ich zlikwidowaniu. Człowiek uczy się całe życie.

Podobne wątki

  1. [silnik] Drgania silnika na postoju i podczas przyspieszania.
    Przez stachu0505 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 19:55
  2. [silnik] Elementy aluminowe silnika czyszczenie - piaskowanie czy malowanie
    Przez capoZe32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 17:59
  3. Zacieranie silnika na postoju :)
    Przez SIWEK30283 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 09:24
  4. Płukanie silnika przy wymianie oleju
    Przez x-factor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 09:27
  5. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16-12-2010, 07:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •